333+ Имиња на патки 🦆 - слатки и смешни, ќе бидете шармантни

William Mason 12-10-2023
William Mason

Содржина

Овој запис е дел 3 од 11 во серијата Смешни имиња

Слатки, игра на зборови и смешни имиња на патки! Имињата на патките и патките се слатки - тоа е сигурно. Имаме фасцинација со сè што е патка, особено смешни идеи за имиња! Има игри како Duck, Duck, Goose именувани по нив, чевли наречени „Duck shoes“ именувани по нив и специјални фрази како „само патка“ за да споделите како се чувствувате.

Јајцата кои лежат женски патки се повкусни и похранливи од нивните пилешки колеги. Уште подобро, постои една стрип икона, Дафи Дак, која ги натера генерациите „да се насмеат“. Ова се само неколку начини на кои патките се пробиле во нашите животи.

Без разлика дали ги гледате, носите, јадете, ги посвојувате или ги сакате овие слатки мали пријатели со пердуви, сакаме да споделиме еден тон смешни идеи за имињата на вашата мила патка.

Подготвени?

Ослободете ги имињата на шарлатанските патки!

Смешни имиња на патки и имиња за игра на патки

Наоѓањето на најдоброто име за вашиот мал пријател со пердуви треба да биде толку слатко и чудно што може да биде. Употребата на имиња од игра на патки е забавно и му додава личност и веселост на вашето мило патче.

Инспирирајте се од работите што го прават да се истакнува во јатото. Проучете како тој звучи, јаде, постапува и комуницира со вас. Бидете креативни и пуштете ја вашата фантазија да ви порасне. Разгледајте ги следните смешни имиња на патки и имиња на игра на патки.

 1. Хју Квакман
 2. Господарот на клуновите
 3. Леонардо ДиКвакрио (илиексцентричен братучед. Тоа е совршено име ако имате глупо гуска (или патка) во вашето стадо!) y Coot беше старошколско злато-копач и легендарен соработник на Скруџ МекДук.)
 4. Баба патка (баба на Кејси Коут!) Една од вашите патки има уникатна личност.)
 5. Дадли патка (малку познат лик во мал број на стрипови Дафи и Доналд.) Понекогаш, тие имаат другари од јатото гуски!

  Најдобри имиња и имиња на гуски за гуски

  Знаеме дека следните имиња на гуски не се добри имиња на патки. Но, мислевме дека тие се совршени ако вашето пердувести стадо има неколку патувачки гуски!

  1. Гладстон Гандер (Ликот на Дизни кој покажува извонредна среќа. Гладстон е совршено име за најсреќната птица во вашето јато.)
  2. Златната гуска (од браќата Грим.)
  3. Фани Кут (Од урнебесниот сопруг Фани Гуска.) Лукагуска (Друго име за Лук Гус.)
  4. Братучед Гас (Гус е познат по незаситниот апетит. Ако вашата гуска сака да јаде - Братучедот Гас е нашето омилено име!)
  5. Гус Гус (Друго име за братучед Гас.)
  6. Гусав Гус. осе, Гладстон Гандер или Густав Гуска? Речиси е невозможно да се избере од овие кул идеи!

   Совети за именување на вашата патка

   Именувањето на вашата патка е љубопитен и креативен процес. Нема потреба да го обработувате вашиот шап кога го одлучувате совршениот имењак за вашето мило патка. Вклучете го вашето семејство со целосен став -патка ! Заедно со следните совети, ќе го најдете најсреќното име со најсреќно патување.

   • Размислете за личноста на вашиот пердувести член на семејството. Внимавајте како тие се однесуваат со другите патки, животни и членови на семејството. Гледајте и набљудувајте како маваат, какви звуци испуштаат и како спијат. Која е нивната омилена храна? Дали се приврзани или држат дистанца? Со што и со кого поминуваат време? Сите овие се корисни начини да го намалите името на вашата патка.
   • Изберете име што има значење за вас. Дали имате ментор за почит? Дали сте голем обожавател на филмска ѕвезда, славна личност или инфлуенсер? Дали имате омилена боја, храна или мирис на кој ве потсетува вашето патка? Поминувањето низ овој процес го стеснува полетои може да ви даде искра на инспирација. За време на овој процес се родија многу одлични имиња на игра на патки!
   • Вклучете ги вашето семејство и пријателите во процесот на именување. Што имаат тие да кажат за твојата пица? Тие може да видат особина што го активира најдоброто име што не сте го виделе да доаѓа. Поканете ги на забава со именување на патки и забавувајте се додека поминувате време со вас и вашиот нов шарлатан.
   • Проверете како вашата патка реагира на потенцијалното име. Дали тој или таа доаѓа среќно газејќи покрај вас кога ќе го изговорите тоа или ќе ги фрли двете крила и ќе трча на другата страна? Ако има позитивен одговор, вие сте на вистинскиот пат. Ако има негативен одговор, вратете се на таблата за цртање за именување патки.
   • Конечно, изберете име и посветете се на него. Патките се паметни и кога ќе бидете доследни на новото име, ќе почнат да го препознаваат и позитивно да реагираат.

   Дали патките го учат своето име?

   Да, патките можат да го научат своето име и има истражување за да го поткрепи. Патките се јајца-тра интелигентни. Тие се попаметни отколку што мислите. Тие не само што имаат инстинкти што ги чуваат безбедни и со своето семејство, туку можат и да го научат своето име.

   Тие исто така можат да ги препознаат лицата и гласовите на нивните луѓе, особено оние што ги хранат и се грижат за нив. Патките се паметни птици и ако постојано ги нарекувате со нивното име, почнувајќи од мали нозе, тие ќе се наведнат иодговори на тоа.

   Исто така види: Дали козите можат да јадат краставици?

   Според истражувањето на Универзитетот Харвард, патките имаат когнитивни способности кои не само што ги фасцинираат истражувачите, туку и до ден денес остануваат мистерија. Во крајна линија на истражувањето е наведено дека патките можеби се дури и попаметни отколку што замислувавме. Како е тоа да ги собереш сите твои патки во ред за истражување на Харвард!

   Различни патки, различни имиња

   Патката е патка е патка, нели?

   Не толку брзо, пријатели.

   Постојат различни имиња за различни патки. На пример, слатка пита бебе патка се нарекува патка . Група бебиња патки се нарекуваат потомство . Женката патка се нарекува кокошка а машката патка се нарекува драјк .

   Кој знаеше дека има толку многу имиња за патки?

   Општо земено, патките се нарекуваат водени птици бидејќи тие обично живеат покрај езерца, потоци, езера и реки. Кога сме кај вода, нуркачките патки и морските патки се нарекуваат scaups . Покрај тоа, гладните патки кои ги потопуваат своите мали пердувести глави во водата за храна, се нарекуваат патки што се залажуваат .

   ЧПП за имиња на патки

   Како да именувам девојче патка?

   Имаме огромна листа на имиња за вашето девојче патка! Некои од нашите омилени имиња се Jemima Puddle-Duck, Henrietta, Daisy Duck, Duckess, Willow и Pansy - но имаме над 333 идеи за имиња на нашата листа.

   Како да го именувам мојот глупав патец?

   Ние сакаме глупопатки! Именувајте го вашиот вадлер Падлс, Ведлс, Мистер Бин, Лорел (или Харди), Дагал или изберете една од нашите 333+ идеи за име на патки!

   Има ли име за машка патка?

   Да, постои име за машка патка. Машките патки се нарекуваат драки. Бебе патка е пајче, а групата патки се нарекува потомство. Женката патка е патка (или кокошка).

   Како е добро име за патка?

   Доброто име на патка ја одразува личноста на вашата патка. Патките можат да научат да го препознаваат своето име, така што доброто име е она што одговара на индивидуалноста на вашата патка. Храбра, бела патка може да биде Stormtrooper, патка со вкусен изглед може да биде Пекиншка, и така натаму!

   Како се нарекуваат две патки?

   Пар патки генерално се нарекуваат заграда. Постојат бројни имиња за групи патки, вклучително потомство, купче, друштво, лупење, нуркање и шетање!

   Помогнете ни да ја изградиме крајната листа!

   Сите бевте неверојатни со вашата помош на претходните списоци со имиња:

   • Смешно кокошка за Вашите имиња
   • Funny Chicken
  7. Funny Chicken Имиња
 6. Најсмешни имиња на крави
 7. Waggish имиња на кучиња од фарма
 8. Смешни имиња на кози
 9. Најсмешни имиња на свињи
 10. Би сакале вашата помош, уште еднаш! Ве молиме, помогнете ни да ги изградиме врвните имиња за игра на патки и смешната листа со имиња на патки со тоа што ќе ги оставите вашите предлози во коментарите подолу. Едвај чекам да видам што ќе смислите сите!

  Ќе бидеме посилни заедно и ќе имаменашите патки по ред!

  Благодарам многу за читањето!

  Не оставајте нè уште, погледнете ги овие одлични статии:

  DiFlaprio!)
 11. Moby Duck
 12. Al Quackcino
 13. Michael Foackson
 14. Duck Norris
 15. Samuel L Quackson
 16. Kim Karquackian
 17. Moby Duck
 18. Moby Duck
 19. Fowlmouth
 20. Fowlmouth на
 21. Muddlefoot
 22. Quackie Brown
 23. Nut Quacker
 24. Pillow
 25. Quack Black
 26. Pond, James Pond
 27. Milk and Quackers (или Cheese and Quackers!)
 28. Lucky Ducky Quackers
 29. Lucky Ducky Quacker
 30. Lucky Ducky Quacker
 31. Lucky Ducky Quady
 32. Lucky Ducky Quacker
 33. Quack Black
 34. Pond, James Pond
 35. aQua
 36. Ben Affquack
 37. Quackula
 38. Sylquackster Stallone
 39. La Toya Quackson
 40. Quack Efron
 41. Quackup
 42. Lucy Goosey
 43. Quill
 44. QuackuaTquackhead
 45. Quackupt
 46. cker
 47. Quackie Chan
 48. Duckwheat
 49. Shell Gibson
 50. Big Quack
 51. Rubber Ducky
 52. Swashduckler
 53. Quacker Jack
 54. Ritz (Quacker)
 55. li=""> Quacker li=""> Quack> Quackling
 56. Quack be nimble, Quack be Quick
 57. Robert Duckney Jr. (или Robird Downey Jr.!)
 58. Reece Featherspoon
 59. Cocktail
 60. Sir Quacks A Lot
 61. Quackajack a Lot
 62. Quackajack Џуниор
 63. 9>Слатки имиња на патки

  По нашите имиња за слатки патки, време е за слатки имиња на патки! Ако вашите слатки мали богатства се толку слатки колку што може, дајте им на вашите слатки пити слатки имиња на патки. Како и со се, убавината е во окото и клунот на гледачот.

  Запрашајте се, што ја прави мојата патка толку симпатична? Дали е тоа послатко од слатко лице,меки меки пердуви, откачено шетање, разиграна личност или друга огромна особина?

  Ако вашата патка постојано ве изневерува, Quacker го закова името. Ако вашето малечко патче не престане да ве боцка со својот бебешки клун, Ниблс можеби ќе ја заврши работата. Моби Дак и Дејзи Дак се класици! Направете второ валање и можеби едно од следниве слатки имиња на патки ќе одговара на вашето бебе птица за т.

  1. Tinkerbell
  2. Ducky
  3. Fluffy
  4. Munchkin
  5. Quackers
  6. Tiny Feather
  7. Tiny Feather
  8. Tiny Feather
  9. Tiny Feather
  10. >
  11. Butterball
  12. Butterball
  13. Butterball
  14. Butterball
  15. Butterball
  16. Ducky
  17. Fluffy 6>Sparkles
  18. Lucy
  19. Puddles
  20. Poppy
  21. Coco
  22. Nibbles
  23. Merry Feather
  24. Stitch
  25. Waddles
  26. Wiggles
  27. Peep are
  28. Peep you areless <189> мало девојче, има прекрасни имиња на женски патки за твоите девојки патки. Вашата мисица сигурно има некои женски карактеристики кои ќе ви помогнат да го изберете совршеното име.

   Можеби вашето слатко милениче патка изгледа како вашиот омилен десерт, бонбони, торта или боја. Можеби таа ве потсетува на омилена актерка, историчар, славна личност или мода. Пајо Паторот нема да го пресече овде! Што е со Нескопосник Бел или Џемима Падл-Дак? Има некои слатки имиња на патки!

   Исто така види: Колку често да се полеваат билките внатре, на отворено и во саксии?

   Помислете на другарка или BFF во вашиот живот што сакате да ја почестите. Името на вашето мило пајче може да се именува по неа. Сега тоа е слатко и посебно.

   1. Daisy Duck
   2. DaphneПатка
   3. Војвотката
   4. Хенриета
   5. Jemima Puddle-Duck
   6. Julia
   7. Rosie
   8. Cleo
   9. Bea
   10. Peach
   11. Willow
   12. Willow Penny Penny
   13. Sun

   Колку е симпатично ова видео на Беатрикс Потер, Приказната за Џемима Падл-Патката?

   Имиња за машки патки

   По нашите женски имиња на патки, време е за мажите во нашите животи! Ако вашето домашно милениче, патка е момче-птиче, изберете ги имињата на тесните патки кои се безобразни и смели. Дали е толку убав што може да биде и ги гази своите работи низ пердувестите јато? Дали ова мало патче динамо е предодредено да биде крал на кокошарникот? Или е на чувствителна и срамежлива страна?

   Дајте му на вашето бебе патка-аро име кое е мачо, машко и значајно. Продолжете со претпазливост бидејќи машките патки имаат тенденција да ја преземат личноста на името што им е дадено. Погрижете се да знаете дека може да се справи со тоа и да ги крене крилјата на таа прилика.

   Секогаш можете да барате класични смешни имиња на патки како Пајо Паторот, Паторот темен или, се разбира, имињата на патките како Quackie Chan и Quack Efron!

   1. Bill
   2. Blue
   3. Buck
   4. Charlie
   5. Doc<7Duck
   6. Doc<7Duck<6 6>Дрејк
   7. Феликс
   8. Френклин
   9. Хенри
   10. Луис
   11. Марли
   12. Мо
   13. Волтер (или Сер Волтер)
   14. Зак
   15. Ziggy
   16. <80>

    Познатата патка на Масачусетс, Гарден 1 Names Famous Duck.

    Холивуд е полн со познати паткисо смешни имиња кои го исполнија големото платно со изведби на вкус на птици. Дафи Дак и Дајзи Дак веднаш ми паѓаат на ум. Нивната ѕвездена привлечност за пердуви е препознаена и во која уживаат обожавателите кои сакаат патки ширум светот.

    Без разлика дали е на телевизискиот екран, на големиот филмски екран или на екранот на лаптопот во ваша близина, именувањето на вашата мала талентирана другарка по позната патка ќе го исполни неговото/нејзиното срце исполнето со пердуви со ѕвездени соништа поголеми од животот.

    1. Корнелиус Кут
    2. Дакула
    3. Човекот патка
    4. Дејзи Дак
    5. Дафне Дак
    6. Темната патка
    7. Доналд Дак
    8. Дрејк Малард
    9. Дрејк Малард
    10. Дафи Коладак
    11. Дафи Коладак
    12. ortense McDuck
    13. Huey, Dewey, and Louie Duck
    14. Humperdink Wack Duck
    15. Launchpad McQuack
    16. Ludwig von Drake
    17. Malcom ‘Matey’ McDuck
    18. Matilda McDuck
    19. Matilda McDuck
    20. Matilda McDuck<6Produce
    21. Matilda McDuck<6Product. McDuck
    22. Thelma Duck
    23. Quackmore Duck

    Cool Duck Names

    Во ред! Од дното нагоре!

    Сега, ако вашиот пердувести пријател покажува знаци дека личи на кул мачка, ултра кул име на патка може да работи за неговото лошо јас. Ако ова мало фраерче или дудета е премногу кул за на училиште, двојното име може да биде најдобриот избор за јајца. Што е со господине, господине или госпоѓо за почеток?

    Размислете за познати филмски ѕвезди како Патка (Чак) Норис, Џејмс Понд (Бонд) за пичове патки и Чикира (Шакира) и Федер (Хедер) Локлир загали од патки. Не сите патки можат да носат кул имиња, но оние што можат ќе владеат со живеалиштето. Разгледајте ги поубавите имиња на патки.

    1. Alpha
    2. Babe
    3. Bean
    4. Boss
    5. Bottoms Up
    6. Bro
    7. Bubba
    8. Buddy
    9. Coconut (за особено храбрите патки
    10. Cheers
    11. Checures
    12. Checures
    13. Checure
    14. Cire
    15. Boss?! addy-O
    16. Dandy
    17. Diva
    18. Dude
    19. Dudette
    20. Gangster
    21. Groover
    22. Gucci
    23. Feather Locklear
    24. Maverick
    25. Muckety-Muck>Muckety-Muck
    26. Muckety-Poshmo>7>
    27. Muckety-Muck>Gangster
    28. 7>
    29. Господине
    30. Госпоѓо

    Имиња за бели патки

    Има толку многу бои и раси на патки што можат да направат да ви се вртат пердувите од опашката. Чисто бели патки се толку мили што заслужуваат име што оди заедно со овој уникатен изглед на памучен облак.

    Размислете за работите што ви се допаѓаат, а се сите бели. Именувајте ја вашата мила по храна како шеќер или скапоцен камен како бисер. Уште неколку идеи за да ве инспирираат се Cotton, Snowflake и Cloud. Проверете уште повеќе.

    1. Angel
    2. Cloud
    3. Magnolia
    4. Cotton
    5. Stormtrooper
    6. Pearl
    7. Puff
    8. Coral
    9. Daisy
    10. Daisy
    11. Elvis
    12. <6Meos
    13. Elvis
    14. Meos>Космос
    15. Зумбул
    16. Бела молња
    17. Тестенини
    18. Павлова
    19. Лили
    20. Моцарела
    21. Снежна
    22. Белуга (за буцката патка)
    23. Месечина
    24. <76>Еноки
    25. Lacey
    26. Sugar
    27. Nymph
    28. Marshmallow
    29. Lychee
    30. Albino
    31. Jasmine
    32. Blondie
    33. Wisteria
    34. Snowball
    35. Snowball
    36. Ivory
    37. Frangi
    38. Ivory<6Bi>
    39. Luna
    40. Dove
    41. Bearly White
    42. White Knight

    И еј, ако сè друго не успее - секогаш можете да одите на карфиол. Или Рајс.

    Имиња за црни патки

    Црните патки се необично убави. Нивните чудесни пердуви и мистериозни карактеристики ќе го доловат срцето и душата на секој љубител на патки во јатото.

    Одете на елегантно драматично име за патка што одговара на оваа слика со сè освен со основен црн стил. Какаото и абоносот се на вистинскиот пат за црни патки, додека јагленот и еспресото се совршени за да се навлезете во езерцето со стил. Инспирирајте се со следните имиња за црни патки.

    1. Јаглен
    2. Какао
    3. Ebony
    4. Espresso
    5. Pepper
    6. Ash
    7. Licorice
    8. Raven
    9. Jet
    10. li=""> Cckova
    11. li=""> <6Nck6> Жар
    12. Маслиново
    13. Сусам
    14. Ехо
    15. Гот
    16. Нори
    17. Јава
    18. Слива
    19. Јаглерод
    20. Оникс
    21. врана
    22. Мока
    23. Мока
    24. Мока
    25. Мока
    26. Мока
    27. Мока
    28. Мока
    29. Токседо
    30. Моки
    31. Дизел
    32. Плутон
    33. Обсидијан

    Имиња што значат патка

    Патката е всушност збор на љубов во различни делови на светот. Ако сакате да го именувате вашиот мал пердувести пријател нешто на меѓународно патем, размислете за да му дадете име на вашето малечко весело од радостзначи патка на друг јазик.

    Романтичните Французи ги нарекуваат патките како la canard (д-то е тивко), а шарлатанската бучава што ја прават како kwa, kwa. Oui Oui! Дасирее!

    Што е со еден допир на зачин? Хола! Од другата страна на фармата, шпанската заедница ги нарекува патките како el pato и нивниот шумски шум како el curandero, и интересни и одобрени од патки имиња за вашите пријатели со мрежест нозе. l Pato (шпански)

   17. Ente (германски)
   18. Kachna (чешки)
   19. Kwa Kwa (чак на француски)
   20. La Canard (француски)
   21. Patka (хрватски)
   22. Пато (бразилски португалски)
   Името на бразилски јазик е забавно, но не е забавно Du Имињата на патките инспирирани од храната честопати се голем хит! Еве ја нашата голема листа на имиња инспирирани од јадења од патки за следната Пекиншка патка, Крцкава патка или Duck Confit.
   1. Ароз де Пато
   2. Бебек Бетуту
   3. Бебек Горенг
   4. Карнитас де Пато
   5. Чили
   6. Конфит
   7. Крцкав
   8. Кари
   9. Филето
   10. Фајв Слајс
   11. Лаха Фои
   12. 7>
   13. Magret de Canard
   14. Massaman
   15. Nacho
   16. Noodles
   17. Omelet
   18. Pad Thai
   19. Палачинка
   20. Pate
   21. Peking
   22. Peri Peri
   23. Peri Peri
   24. Peri Peri
   25. Raguend
   26. Omlet
   27. Pad Thai
   28. Palate
   29. 7>
   30. Satay
   31. Slider
   32. Smokey
   33. Супа
   34. Зачинета
   35. Taco
   36. Zhangcha

   BabyИмиња на патки

   Нема ништо послатко од грст пајчиња што талкаат наоколу, па веројатно ќе сакате да им дадете на вашето бебе патки име што е симпатично како тие! Минг-Минг пајчето се тркала од јазикот, или што е со Матилда МекДак?

   Имињата за цвеќиња и бонбони се секогаш прекрасен избор за бебиња патки, но овие слатки имиња се одлично прилагодени и за нејасни пајчиња:

   1. Lacey
   2. Peep
   3. Peanut
   4. Amelia
   5. Downy
   6. Willow Willow Willow>
   7. Малори
   8. Куршија
   9. Били
   10. Маслиново
   11. Пенелопе
   12. Фердинанд
   13. Пајпер
   14. Фиби
   15. Мери Џејн
   16. Матилда
   17. Софија<6Мијст
   18. . Патките од цртани филмови и приказни, исто така, имаат некои од најдобрите имиња на патки кои се совршени за вашите патки. Еве некои од нашите омилени познати имиња на патки!
    1. Хауард Патка (Патката Хауард владее! Тој ја спаси галаксијата од страшни вселенски вонземјани. Хауард, исто така, е симпатично име за секој член од вашето јато. И за возрасни или за бебиња патки!)
    2. Jemima Puddle-Father. школка (АКА моќниот Gizmoduck!)
    3. Fethry Duck (Donald Duck's

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.