Моите омилени кокошарници од Tractor Supply

William Mason 19-08-2023
William Mason

Заедно со овошјето и зеленчукот што ги одгледувате во вашата градина, одгледувате и добиток што зависи од вас за безбедно опкружување.

Доколку ги сакате кокошките, особено, ќе треба да го најдете најдоброто заштитно засолниште за нив во текот на секоја сезона.

Најдобриот вид засолниште за кокошки во вашиот двор за кокошки е најдоброто место! 3> би бил Tractor Supply – омилена продавница за набавки на домашни стоки популарна во САД.

Единствениот проблем – е тоа што има толку многу кокошарници што треба да се земат предвид.

Затоа ќе ги анализираме најдобрите кокошарници од Tractor Supply!

Која е најдобрата за вашите омилени опции за кокошки. 1>

Се надеваме дека нашите повратни информации ќе ви помогнат да одлучите.

Добро звучи?

Содржина
 1. Најдобри кокошарници за снабдување со трактор
 2. Водич за купувачи за набавка на трактори за пилешко кокошарник
  • Дали е поевтино да се изгради или купи кокошка за кокошарник
  • ?
  • Зошто кокошарниците се надвор од земјата?
  • Што треба да има во кокошарник?
  • Дали кокошките можат да останат во кокошарник цел ден?
 3. Заклучок
<100 најдете ги нивните најдобри кокошарници за стада од сите големини. Ова се нашите најдобри избори совршени зарече дека намерно!) во мал тесен простор предолго, и ако не се контролира, може да настанат сериозни повреди на помалку доминантните кокошки од вашето стадо.

Можно е и ако предолго кокошараат, да се појави досада и кокошките да почнат да ги колваат јајцата.

Заклучок

Одгледувањето кокошки како дел од вашето сточарство може да се гледа како висока задача на почетокот! Но, штом ќе се најдат најдобрите материјали за кокошарник, сите грижи што сте ги имале претходно ќе исчезнат.

Исто така види: Како да се бере и одгледува аспарагус

Ако ги земете предвид овие опции за кокошарник за снабдување со трактор, сигурно ќе имате подготвена здрава и безбедна средина за вашите пријатели со пердуви.

Зарем тоа не го сака секое животно на фармата на крајот од денот?

Благодарам многу за читањето.

Ако имате прашања во врска со кокошарниците на Tractor Supply – или ако имате забавни приказни и искуства за пилешко, слободно споделете!

Ви благодариме уште еднаш за читањето.

Имајте убав ден!

чувајте ги вашите кутии безбедни, удобни и топли!
 1. Продуцентот Pride Sentinel Chicken Coop
 2. Овој кокошарник е безбеден и пријатен дом за вашите кокошки бидејќи користи челик со прав за материјалот на рамката.

  Кокошарникот има пет врати во 100 и за кокошки. Препорачаниот капацитет на кокошки што можат да се сместат во ова кокошарник е шест.

  Ќе ви биде мило да знаете дека бравите на вратата 12 x 12 инчи се отпорни на предатори, што значи дека ниту едно друго животно не може лесно да се пробие во кокошарникот.

  ( Лисицата ја чува кокошарникот). Влез за кокошарник и метален послужавник кој се вади што лесно се чисти. Колку е тоа погодно?

  Карактеристики:

  • Тежина на производот: 170 фунти
  • Висина на производот: 48 инчи
  • Ширина на производот: 36,4 инчи
  • Добиваме повеќе за производи <3 може да заработиме
    провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.
   • Супериорна градба кокошарник
   • Имате ли уште неколку кокошки со кои треба да се занимавате и да размислите? Нема проблем!

    Во зависност од расата на кокошките што ги одгледувате, оваа кокошарница изградена од Petmate може да собере 8 до 10 кокошки . Кокошарникот има четири врати , три кутии за вгнездување и две нивоа !

    Кукоима необоено дрво и издржлив и долготраен пластичен покрив.

    Постојат две внатрешни шипки за печење и една надворешна лента за печење за надворешната област. Дрвените панели што се користат за изработка на овој кокошарник се 200% подебели од обичните 7,5 милиметарски панели , така што издржливоста е карактеристика на овој дизајн.

    Послужавникот за чистење е екстра висок, што значи дека можете да направите подлабок слој постелнина за вашите кокошки и полесно да го чистите!><2 3> 158 фунти

  • Висина на производот: 72,75 инчи
  • Ширина на производот: 46 инчи
  • Должина на производот: 76 инчи
  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме дополнителна провизија ако не Coop

  Дали барате нешто попривлечно за очите? Ова кокошарник може да биде вашиот идеален избор!

  Овде е незаменлив дом за јато кокошки во текот на годината, а неговата конструкција со два ѕида и прилагодлива вентилација создаваат добредојдена средина.

  Сите делови од оваа кокошарник што ви треба заштеда на вентилаторот алатката за склопување време и стрес!)

  Постојат три области за гнездење и една шипка за овој кокошарник. Иако нема рампи за кокошки, наместо тоа доаѓа цврста пластична скала .

  Главнатапридобивката од кокошарникот со заклучување е тоа што обезбедува максимална отпорност на предатори, така што вашите кокошки (се надеваме) ќе бидат безбедни додека спиете во текот на ноќта!

  Карактеристики:

  • Тежина на производот : 65 фунти 42 инчи
  • Должина на производот: 64 инчи
  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

 3. Претходно Red Barn Chicken Coop
 4. Ако сакате вашите кокошки да не бидат во нивниот елемент? Конкретно, мислам на црвено кокошарник во штала!

  Кокошарникот е совршен за четири до шест кокошки и обезбедува многу простор за кокошките да трчаат наоколу и да се истегнуваат. Вентилираниот простор за печење напред овозможува циркулација на воздухот и светлината да влезе во кокошарникот.

  Од сите кокошарници на оваа листа, оваа има најсоодветна тежина бидејќи е претешка за предаторите да ја преместат но доволно е лесна за да се препозиционира човекот<3.

  Косиот зелен асфалтен покрив ќе ја одржува внатрешноста на кокошарникот и сува и пријатна, што е она што кокошките ќе го сакаат ако останат во нивната клада!

  Карактеристики:

  • Тежина на производот: 100 фунти
  • <8:2 Производи 3> 45 инчи
  • Должина на производот: 71 инчи
  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизијаако купите, без дополнителни трошоци за вас.

 5. Trixie Pet Chicken Coop
 6. Не можете да погрешите со материјалите од цврсто дрво, а овој кокошарник го докажува тоа. Изгледа одлично!

  Поради неговата големина, можете да го сметате ова за кокошарник за почетници, но има многу долготрајни придобивки.

  Мали дрвени рампи се обезбедени за кокошките да влегуваат и излегуваат од кокошарникот на предните и страничните врати што ги штитат од предатори.

  Подните подни панели со пластична облога на кокошарникот може да се отстранат, така што ќе ви биде лесно да ја исчистите внатрешноста.

  Една од најлесните опции на списокот, овој кокошарник има покриви со шарки со краци за заклучување . Овие раце можат да останат отворени над куќата за спиење и кутиите за гнездење.

  На тој начин - можно е чистење. И лесно!

  Карактеристики:

  • Тежина на производот: 65 фунти
  • Висина на производот: 32,5 инчи
  • Широчина на производот: 30,75 инчи: 30,75 инчи Леснотии
  • >Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.
 7. Солиден ранч Cheyenne Chicken Cool
 8. Оваа кокошарница добива изглед на барака, но има цврст дрвен материјал што го поддржува неговиот дизајн.

  Идеален за две до четири кокошки , овој кокошарник има покриви на два нивоа и неколку шипки за печење за да се обезбеди удобност.

  Кокошките имаат три кутии за гнездење во кои треба да влезат кога ќе ги изведат јајцата, а надворешниот пристап до овие кутии за гнездење е олеснет.

  Има практично послужавник за извлекување кутијата што може да ја извлечете ggs . Поставувањето на овој кокошарник е лесно бидејќи потребни се само 14 чекори за да се заврши склопувањето.

  Имањето повеќе од едно ниво за кокошарник промовира повеќе простор за пешачење за кокошките. Тешко е да се каже не на тоа!

  Карактеристики:

  • Тежината на производот : 142 фунти
  • Висина на производот: 52 инчи
  • Ширина на производот: 36 инчи:
  • Дими: Повеќе
  • за

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  • Producer's Pride Defender Chicken Coop
  • Една од најобемните и најтешките опции на оваа листа, Producer's Pride Defender Chicken Coop не само што изгледа уникатно, туку промовира и доволно <1 безбеден простор за потрага по храна или трчање! Кокошарникот има оградена пилешка патека , која ја осигурува безбедноста на вашите кокошки без разлика дали ќе изберат да бидат активни или да одмараат. Вклучени се четири кутии за гнездење кои можете лесно да ги отворите за да ги соберете јајцата.

   Ми се допаѓа како кокошарникот има водоотпорен и шилест покрив . На тој начин - не го правите тоамора да се грижите дали вашите кокошки одмараат да се навлажни на дождот.

   Вашите кокошки добиваат и две големи шипки за печење за да можат да дремат, да се печеат и да се одморат додека се пријатни.

   Карактеристики:

   • Тежина на производот: 535 фунти
   • Висина на производот: 84 инчи
   • Ширина на производот: 122 инчи
   • Добиваме повеќе за инчи
   • Добиваме повеќе за производи
   • провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

Водич за купувачи за снабдување со трактор за пилешко кокошарник

Веруваме дека на сите здрави и среќни кокошки им треба малку време за слободно трчање, гребење, истегнување и хранење. Но - тие исто така заслужуваат соодветен, безбеден и чист кокошарник!

Кокошките се деликатни фармерски животни за кои треба да се грижите, па кога го барате најдобриот кокошарник за снабдување со трактор, најважното нешто што треба да се запамети е колку удобно ќе се чувствуваат вашите кокошки во кокошарникот.

(Искрено, никому не му се допаѓа незадоволното пилешко!)

Можеби имате прашања за кокошарниките за кокошки, па затоа ние<да изградите или купите кокошарник?

Доколку сте снаодливи и креативни, можете да заштедите значителни суми на пари со изградба на вашиот кокошарник. Купувањето кокошарник првично е поудобно и практично, но лошата страна е што ретко можете да го промените стилот на марката кокошарници во продавницата DIY. Има многу материјали -без разлика дали е дрво, метал или пластика - можете да ги користите кои се бесплатни за да го изградите кокошарникот онака како што сакате. На долг рок – изградбата на кокошарник е поевтина опција.

Исто така види: Разбирањето зошто вашиот коњ не може да повраќа може да му го спаси животот

Колку треба да биде кокошарник за шест кокошки?

Колку повеќе простор ќе им дадете на вашите кокошки – толку тие ќе бидат посреќни! За апсолутен минимум, земете во предвид најмалку три квадратни стапки по пиле во кокошарник и шест квадратни стапки по пиле во отворен простор за трчање. Севкупно, кокошарникот мора да биде најмалку 18 квадратни метри за да собере шест кокошки. Исто така – запомнете дека некои раси на пилешко се потешки од другите! Без разлика – ви предлагаме да згрешите на страната на пространиот кокошарник.

Зошто кокошарниците се надвор од земјата?

Постојат две добри причини зошто кокошарниците (без разлика дали се изградени или купени) треба да лебдат од земја. Првата причина е за здравјето на кокошките. Кокошарниците што се потпираат директно на земја се ранливи на бактерии, мувла и болести. Втората причина е заштитата на кокошките од предатори. Некои предатори како што се лисиците, волците и којотите можат да си го копаат патот во кокошарникот и да направат пустош врз вашето стадо!

Со кокошарник што се издига од земјата, не само што спречува наталожување на измет и грини, туку и им отежнува на предаторите да ја постигнат својата цел.

Што треба да има во кокошарник?

Постојат две суштински работи штотреба внатре во кокошарник. Потребни ви се шипки за печење (исто така познати како костуми) и даска за измет (послужавник што може да се чисти и кој лесно можете да го лизгате во и надвор од кокошарникот). Решетките за печење треба да бидат доволно силни за да ја поддржат тежината на кокошката на топчето од стапалото - но сепак доволно тенки за да им овозможат на прстите да се свиткаат одоздола.

Стегањето на седалото е витално нешто што кокошките го прават како дел од нивното спиење. Даските за измет се лимови материјали кои лесно се чистат. Препорачуваме да ги поставите овие табли некаде од шест до 24 инчи под колибите.

Може ли кокошките да останат во кокошарник цел ден?

На ова зимско пиле не му пречи да стои на снег неколку минути - особено за време на ручекот! Но – по некое време сака да се врати во својот кокошарник. Кокошките сакаат да останат пријатни и топли - и да ги држат нозете подалеку од ладената земја!

Постојат одредени ситуации кога е неопходно да се чуваат кокошки цел ден. Ако надвор врне силен дожд, температурите се неверојатно ниски во текот на зимата (или екстремно студено ветер), а ако има многу снег на земјата, тогаш вашите кокошки треба да останат во кокошарник цел ден.

Во која било друга ситуација – кокошките можат да останат во својот кокошарник цел ден! Но, не препорачуваме постојано да ги чувате внатре. Имајте на ум дека постои редослед на клукање помеѓу стадата кокошки.

Редот на клукање се развива со текот на одредено време. Ако се чуваат копирани (I

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.