Cub Cadet Ultima ZT1 54 vs Troy Bilt Mustang 54 Zero Turn Mower

William Mason 12-10-2023
William Mason
лесно е да се започне, дури и при температури под нулата.

Сега за Професионалната серија на Бригс и Стратон на Трој Билт.

Бригс и Стратон немаат никакви изјави за моќ за „воините од дворот“, туку едноставно наведува „Моќ и перформанси“. Одлично! Произведено во САД, штиклирајте.

Ова се карактеристиките на Briggs:

 • Напреден систем за управување со отпадоци кој помага да го одржувате моторот чист, а со тоа и да трае подолго.
 • Систем за подмачкување со целосен притисок кој го намалува абењето.
 • Електронското управување со гориво му помага да стартува супер лесно и доследно.

Можете да ги видите сите спецификации, вклучително и удар итн. на веб-локацијата на Бригс.

Финансии за вашата косилка со нула вртење

И Cub Cadet и Troy Bilt нудат финансии. Проверете ја веб-локацијата за секој за целосни детали, но еве еден брз поглед:

Исто така види: Како да се направи компост и компостирање на црви
 • Кадет младенче: 131 $/месечно

  Се прашувате која косилка со нула вртење да ја купите? Еве ја мојата рецензија за Cub Cadet Ultima ZT1 54 vs Troy Bilt 54. И двете се со 24 КС, 54 инчи, но има некои разлики помеѓу двете.

  Скролувајте надолу за да ги видите карактеристиките на Cub Cadet vs. Troy Bilt. Додадов табела со содржина и табела за споредба подолу за да ви биде многу лесно да видите што најмногу ви одговара. За мене, постои јасен победник што го наведов подолу.

  Cub Cadet Ultima ZT1 54 vs Troy Bilt Mustang 54 Zero Turn Mowers

  Главни разлики

  Двете косилки со нула вртења се со одличен квалитет на изработка. И двете се произведени во САД, што е огромен плус во моите книги. Моќноста е скоро иста кај 24 КС и 725 кубици (724 за Z54). И двете имаат EZT 2200 Hydro-Gear менувач.

  Постојат некои разлики помеѓу двете косилки кои би можеле да ја поколебаат вашата одлука да купите една над друга.

  • Цена. Troy Bilt 54 е малку поскап од Cub Cadet Ultima ZT1 54, за 100 долари. Сепак, во моментот на пишување, Кадетот Cub е на специјално. Неговата редовна цена е 3099 долари, што ја прави истата цена.
  • Мотор. Иако и двете косилки имаат приближно иста моќност, Cub Cadet ZT1 има мотор Kohler, а Troy Bilt Z54 има мотор Бригс и Стратон. Ќе ги споредиме двете подолу.
  • Позиции за сечење. Cub Cadet ZT1 54 има значително повеќе позиции за сечење од Troy Bilt. Младенчето има 15 позиции, каде штоТрој Билт има 9. Значењето на ова зависи од тоа што сакате. Јас лично не сум загрижен што имам толку позиции, во моментов се задоволувам со 5, така што 9 е сепак многу повеќе од тоа. Сепак, ако сакате совршена поставка за висина, Cub Cadet Ultima е вашата најдобра косилка со нула вртења.
  • Дек. Двајцата се 54 инчи, но Troy Bilt е направен од челик со 12 месечини, а Cub Cadet е направен од челик со 11 метри. Колку е помал бројот, толку е подебел челикот, така што добивате потешка палуба со Cub Cadet ZT1. Приближна дебелина во фракции од инч: 11 мерач = 1/8, 12 мерач = 7/64 (извор).
  • Реверзија на брзина. Ако сакате да одите брзо во рикверц, одете на Cub Cadet. Неговата брзина наназад е поголема од Troy Bilt Z54 за 1mph (3,5 MPH наспроти 2,5mph)

  Cub Cadet’s Kohler vs Troy Bilt’s Briggs & Stratton

  Да започнеме со Kohler моторот во Cub Cadet Ultima ZT1 54.

  Серијата Kohler 7000 е опишана како „V-Twin Beast за воини во дворот“. Особено ми се допаѓа таа изјава! Потоа, продолжуваме кон „Влади со дворот“.

  Здраво да!

  Исто така види: Дали козите можат да јадат овес?

  Овој мотор е конструиран и склопен во САД, штиклирајте. Неговиот квалитет на градба е одличен и издржан, врз основа на комерцијалните дизајни на моторот на Kohler's Command PRO.

  Имате „Конзистентно сечење“, што гарантира дека можете постојано да сечете дури и висока, влажна трева. Технологијата „Smart-Choke“ на Kohler правиобратна страна: Cub Cadet Ultima ZT1 54

Додатоци за косилка со нула вртење

Само сакав брзо да погледнам кои додатоци се достапни за секоја косилка. Разноврсната опрема е најдобра на куќа, па ако можете да закачите машина за чистење снег или да додадете комплет за мулчирање, толку подобро!

Колку што можев да кажам, додатоците беа прилично рамномерни по цена. На пример, комплетот за потпирачи за рака на Cub е 96,64 долари, а на Трој Билт е 112,17 долари. Количката за влечење на Cub Cadet е 299,99 долари, а на Troy Bilt е 299 долари.

Сепак, проверете ги цените пред да изберете косилка со нула. Комплетот за мулчирање е поевтин за 10 долари за Cub Cadet Ultima ZT1.

Cub Cadet ST1 54″ Додатоци за косилка

 • Кит за ленти за трева
 • Прилог за сечило за плуг за сите сезони (ја претвора вашата косачка во дозерка. 7>
 • Количка за влечење
 • Кит за потпирачи за раце 96,64$
 • Кабирач со двојни торби
 • Кабирач со тројни торби
 • Клет за прекривка Xtreme 99,99$
 • Синцири за гуми
 • Снежни такси <1ltMusy
 • Пристап за снег <5Musangro>7> 6>Комплет за ленти за тревник
 • Додаток за дувалка за снег
 • Додаток за сечилото за орање 339,99 $
 • Паметен полнач за батерии
 • Количка за транспортирање
 • Кит за потпирач за раце 112,17$
 • Двоен багер к 112,17$
 • Double-bagger k160Tcher
 • Double-bagger k. 9,99
 • Синџири за гуми
 • Сончева сенка
 • Комплет преден браник

Победник, Cub Cadet vs Troy Bilt

За мене, постои јасен победник - Cub Cadet UltimaZT1 54″.

Мои причини:

 • Троши помалку.
 • Моторите на Kohler се одлични и траат вечно.
 • Подебела, тешка палуба
 • Одлична гаранција.
 • Многу додатоци од корисниците
 • Fantastic. 54 критики

  „Cub Cadet ги направи сите надградби за кои се жалев, а потоа и некои. Рамката и предните вретена се зајакнати, како и изработената челична палуба. Седиштето е одлично, тие додадоа пристап до палубата од врвот на палубата и фаровите. Спој го тоа со извонреден мотор на Kohler и ќе го имаш најдоброто за косилката.

  „Ја купив оваа косилка за да заменам постар Cub Cadet 42“ ZTR со мотор од 17 КС и транзицијата беше беспрекорна. Лазењето под мојата стара косилка за повторно да го ставам ременот е минато со панелот за пристап!“

  „Живеејќи во село и имајќи ја количината на земја што ја имаме и користев мала косилка за да одам до оваа прекрасна машина, зошто не ја добив порано. Не само што можете да косите за половина од времето поради сечилото од 54 инчи кое исто така е многу лесно да се прилагоди со нивото на топката, туку можете да преминете од бавно на брзо и леле дали е брзо и се коси исто толку добро со секоја брзина.“

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.