16 идеи за празнична божиќна самовила градина што можете да направите сами

William Mason 12-10-2023
William Mason
/ Брои)Добијте повеќе информации

Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

20.07.2023 09:05 часот по Гринич
 • Hemway Пријателски биоразградлив сјај 100 g / 3,5 $ <100 g / 3,5 oz <1 $23> Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 09:15 часот по Гринич
 • Beewin 2 Pack 33ft 100 LED соларни бакарни жици светла со 8 режими, водоотпорни $1Wairy (Божиќна самовила). 9 (0,21 $ / Фут) Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 07:40 часот по Гринич
 • Мини Терариум Фајри Градинарски растенијаЗемјата на чудата Оваа прекрасна мала група терариуми од Balcony Garden Web е совршена за луѓе кои сакаат да декорираат, но не сакаат да додадат премногу неред во нивните затворени простори за празниците.

  Овие мали куполи на божиќната радост се толку слатки и елегантни! Тие одлично се вклопуваат во секој стил на декор без да бидат премногу претерани, а теглата овозможува лесно чистење по завршувањето на празничната сезона.

  Можете да користите и соларни божиќни светла за самовили за ова „направете сами“ и да додадете борови со четки за шишиња, бел песок и биоразградлив сјај за да направите неверојатна мала божиќна сцена во која ќе уживаат вашите маалски самовили.

  Друга одлична идеја е да додадете воздушни растенија или мов во вашата тегла за да направите терариум. Потоа, можете да ги менувате украсите внатре за секоја сезона!

  Проверете ги упатствата на Balcony Garden Web за да дознаете повеќе за реплицирањето на овие божиќни бајковидни градини.

  Идеи за декорација на градината за божиќни самовили

  Додека ги баравме најдобрите идеи за божиќна бајковита градина, најдовме толку многу интересни работи за да ги разубавиме нашите мали градини. Еве некои од нашите омилени:

  1. HAKACC 30PCS Божиќни мини фигурини, додатоци за самовила
  2. Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  3. Купувајте сукуленти

   Божиќната бајковита градина ја отклучува магијата на празниците и прави чудесна празнична декорација за секој дом! Градината од бајките е исто така еден од најдобрите празнични занаети во кои можете да уживате вие ​​и вашите деца, пријатели или семејство додека влегувате во празнично расположение, а доаѓањето до одлични идеи е дел од забавата!

   Сакаме да ја споделиме празничната радост со вас! Така – еве некои од најдобрите идеи за божиќна бајковита градина кои ќе ви помогнат да инспирирате!

   16 Идеи за божиќна бајковита градина „Направи сами“

   Божиќните бајковидни градини се мали, разновидни и уникатни. Значи, ако ви е доста од истите стари божиќни украси, пуштете ја вашата креативност и направете свој мал пејзаж!

   Ако барате забавен и празничен начин да ги разубавите внатрешните или надворешните простори за празниците, изградбата на самовилска градина со зимска тема е евтин и забавен занает!

   Ако ви звучи како добро време, еве неколку идеи кои ќе ви помогнат да започнете:

   1. Божиќна самовилска градина во кофа

   Еве една од нашите омилени божиќни бајкови градини! Забележете како малото глувче прави снешко. Мислам дека можеби е глушец од самовила! Дизајн на самовила градина од блогот Glue Sticks.

   Ја сакаме оваа градина, која вклучува неколку одлични растенија кои се удвојуваат како мини дрвја! Паметната употреба на повеќегодишни билки како рузмарин значи дека божиќните самовили се сместуваат во прекрасна миризлива градина.

   Акопровизија доколку купите, без дополнителни трошоци за вас.

   20.07.2023 09:25 часот по Гринич
  4. Куќа во градината на самовилите – Голема куќа од самовили
  5. Оваа самовила куќа е она што очекувам да ја видам дали некогаш најдам село! Исто така, мислам дека оваа куќарка од самовили би изгледала прекрасно додека се одмора на вашата масичка или надвор во вашата омилена градина.

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  6. Живо ароматично божиќно дрво рузмарин , 10-12" висок за 4-5" 4-5" Добијте повеќе <1foday, Beauti>Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.
  7. Комплет за куќа од самовили - Самовили во градината
  8. 48,90 долари 38,90 долари

   Ми се допаѓаат деталите на оваа минијатурна куќа од самовили. Има камени ѕидови, сламен покрив, грст самовилни додатоци. Се отвора и вратата. Изгледа кул!

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

   20.07.2023 03:55 часот по Гринич
  9. Минијатурни украси за Божиќна самовила
  10. Може да заработиме 19,95 долари повеќе за да купите вие. 20.07.2023 08:45 часот по Гринич
  11. HULPPRE Комплет од 20 парчиња повеќебојни 8 режими 37 ft Mini Mushroom Solar Lights
  12. $22,98 ($1,15 / Број) Повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

   20.07.2023 08:49 часот според Гринич
  13. 7 парчиња новогодишни елки, селски дрвја покриени со снег
  14. Добијте повеќе информации за да купите не,

   Добијте повеќе информации за да купите не.

   Божиќни зимски селски куќи со мини разновидни борови дрвја, осветлени LED минијатурни куќички од смола, снежни луѓе, ирваси, клупа во градината

 • $23,99 Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. ingbei Rina Christmas Potpourri, 9,8 Oz(Red)

  $11,50 Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 09:20 часот GMT <28mmsusaact, White Оникс, чакал за терариум, градинарство за самовили, врвен облекување 3LB) 14,98 $ Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 09:14 GMT GMTL <2chelolas5 Прикажи купола тегла ѕвонче со дрвена основа и светло за растенија 13X13cm $19,99 Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 09:40 часот <14 год.Дали е вашиот омилен?

  Има толку многу забавни начини да помогнете да повикате и поканите самовили во вашиот двор за време на празниците.

  Се надеваме дека овие идеи за божиќна градина за бајки ви дадоа добро место за почеток!

  Кажете ни кој е вашиот омилен!

  Благодарам многу за читањето, и среќни празници <419> и среќни празници за Гардијан!<3изберете ги вистинските растенија, можете да ги ротирате украсите за секоја сезона, што мислам дека ќе го пробам оваа година!

  Сè што ви е потребно за да го направите се некои фигурини, а ако сте нешто како мене, веројатно премногу од нив лежат низ куќата за време на Божиќ. Можете исто така да користите новогодишни украси или да направите свои украси од глина сува на воздухот.

  Исто така види: Десетици жедни растенија кои апсорбираат многу вода

  Ја сакам и преносливоста на бајковитата градина! Ако сакате повеќе фотографии и инструкции, погледнете го водичот на блогот за лепак.

  2. Бајк-градина на новогодишна елка на маса

  Минијатурното зимзелено дрво, ситните бонбони стапчиња и густо населените растенија создаваат празничен рај. Се обложувам дека божиќните самовили сакаат да ги посетуваат! Епски дизајн од Better Homes & засилувач; Градини.

  Еве една од моите омилени опции ако барате бајковидна градина со целосно природни компоненти.

  Најдобриот дел е што можете да одгледувате сопствена елка внатре! На тој начин можете секоја година да го украсувате за Божиќ, а потоа да го ставите во вашиот двор или прозорец за да стане поголем во текот на пролетта и летото.

  Овој водич чекор-по-чекор, исто така, ги зема сите претпоставки за создавање на совршена божиќна бајковита градина на маса!

  Проверете го целосниот водич, вклучувајќи инструкции чекор-по-чекор на блогот Better Home and Gardens.

  3. Унапредена Божиќна самовила градина

  Оваа бајковита градина на Life is a Party содржи вистински дрвја! Ладен папрат, ачемпрес, и чемпрес од лимон. Самовилите презираат лажни дрвја! Овие ситни детали и додадоа шарм на бајковилната градина. Големо време!

  Креативните имагинации почнаа да работат создавајќи ја оваа Божиќна бајка градина! Забележете ги импресивните резултати. Употребата на мала куќичка за птици за создавање куќа за самовили е инспиративна!

  Ни се допаѓа и тоа што користеа бел песок за дополнителен снежен ефект. Би сакал да го пробам тоа со сукуленти бидејќи никогаш нема да мора да го вадите снегот!

  Ако ја сакате оваа божиќна бајковита градина исто како и ние - погледнете ја целосната статија и повеќе детали за Животот е забава.

  4. Бајка на Божиќното дрво

  Еве една бајковита градина од предумислати остатоци користејќи прекрасно минијатурно растение рузмарин како празнична тема. Ги сакам ситните детали како бонбоните, божиќните подароци и шарените колачиња со копчиња! (Вилиите сакаат божиќни колачиња!)

  Оваа бајковита градина е тема на „Божиќна елка“ од рузмарин, со ситни подароци и најслаткиот сет за маси и столчиња досега! Го забележав и шармантниот воз. Мислам дека самовилите носат божиќни подароци!

  Можете и сами да ја погледнете целосната листа на материјали за градење на Божиќната градина на блогот Предумитирани остатоци.

  5. Божиќна самовилска градина од дрвена шуплина

  Сакате божиќна бајковита градина со природна земја и живописни бои? Потоа оваа самовила дизајн од Away with the Fariesе еден од нашите омилени! Тоа е совршено засолниште за одмор за секое самовилско семејство – големо или мало.

  Овој туторијал содржи одлични совети кои ќе помогнат да се создаде совршена божиќна бајковила. Празничните врати од самовили се симпатични!

  Ми се допаѓа идејата да користам стара корпа за контејнерот бидејќи таа и дава рустикален изглед на вашата бајковита градина. Белиот чакал и попарата, исто така, прават одлична и еколошка замена за лажниот снег. Плус, одлично е за одводнување!

  6. Рустикална самовила колиба

  Оваа минијатурна самовила куќа од Лозирам пука на шевовите со прашина од пикси и самовилска магија! Замрзнатото езеро, направено од парче стакло опкружено со чакал, изгледа неверојатно, а целата таа „грмушка“ околу рабовите изгледа исто како мини жива ограда!

  7. Соларна светлина Божиќна градина

  Малку познат факт за самовилите е дека не сакаат да трошат енергија! Затоа сум горд што ја покажувам оваа легендарна бајковита градина на Литл Тудор на преријата на соларна енергија. Изгледа убаво! И зрачи!

  Овие самовили се весели и еколошки! Не е Божиќ без самовилски светла, па дури и градината на бајките заслужува блескави искри! Соларните LED жичени светла лесно ја прават светла вашата божиќна земја на чудата!

  Ако сакате да ја испробате оваа идеја за божиќна бајковита градина, можеби ќе сакате да ги користите овие буџетски соларни светилки:

  Beewin 2 Pack 33ft 100 LED Solar CopperСветла со жици со 8 режими Божиќни самовилни светла водоотпорни (топло бело) 15,99 $ 13,99 $ (0,21 $ / стапало) Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 07:40 GMT

  Овие светла се супер практични. Тие се фантастични за декорација на домот во текот на пролетта и летото, па затоа се корисни надвор од границите на вашата бајковита градина.

  Исто така види: 5 идеи за двор во Аризона за штедлив и лесен декор во дворот

  Ако се согласувате дека соларните светла се тресат, проверете повеќе информации и упатства за Малиот Тудор на преријата.

  8. Зимско село Божиќна градина

  Овие Божиќни градски џуџиња се исто така самовили! Лесно е да се почувствува радоста на празниците кога ќе се погледне оваа магична бајковита градина од Plants n' Rockies! Исто така, забележете ги божиќните градски прослави, снешкото и веселиот Дедо Мраз!

  Ако празничните мелодии на овој одличен туторијал не ве воведат во божиќен дух, тогаш ништо нема! Оваа импресивна божиќна бајковита градина е лесна за правење, користејќи фигурини и додатоци за да се создаде Божиќно село.

  Ова е една од најлесните идеи за божиќна бајковита градина за правење дома бидејќи е прилично лесно да се најде сличен декор за вашата градина. На пример, можете да најдете цел куп од нив во многу, како оваа:

  HAKACC 30PCS Божиќни мини фигурини, додатоци за самовила градина Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  Се што треба да направите е да ги поставите украсите и да чекате да дојдат самовилите!

  9. Празничен самовилен венец

  Морав да погледнам двапати кога првпат го видов овој празничен празничен венец кој наликува на величествена бавча градина! Ги обожавам ситните црвени печурки и ситните самовилни дрвја. Изгледа весело! Кредит на селската шик куќа.

  Еве еден од моите омилени! Овој дизајн е за пролетен венец, но неколку празнични дотерувања веднаш го претвораат во божиќна верзија!

  За да го направите, ќе ви треба форма на венец како овие Elocho флексибилни жичени рамки кои доаѓаат со зелена жица од цвеќарницата за лесно украсување. Потоа додадете малку мов, топол лепак и пилешка жица.

  Можете да додадете сè што сакате одозгора, од хартиени снегулки до елаборирани светла. Препорачувам да напикате лажен снег, сјај, бонбони, ситни подароци и воила – свечен самовилски венец!

  Прочитајте повеќе – Најдобри подароци за фармерите и поединците – Нашиот врвен водич за божиќни подароци!

  10. Минијатурна самовила градина на терариум

  Леле. Оваа бајковита градина владее! Освен ако не погледнете внимателно - лесно е да ги пропуштите магичните детали што влегуваат во оваа бајковита градина на терариум! Целосна чест за Be a Fun Mom и Renee од About the Garden за нивната епска креација.

  Можеби веќе ви е доста од лажен снег и сјај насекаде? Чувајте ја вашата божиќна бајковита градина безбедно содржана во прекрасен терариум! И кога е празничната сезонана крајот, можете да ја менувате вашата тема во текот на сезоните.

  Тоа е подарокот што продолжува да се дава!

  Слаткиот декор на градината Fairy е од My Little Fairy Garden, компанија која е специјализирана за создавање сложени и неверојатни украси во бајките! Ние не сме спонзорирани од нив, но топло ви препорачувам да ја проверите нивната веб-страница ако сакате некои прекрасни парчиња да додадете во вашиот терариум.

  Исто така, мислам дека идејата за минијатурна градина со терариум е совршена ако ви е здодевно и сакате забавен уметнички проект за вашите деца. Проверете повеќе детали на блогот Биди забавна мајка.

  11. Куќа од Божиќна самовила

  Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

  Објава споделена од pixxi (@hiddenfairygarden)

  Толку кул! Тајна божиќна градина сместена во даб самовила! Откако ќе поминете време околу ова величествено скривалиште на самовили - лесно е да се види зошто љубителите на гуми за џвакање и преполни со ѕвездена прашина ја нарекуваат оваа Божиќна градина дом!

  Ова е една од најлесните идеи за божиќна градина за самовили што можете да ги направите. Потребни ви се само некои шанси и краеви и малку креативност за да го создадете.

  Зошто да не создадете магична шумска патека со скриени врати за вашите празнични самовили да се сокријат зад себе?

  12. Самовила градина во шолја чај

  Еден збор на предупредување за самовилите! Ако ја оставите вашата шолја без надзор - самовилите може да ја претворат во празнична бајковита градина! За среќа, луѓето кои се занимаваат со светулки и пити од кал се експерти за градинарски шолји за чај!

  Дали ви недостасува простор? Сите знаеме колку може да се чувствува тесно за време на празниците, играчките, подароците, храната и дрвото што ни ги зазема куќите!

  Оваа прекрасна божиќна бајковита градина од шолја е доволно мала за да седи на полица или да направи симпатична декорација на масата.

  Ако користите целосно природни сечи од борови дрвја, смрека, зеленило и други зимзелени растенија во шолјата, тогаш декорот на вашата шолја може да се компостира! Тоа е одлична вест за вашата (најверојатно) веќе преполна канта за ѓубре на Божиќ.

  Иако банерот е најслаткиот дел од целото парче, според мое мислење, би користел хартија, конец, лепак и кујнски раженчиња од бамбус за да го направам. На тој начин, можете да ги рециклирате и да заштедите пари.

  13. Целосно јадење джинджифилово Зимска земја на чудата

  Ако сакате божиќно село со самовили што е вкусно колку што е експресивно, уживајте во овој скриен скапоцен камен од Instructables! Мислам дека сите самовили кои сакаат шеќер се повлекуваат во овие таинствени затскриени кабини за да ги избегнат зимските магии и снежните виулици!

  Оваа божиќна бајковита градина е неверојатно неверојатна! Времето и трудот вложени во оваа креација на градината се исплатеа!

  Сè во оваа бајковита градина може да се јаде - од куќите од джинджифилово и печурките до веселите камења за поплочување и езерцето. Значи, тука нема отпад! За да се исчистите, само седнете и нахранете се.

  14. БожиќГрото

  Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

  Објава споделена од Меган Бреана (@_haymeg)

  Честопати се прашував како самовилите избегнуваат да се изгубат ноќе - особено за време на густа зимска снежна бура. Но, откако бевме сведоци на оваа елоквентно добро осветлена градина на самовили од Хејмег, лесно е да се види како тие го пронаоѓаат својот пат!

  Колку е симпатична оваа мала божиќна самовилска пештера! Ми се допаѓаат едноставните, но ефективни идеи на овој дисплеј, како што е оградата направена со гранчиња и градинарска жица.

  15. Божиќен снежен глобус „Направи сам“

  Понекогаш, најдобрите бавки градини доаѓаат во најситни пакувања - и ѕидарски тегли. Сметајте ја оваа чудесна самовилска градина од Garden Therapy како доказ. Секој ќош содржи празничен додаток. Двата кардинали и наводнувањето, исто така, можат да додадат во празничната шема на бои!

  Изработката на снежен глобус можеби звучи комплицирано, но се што ви треба е ѕидарска тегла и малку сјај! Ова е еден од моите омилени божиќни занаети уште од детството, и претставува одлична празнична активност за целото семејство.

  За да го направите овој снежен глобус, ќе ви требаат тегла, разни украси, бел сјај, глицерин и водоотпорен лепак.

  Бавилската градина седи на капакот, само чека да падне снегот кога ќе ја затресете. Многу слатко!

  Ако ви останале неколку тегли и сакате да ги направите празниците попразнични, проверете повеќе детали на блогот Garden Therapy!

  16. Клош тегла Божиќ

  William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.