Најдобар соларен генератор за Off Grid Living

William Mason 12-10-2023
William Mason

Содржина

Здраво, колеги надвор од мрежата! Моето име е Џеф, и имам едно витално прашање за соларниот генератор.

Дали знаете еден од најтешките делови од прекинувањето на врските со традиционалните мрежи и конечно излегувањето надвор од мрежата? Проблемот е да се најде сигурна енергија!

Како сè уште можам да добијам постојана, сигурна електрична енергија за да ги средам моите работи кога не сум поврзан со традиционални извори или кампувам меѓу преријата и боровите?

За среќа, не треба да гледаме подалеку од над глава, мои пријатели. Зборувам за системи за одржување на струјата да тече со соларна енергија!

Точно е. Зборувам да добијам сок од тој прекрасен лимон на небото и да фатам висококвалитетна соларна енергија!

 • ALLWEI Пренослив 3,5
 • $289,00 $219,00 $
70WLIH. 5. er Box, соларен генератор за итни случаи, домашна употреба надвор од мрежа, Lycan 5000
 • 4.0
 • $5,199,99 $3,699,99
 • Најдобрата севкупна
  • BLUETTI AC200p соларен генератор. 0
  • Добијте повеќе информации
  Најсилниот соларен генератор
  • Целта нула Yeti 6000X <1,1wH6, $1,94, 1,4,9, 0,5,00,00,000,000,00,00,00,00,00,000,00,00,00,00,000,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,000,1,5,1,5,00,00,00,00,000 $, 1,4,9,00,00 $, ... 4>
  • Добијте повеќе информации
  Најдобар пренослив соларен генератор
  • Jackery Explorer Portable PowerНе гледајте подалеку од Allwei за следната сесија на скара. Кога станува збор за моќта, повеќето од нас сакаат нешто за да ја завршат работата, но некои бараат и нешто со елегантен дизајн што ќе нè натера да кажеме WOW, а истовремено да ги напојуваме нашите работи.

   Tacklife p50 е коцка што изгледа како нешто направено од фабрика на Лего. Неговиот минималистички дизајн и тежина од 13,6 фунти му дозволуваат на сопственикот да го стави речиси насекаде, а сепак да ја задржи естетиката на која било куќа.

   Но, не дозволувајте да ве измами. Tacklife p50 има 500Wh способност што значи дека може да ги напојува вашите уреди додека изгледаат добро

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  • Renogy Power Station 4800Wh 3500W AC Outlet, LiFe Boxer-Exlaratorency rid Домашна употреба, Lycan 5000
  • $5,199,99 $3,699,99

   Правилно складирање на храната е еден од најтешките делови на секој начин на живот надвор од мрежата. Ако не се поврзете фрижидер или замрзнувач со доверлив извор на енергија, може непотребно да се уништи висококвалитетната и тешко заработената храна . Потенцијално многу килограми!Зошто да им верувате на вашите потрошни материјали на нешто друго освен на најдоброто?

   За работа со фрижидери со целосна големина, ми се допаѓа Lycan 5000 Power Box. Има способност за брзо полнење и се проширува во време на потреба. Додадете го својот 3500W континуиран излез и можете да очекувате дека овој генератор ќе го напојува вашиот фрижидер околу 60 часа .

   Тоа се два и пол дена сок за да не мора да се фрлаат вашите лесно расипливи производи.

   Иако, од поскапата страна, Lycan вреди да се чуваат од храната 50, додека тие се безбедни<Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

   20.07.2023 11:15 часот по Гринич

   Најдобар целокупен соларен генератор: BLUETTI AC200p

   Не генерирав толку длабоко. Истражував десетици производи за да ги најдам најдобрите генератори кои можат да одговараат на она што го барате, во зависност од вашиот буџет, поставување и како имате намера да го користите генераторот. Затоа, продолжете да читате за да ги откриете најдобрите генератори за вашите потреби.

   Но, пред да стигнеме таму, дозволете ми да ви кажам што е најдобро за мене! И зошто го избрав како вистинскиот генератор за мојот живот за да помогнам да се наслика сликата за она што може да биде најдобро за вас.

   Јас и самиот сум момче од BLUETTI AC200P и го сакам!

   BLUETTI е спакуван по прифатлива цена. Иако не е најевтиниот од купот таму,Се продавам поради сигурноста и издржливоста на овој генератор.

   BLUETTI е познат по создавањето исклучителни производи. Материјалите што ги добиваат (батериските ќелии LiFeP04 и технологијата BMS, што значи технологија со удари) ми даваат утеха да знам дека ќе го поседувам овој генератор некое време.

   Според нивната веб-страница, тие можат да се пофалат со животен век од 25-30 години . Долгиот животен век значи дека веројатно овој генератор ќе живее со мене подолго отколку со моите деца!

   Сакам да купувам убаво наместо да купувам двапати ! Така што имајќи го тоа уверување ме прави да се чувствувам сигурен во мојот избор дека нема да ми треба друг генератор некое време.

   Има моќ да направи резервна копија.

   Живеам на ладен североисток, каде што добра снежна бура може да ме исфрли од традиционалните извори на енергија со денови. Но, BLUETTI AC200p може да го одржува мојот мини фрижидер да работи дополнителни 24 часа со едно полнење. Полнењето значи дека нема потреба да се фрла и троши сето она што е складирано замрзнато месо и пиво.

   Алелуја!

   Исто така не е гломазна. Некои од овие генератори може да станат малку незгодни, но BLUETTI удобно се вклопува во гаражата, лизгајќи се веднаш на полицата до соларните панели потребни за да се доловат енергијата.

   Значи, иако не е најсилниот таму, отидов со него затоа што го сметам за најдобар наоколу. BLUETTI може да ги одржува наполнети вашите витални уредиза добро време. Но, исто така, не се скрши банката.

   И ми се допаѓа мојата банка во едно парче, ви благодарам многу.

   Но, тоа сум само јас и она што одговара на мојот животен стил во моментот. Како што реков, десетици други генератори можат да одговараат дури и на скромни буџети и потреби.

   Затоа, продолжете да читате за да го дознаете најдобриот соларен генератор за вашите услови за живот надвор од мрежата.

   Што да барате кај соларниот генератор

   Дали некогаш сте ја изгубиле струјата неколку дена за време на снежна бура? Што е со неколку недели? Најлошо е! Затоа ги сакаме соларните генератори. Соларните генератори се совршени за кога вашиот дом нема друг сигурен извор на енергија.

   Дали сè уште имате проблем да одлучите кој соларен генератор е вистинскиот за вас? Обидете се да ги разберете вашите сопствени потреби за електрична енергија и да го споредите листот со спецификации на потенцијалните генератори.

   Еве неколку работи што треба да ги земете предвид кога гледате соларни генератори.

   Работни вати

   Работните вати на генераторот кажуваат колку електрична енергија може да произведе единицата постојано. Соберете ги уредите за кои мислите дека сакате да работат на генераторот и потоа додајте ја вкупната моќност потребна за уредите. (Совет: повеќето апарати ви ја кажуваат потребната моќност некаде на уредот.)

   Додека вкупната моќност на вашите уреди е помала од вкупните работни вати на генераторот, треба да бидете подготвени!

   Ват-часови

   Ват-часови, исто така снимени како стенографијаWh, покажува колку енергија може да се дистрибуира од генераторот за 60 минути на целосно наполнета батерија .

   На пример, соларен генератор 1000 Wh може да го напојува фрижидерот 100 вати за околу 10 часа . Сепак, оваа пресметка може да биде неточна. Често е погодено од температурата и староста на уредот .

   За основна проценка, помножете ја вкупната моќност на предметот што треба да го напојувате со времетраењето на користењето. Генераторот со рејтинг Wh поголем од резултатот треба да го направи вистинскиот трик.

   Време на полнење

   Погледнете го времето на полнење на генераторот за да процените колку време ќе биде потребно за испразнета батерија да се наполни целосно. Спецификацискиот лист на генераторот треба да го детализира времето потребно во врска со количината на енергија добиена од соларни панели.

   Но, внимателно, сончевата енергија често може да биде под влијание на лошото време . Затоа, бидете внимателни со временските услови пред да направите конечни пресметки за тоа како и кога ќе користите соларен генератор.

   Соларни панели

   Повеќето соларни генератори не доаѓаат со соларни панели.

   Градо, знам. Значи, освен ако не го купувате Wagan Solar e Cube 1500 Plus, ќе треба да купите посебни панели за да го напојувате вашиот генератор благодарение на сонцето. Осигурете се дека имате или можете да купите компатибилни соларни панели со вашиот генератор.

   Деталите за барањата за панели обично доаѓаат во листот со спецификации или производот на опрематакутија, па направете го вашето истражување пред да извршите генератор!

   Заклучок

   Соларните генератори не се најсигурниот извор на енергија. Но - тие се чист извор на обновлива енергија - без мирисни испарувања. Тие се исто така евтини за работа, не бараат многу одржување и многу потивки од генераторите на гас!

   Постојат бескрајни количини на соларни генератори од кои можете да изберете што може да ја задржат зелената, сигурна енергија да тече до вашиот дом или кампер.

   Вашите потреби и буџет помагаат да се одреди најдобриот соларен генератор за апликации надвор од мрежата. Колку апарати користите - и колку често?

   Без разлика дали барате моќ, преносливост или убавина, постои генератор за вас и се надевам дека горната листа ќе ви помогне малку да ја олесните таа одлука.

   Соларниот генератор е одличен избор, без разлика кој ќе го изберете. Значи, што чекате - и дали можеме да помогнеме на кој било начин?

   Знаеме дека изборот на најдобриот соларен генератор е незгодно - и тоа е исто така голема одлука.

   Затоа - ако имате какви било прашања во врска со изборот на најдобриот соларен генератор, не двоумете се да прашате.

   Ви благодариме уште еднаш за читањето.

   HaveСтаница 1000, 1002 Wh

  • 4.5
  • N/A
  • Добијте повеќе информации
  Најдобро за повеќе уреди со можност за пренос
  • <111><1 0Wh
  • 4.0
  • $1,099,00
  • Добијте повеќе информации
  Најдобро за собирање
  • <12EThW000 11>
  • 4.0
  • N/A
  • Добијте повеќе информации
  Најлесен соларен генератор
  <85> Cugan. 0
 • $902,52
  • Добијте повеќе информации
  Најдобар соларен генератор за скари
  • Добијте повеќе информации
  Најелегантен соларен генератор
  • Добијте повеќе информации
  Најдобар во целинаBLUETTI AC200p соларен генератор 5.0 $2,399,00 $1,659,00Добијте повеќе информации Strongest Solar GeneratorЦел Zero Portable Yeti St.4Xw, 600$ .95Добијте повеќе информации Најдобар буџетски соларен генераторWestinghouse iGen600s Portable Power Station 592Wh 4,5 $688,87Добијте повеќе информации Најдобар пренослив соларен генераторJackery Explorer за пренослив електричен погон 1000,20Wh ple DevicesEcoflow Delta Portable Power Station, 1260Wh 4,0 $1,099,00Добијте повеќе информации Најдобро за собирањеBLUETTI Power Station EP500, 5100Wh 4.0 N/A <7ersi lar e Power Cube 1500 Plus 4,0 $902,52 Добијте повеќе информации Најдобар соларен генератор за скари ALLWEI пренослива електрична станица, 300W соларен генератор 280Wh 3,5 $289,00 $219,00 $219,00 $219,00 $ Добијте 149,00 $ Пренослива електрична станица од 0Wh 3,5 $359,99 Добијте повеќе информации Најдобар соларен генератор за фрижидери Renogy Power Station 4800Wh 3500W наизменичен приклучок, резервна батерија LiFePO4 проширлива кутија со комбинирање, соларен генератор за итни случаи, 090$, 3090$, Off-Grican. 99,99 Добијте повеќе информации 21.07.2023 12:34 по GMT

  Не велам дека треба да инвестирате во некоја луда армија соларни панели што може да ве чини половина од фармата,или!

  Овие практични преносни извори на енергија ја користат практичноста и ефикасноста на поголемите низи и ги кондензираат само во кутии. Во повеќето случаи, малку поголеми од десктоп компјутер за да се искористи сета сончева добрина што капе од небото и да се претвори во употреблива енергија!

  Иако овие генератори можеби не се најдобрата опција за напојување на домовите, тие спакуваат многу удари како резервна копија за време на затемнување или предизвикуваат авантура за полнење на вашите уреди.

  Овие нешта можат да бидат ваши спасители кога очајно ви треба малку електрична енергија додека ве држат надвор од мрежата и ќе ве остават слободни.

  Кои се најдобрите соларни генератори за живот надвор од мрежата?

  Најдобрите соларни генератори за живот надвор од мрежата ќе имаат доволно киловат-часови за да го напојувате вашиот дом. Значи, кои се најдобрите соларни генератори за живеење надвор од мрежата? Прегледавме десетици генератори на сончева енергија и рачно го избравме следново.

  1. Најдобар целокупен соларен генератор: BLUETTI AC200p
  2. Најсилниот соларен генератор: Цел нула Yeti 6000X
  3. Вествен дом 1000X: 296Wh
  4. Најдобар пренослив соларен генератор: Jackery Explorer 1000 Portable Power Station
  5. Најдобар за напојување на многу уреди одеднаш: Ecoflow Delta
  6. Најдобар соларен генератор за Get-LUW00ETTI5Станица
  7. Најлесен соларен генератор: Wagan (EL2547) Solar e Cube 1500 Plus
  8. Најдобар соларен генератор за скари: ALLWEI пренослива електрана
  9. Најдобар сончев генератор стр. 1>
  10. Најдобар соларен генератор за фрижидери: Lycan 5000 Power Box

  Ние исто така сакаме да ги разгледаме најдобрите соларни генератори под 500 долари подетално подолу.

  Добро звучи?

  Ајде да започнеме!

  Најдобрите Соларни генератори се најдобрите BLU0>Ние мислители најдобар соларен генератор во целина. Но, тоа не е совршено! Не е најприфатливиот, ниту е најпреносливиот генератор на соларна енергија.

  Затоа сакаме да ги прикажеме и топ 10 најдобри соларни генератори . Без разлика дали ви треба струја за вашата скара во дворот, RV или живот надвор од мрежата, еден од овие модели треба да ви помогне.

  1. BLUETTI AC200p соларен генератор
  2. 2,399,00 $ 1,659,00 $

   Ако ја читате оваа статија, мислите дека е дел од почеток 200p е најдобрата сеопфатна единица за повеќето.

   Нејзината комбинација на моќност и трите способности (достапност, доверливост и преносливост) го прават одличен избор. Совршено е за поединци кои бараат соларен генератор што може да направи речиси сè!

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

   21.07.2023 12:34 по GMT
  3. Цел нула Yeti 6000X Пренослива електрана
  4. $5,499,95

   Овој соларен генератор го исполнува своето име и е ѕвер кога обезбедува соларна енергија. Со 2000 вати AC инвертер и 6071-вати-час генератор , можете да гарантирате дека ќе можете да останете приклучени со денови без разлика на локацијата или ситуацијата.

   Го користат безброј професионалци за да ги напојуваат алатките и да обезбедат олеснување во локациите на катастрофи. Yeti 6000X, иако скап, е одличен избор за сите кои сакаат да го извлечат максимумот од нивниот генератор на соларна енергија.

   Совршен е за оние со тешки предмети што треба да останат напојувани како рачни пили или дури и кога треба да им дадат на своите електрични автомобили неколку дополнителни милји кога се очајни.

   Добијте повеќе информации за да ви купиме <0, ако не ве чини

   1/2023 03:40 часот по Гринич

  5. Пренослива електрана на Westinghouse iGen600s 592Wh
  6. $688,87

   Исто така види: Chokecherry vs Chokeberry

   Потребна ви е пренослива, обновлива енергија, но не можете да си дозволите да ја изгубите вашата кошула? Не гледајте подалеку од соларниот генератор IGen600s на Вестингхаус.

   Овој компактен, рачен соларен генератор е одличен за да се има кога треба да ги одржувате помалите уреди наполнети и подготвени за акција.

   Способен да наполни лаптопи дванаесет пати повеќе , IGen 600s 296Wh ќе ви даде добар удар, што го прави одличен изборза off-gridders во движење или вашето следно кампување.

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

   07/21/2023 02:35 GMT
  7. Jackery Explorer Portable Power Station 1000, 1002Wh 1000, 1002Wh 2>тежина од 22 фунти , со ергономска рачка за лесно фаќање и одење, Jackery Explorer 1000 обезбедува исклучителна моќност со оптимална преносливост.
  8. Со три приклучоци за наизменична струја од чист синусен бран , повеќе USB порти и излез од 1000 вати , овој моќен мал генератор максимално ја користи својата леснотија нудејќи сигурен извор на енергија во движење.

   Ако сте некој кому му треба силна моќ насекаде? Потоа не гледајте подалеку од Jackery Explorer 1000 за да ги одржувате вашите уреди секаде каде што бараат вашите авантури.

   Исто така види: Колку висока треба да биде оградата за пилешко за да ги држи кокошките и предаторите надвор? Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  9. Пренослива електрична станица Ecoflow Delta, 1260Wh
  10. 1,099,000 $ ја има моќноста на целата ваша станица уреди одеднаш. Со 13 порти , вклучително и 6 приклучоци за наизменична струја , можете да приклучите најмногу што било на вашата Ecoflow Delta одеднаш.

   И со максимална моќност од 1800 вати , може да ги задржи вашите најважни предмети живи и да се активираат извесно време пред да ви треба генератор повеќе за да се наполни<1.Ecoflow Delta може да се изедначи со преку 100 полнења на повеќето модерни телефони, што го прави овој генератор погодна за секој со мноштво уреди што треба да работат постојано.

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

   07/21/21/2020 2023 EP500, 5100Wh

   Дали сакате да имате пријатели за готвење или забава? Можеби знаете дека ќе донесат звучници, скара за пелети, па дури и електрична гитара? Ќе ви треба извор на енергија што може да го поддржи немирот!

   BLUETTI EP500 ќе ви даде се што можете да поднесете и повеќе. Има паметен екран на единицата и придружна апликација - апликацијата овозможува лесно управување со дистрибуцијата на енергија на сите уреди што се приклучуваат на неа.

   Додадете ги 15 разновидни опции за штекер , вклучително и две безжични подлоги за полнење , а вие и вашите гости ќе имате многу опции кога станува збор да го натерате вашето следно дружење со помош на сончевата енергија.

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија без дополнителни трошоци за eel Power Cube 1500 Plus $902,52

   Повеќето соларни генератори на оваа листа бараат од вас да купите дополнителни соларни панели за да се приклучите на таа сончева добрина, но не и Wagan Solar e Cube.

   Овој комплетен генератор доаѓа со панелиосвен пакетот што му овозможува да се пофали со некои од најпогодни за потрошувачите зборови што може да се прочитаат на кутија: Не е потребно склопување!

   За оние од вас кои сакаат едноставно решение и не сакаат да се занимаваат со купување на соодветни панели за да одговараат на вашиот генератор, Wagan Cube може да биде единицата за вас. Има цена приближно еквивалентна на BLUETTI AC200p. Исто така, има поголема големина што го прави мака за складирање и тркала околу вашиот двор.

   Но, ако можете да се справите со нејзината гломазност? Тогаш можеби ќе го имате совршениот генератор за вашите потреби надвор од мрежата

   Добијте повеќе информации

   Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

   07/21/2023 02:45 часот по Гринич
  11. ALLWEI Portable Power Station <8W10Wer, $30 0 $219,00

   Треба да ја запалите вашата скара за пелети, но немате приклучок? Не гледајте подалеку од преносливата електрана ALLWEI 300W.

   Овој соларен генератор кој е лесен за носење ви овозможува да се приклучите на еден од неговите приклучоци за да ја активирате вашата скара кога сте на пат. Совршен е и за печење на вашата најнова храна на домашната куќа.

   Со вградениот систем за ладење кој може автоматски да се исклучува и вклучува, овој систем е идеален за напојување на скари и други предмети што работат на висока температура.

   Значи, ако сакате сериозно да готвите без да ја оштетите вашата електрична станица,

  William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.