Најдобар влечење зад распрскувач за влечење зад косилка/ATV - ѓубриво за емитување

William Mason 01-02-2024
William Mason
може да заработи провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 04:35 по Гринич

Препорачано: Најдобри пили за шипкисо... Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 09:35 GMT

Препорачано: Најдобар Bushcraft Knife под 200 долари

Можете ли да верувате дека нашите топ 5 најдобри распрскувачи се направени во САД!? Колку е тоа одлично! Овој преглед за влечење позади распрскувач за 2020 година ви го дава најдоброто влечење зад распрскувачите на ѓубрива за мали дворови и големи дворови.

Исто така види: Што да се засади во јуни

Најдобар влечење зад распрскувач Топ 5

 1. Brinly 175lb BS36BH Pull Behind Распространувач за емитување. Ова е најдоброто влечење зад распрскувач за големи дворови. Има пристоен капацитет од 175 lb со ширина од 12 стапки и 2 години ограничена гаранција.
 2. Agrifab Tow-Behind Spreader 45-0463 (Емитување) Најдоброто влечење зад распрскувач за мали дворови. Капацитет од 130 lb со иста ширина на емитување од 12 стапки и 3 години ограничена гаранција.
 3. Chapin 8620B Pull Behind Spreader. Престанува да се шири автоматски кога ќе застанете, 11 дополнителни поставки и тешки гуми од 14 инчи. Капацитет на бункер од 150 lb. Овој распрскувач не прави вар.
 4. Agrifab 45-0530 Tow Behind Broadcast Spreader. Ова е апсолутна зделка за влечење зад распрскувач на ѓубрива. Доаѓа за околу 65 долари! Има бункер од 85 фунти што зафаќа околу 1/4 акри. Овој распрскувач од 110 фунти покрива приближно 1/3 од акр со полн бункер. Малку помало ширење од другото повлекување позади распрскувачите на 10 стапки.

Додадов табела подолу за брз преглед, со Brinly Tow Behind Broadcast Spreader кој доаѓа на врвот. Го ценам бункерот со голем капацитет и влечењето на Brinly од 175 фунти зад себешто ширите и колку од тоа ширите. Со оглед на тоа, нема да ви треба многу време за да направите 1/2 акри, па дури и акр, но ќе ве полуди на 5 акри. Ова влечење зад распрскувачот шири ѓубрива, семиња и производи од топење на мраз. Неговото ширење е многу помало од другите распрскувачи што ги погледнав, помеѓу 4 и 8 стапки. Можете да го контролирате протокот од вашето тракторско седиште бидејќи има контрола на протокот на дофат. Ја нема функцијата за автоматско запирање. Одговара на повеќето трактори за тревник за возење и има голема тревна шара која е уморна за дополнително влечење. Распрскувачот тежи само 17 lb, па затоа е многу лесно да се чува во барака за зима или само да се тргне од патот. Севкупно, ова е одлично мало повлекување зад распрскувачот, совршено за помали дворови. Само не за мене, на поголема фарма е тешко да се враќаш и да го наполниш тоа многу пати.

 • Дознајте повеќе за распрскувачот Agrifab 45-0530
 • Купете го распрскувачот Agrifab 45-0530 на Amazon:
Agri-Fab 85 lb. Tow Broadcast Spreader 45-0530 85 $1 Blackcast 5>
 • 45-0530-131 сега го замени 45-0530
 • Капацитет: 85 lbs. ; 1/4 акр (14.000 квадратни стапки). Контрола за вклучување/исклучување достапна од трактор...
 • Широчина: до 10 стапки. Распространети
 • Тркала: пневматски гуми од 10"
 • Склопување: потребно е склопување; Достапен е водич за видео инструкции за помошПолна кофа на благ рид е ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ! Кофата мора да биде барем половина празна за да се користи на благ наклон, не повеќе од 15 степени или количката ќе се урне. Цевката за кука е премногу слаба за да може да издржи каква било тежина под агол“

„Ова е прилично добра опрема. Штотуку ставив азот на околу 5 хектари нерамномерно пасиште со оваа машина и заврши добра работа. Јас користев ATV за да го повлечам наоколу. Информациите што доаѓаат со него велат дека контролата на рачката може да се ракува од ATV. Не е така, освен ако имате патник кој седи на задната страна. Добро изградено и цврсто“

Прилично пристојно во целина. Купете го занаетчискиот влечење зад распрскувачот на вештачко ѓубриво на Amazon: Craftsman CMXGZBF7124571 110-lb Tow Broadcast Spreader, црн 200,00 $
 • До 10 стапки. Капацитетот на бункерот покрива приближно 1/3 акри (17, 500 квадратни стапки)
 • Склопени димензии: 43 инчи L x 26 инчи. Ш x 38 инчи. без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 23:55 по Гринич

  Победник на најдоброто влечење зад распространувачот

  Јас сум малку пристрасен овде бидејќиЈас сум на 10 хектари. За голем двор, апсолутно би одел за Бринли . Не можете да ја надминете одличната големина на бункер, висококвалитетен производ направен во САД, и ја ценам технологијата Autoflow. Сите 5 најдобри влечење зад распрскувачи во овој преглед се навистина пристојни, не можете да погрешите. Само погледнете ја големината на бункерот.

  Ако сте на помал имот, јас сепак би одел на Brinly, но Agrifab 45-0463 би бил сериозен конкурент. Бринли може да биде преголем за помал двор. Исто така, остава малку ѓубриво на дното, што не е одлично кога нанесувате помали количини ѓубриво.

  Значи, да се сумира:

  Најдобар распрскувач со ѓубрива за големи дворови:

  БС-Х3Х16 , 175 lb, црн распрскувач за емитување со влечење 439,00 долари

  • Делукс моделот вклучува капак за бункерот и НОВА Проширена рачка за лесно дофат: Вклучен јасен покрив...
  • Бункер со висок капацитет: Екстра голем, 5 лб отпорен на рѓосување. Трајна издржливост: Сите делови што доаѓаат во контакт со корозивни ѓубрива се дизајнирани...
  • Патентиран автоматско течење со контрола на распоредот: Brinly распрскувачите се дизајнирани за...
  • Лесна калибрација: контролите за калибрација имаат лесно достапно тркалце за заклучување за сигурно...
  • Универзално прицврстување: универзална единечна штипкае вклучено за лесно прикачување...
  Амазон Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 12:15 часот по Гринич

  Најдобар распрскувач за ѓубриво за помали дворови:

  Агрифаб преносник за емитување 45-0463

  Agri-Fab 45-0463 $190,0463 $290,00 $130. 9,97
  • КАПАЦИТЕТ НА БОНК: 130 lbs.; 1/2 хектар (25.000 квадратни стапки)
  • ШИРОНИЦА: 10-12 стапки ширење
  • ТРКАЛА: пневматски гуми 13" x 4"
  • РАКУВАЊЕ: Лесна за употреба универзална кука & засилувач; директна контрола на шипката
  • ГАРАНЦИЈА: 3 години Ограничена гаранција
  Амазон Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 04:35 по Гринич

  Кажете ми со кое повлекување позади дистрибутерот отидовте и како ви функционира! Оставете коментар подолу 🙂

  распрскувачот и влечењето на Chapin 150 lb зад распрскувачот се најголеми во овој преглед на распрскувач. За мали дворови, не можете да поминете покрај Agrifab 85 lb, тоа е само околу 65 долари на Амазон!

  Секако, велам дека го надминува ѓубривото со рака. Само закачете го распрскувачот на вашата косилка, градинарски трактор или ATV и тргнете. Пивото не би залутало додека распрскувачот ја работи напорната работа за вас 😀

  1. Brinly 175lb BS36BH Tow Behind Broadcast Spreader

  Фото: Brinly.com

  Brinly BS-36BH е нашето најдобро влечење зад раширувачот во овој преглед. Тоа е навистина квалитетна машина, изградена во САД. Фабриката Бринли се наоѓа во Џеферсонвил, Индијана и тие произведуваат квалитетни земјоделски производи од 1839 година! Нивниот прв плуг го направил „Малиот Џон Бринли“, ковач кој имал продавница во Кентаки околу 1800 година. Со бункер од 175 lb, нема да треба постојано да се враќате за да се полни, што е совршено за поголеми дворови.

  Brinly го препорачува за јарди со големина над 1 акр. Речиси ќе одговара на секој трактор за трева, вклучувајќи ги и косилките со нула вртење поради неговото универзално прицврстување со една игла. Одговара на сите модели со задна кука, вклучувајќи косилки, градинарски трактори и косилки ZTR.

  Ако се прашувате за вашата косилка со нула вртење, евешто препорачува Бринли:

  П: Дали ова ќе функционира со мојот ZTR?

  A: Ако вашето нулто вртење прифати штипка, таа ќе се закачи. Ако влечете со косилка со нула вртење, треба да имате предвид дека брзината на ширење е 3 MPH, а брзината на влечење е 5 MPH.

  Може да шири ѓубриво, сол, песок и производи за топење мраз. Бункерот е направен од поли, супер цврст и издржлив. Ниту не рѓосува што е плус. Внатрешниот хардвер е изработен од нерѓосувачки челик. Има патентирана контрола на шаблон за насочување, која ви помага прецизно да ги ширите производите со различна тежина, како што се семето наспроти ѓубривото.

  Кога ќе го запрете вашиот трактор за тревник, овој распрскувач автоматски запира и поради уникатната карактеристика наречена Autoflow™. Нема потреба рачно да го исклучувате, тоа го прави сето тоа за вас за да не трошите никаков производ ниту да ја запалите тревата.

  Единственото нешто што не ми се допаѓа кај ова влечење зад распрскувачот на ѓубрива е тоа што е прилично тежок. Ако сте на нерамна земја, обрнете големо внимание на тоа. Можеби ќе сакате да го наполните 1/2 полна или дури 1/3 како што направи клиентот подолу.

  Клиентите рекоа:

  „Ставив 120 кг храна за трева и си отидов. Контролата на проток работеше беспрекорно при вклучување и исклучување. Ќе се согласам со некои рецензенти дека е малку напорно, бидејќи морав внимателно да работам со оценка од 10%. Го направив ова со бункер само 1/3 полна само затаа причина, и добро функционираше - ова е единствената значајна промена во дизајнот што би ја направил на единицата.“

  „Единствениот недостаток што го видов кај него е дека посакувам меѓуоскиното растојание да биде малку пошироко. Со 175 фунти во бункер, тој е многу тежок. Успеавме еднаш да го превртиме со полн товар. Забележете дека се наоѓаше на ридот надвор од Камбер, груба почва додека се вртеше со полн товар шири вар на нашата парцела за храна за елени. Се сомневам дека повеќето сопственици на домови некогаш ќе се приближат до превртување на нормален или речиси нормален двор. Јас сум многу задоволен од него во целина и мило ми е што го купивме.“

  Друг проблем е што остава доста производ зад себе. Ова не е голема работа за мене бидејќи сум на 10 хектари, така што малку што остана на дното е капка во океанот. Меѓутоа, ако сте на 1 акр, ова може да направи разлика. Луѓето го „отскокнуваа“ распрскувачот за да го извлечат последното:

  „Цврсто, добро изградено, релативно лесно склопување, но дното е премногу рамно што му дава на материјалот „работ“ за да седи и со тоа не го храни долниот отвор постојано што резултира со нерамномерно ширење. Додуша, ова се случува при крајот на возењето кога содржината на материјалот е помала, но сепак треба да го користите она што сте го ставиле во бункерот! Може да се вратите назад и да го отскокнувате уредот со рака додека возите, но распрснувањето на материјалот е сè уште необично.Амазон:

  Brinly BS36BH, 175 lb, црн распространувач за емитување со влечење позади 439,00 $
  • Делукс моделот вклучува корица за бункер и НОВА проширена рачка за лесно дофат: вклучена голема горната плоча за држење...
  • Трајна издржливост: Сите делови што доаѓаат во контакт со корозивни ѓубрива се дизајнирани...
  • Патентиран автоматско проток со контрола на распоредот: Бринли распрскувачи се дизајнирани за...
  • Лесна калибрација: контролите за калибрација имаат лесен за дофат универзален универзален безбеден универзален копче за заклучување...6-ok5 вклучено за лесно прикачување...
  Амазон Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 12:15 часот по GMT

  Повлекувањето зад преносните распространувачи може да биде корисно ако сте инсталирале и нов тревник. Или по хидросеење!

  <5Bend To-aader)

  Agrifab 45-0463 е моето второ најдобро повлекување зад распрскувачот. Направено е во САД, што ми дава огромна предност. Има капацитет од 130 фунти што ви дава површина на покривање од 25.000 квадратни стапки!

  Можете да го користите ова повлекување зад распрскувач за ѓубриво, семиња или топење мраз. Има пристојна ширина од 12 стапки, што ќе го покрие тревникот прилично брзо. Влечете го овој распрскувач зад вашиот трактор за тревник, тој има кука што е компатибилна со повеќетокосилки.

  Agrifab 45-0463 има цврст и издржлив менувач од комерцијална класа со алуминиумско закосена опрема. Овој распрскувач доаѓа со 3-годишна ограничена гаранција.

  Фото: Agri-fab.com

  Тоа е најдоброто влечење зад распрскувачот за мали површини и ширење. Како што спомна овој муштерија:

  Не сум повеќе млад, барав нешто што можам да го повлечам зад мојот трактор за тревник за да наѓубрим околу еден хектар тревник. Го најдов со овој дистрибутер. Успеав целосно да го оплодам мојот тревник за околу 20 минути и уште 10 за контрола на грмушките во одредена област. Не можам да поверувам колку непречено помина.

  Исто така види: 18 најдобри книги за домување за почетници во 2023 година

  Некои корисници имаа малку проблеми со склопување на влечната позади распрскувачот, но штом се активираше беше задоволство да се користи:

  Сето ова го купив зад мојата косилка за трева со нула радиус. Имам околу 3 декари за оплодување и засејување. Нафрлив 200 фунти ѓубриво првиот ден и функционираше совршено

  • Дознајте повеќе за распрскувачот на ѓубриво Agrifab 45-0463
  • Купете го влечното влечење Agrifab зад распрскувачот на Amazon:
  Agri-Fab S45-04 0,99 $ 189,97 $
  • КАПАЦИТЕТ НА КОПНИЦА: 130 фунти; 1/2 хектар (25.000 квадратни стапки)
  • ШИРОНИЦА: 10-12 стапки ширење
  • ТРКАЛА: пневматски гуми 13" x 4"
  • РАКУВАЊЕ: Лесна за употреба универзална кука & засилувач; директна контрола на прачка
  • ГАРАНЦИЈА: 3 години Ограничена гаранција
  Amazon Weтреба вар на нашата сегашна фарма, но на нашата стара фарма нанесувавме вар по тон. Не прави пелетизирана вар, вар во прав или Агри вар. Значи, претпоставувам, не го купувајте овој распрскувач ако сакате да намачкате вар со него!

Можете да ширите семиња, ѓубрива и производи за контрола на плевелите.

„Насоките се многу јасни и немав проблем да ги составам. Ставив вреќа од 15000 и 10000 квадратни стапки со храна за трева во бункерот одеднаш и разнесував околу 8 стапки во исто време со прилично мала брзина. Ги раширив 25000 квадратни стапки за околу 1/2 час и се рамномерно распоредени и мојот тревник изгледа одлично. Вреди секој денар и единствено посакувам да имам повеќе имот за одржување. со нетрпение ја очекувам следната апликација. Имам прилично стрмни ридови во мојот двор и можев да преговарам за нив без воопшто да нема проблеми со бакшишот. Сакајте ја функцијата за автоматско запирање за ослободување материјал кога го запирате вашиот трактор за тревник. Нема потреба постојано да посегнувате назад за да го започнете и запрете протокот. Резервоарот држи многу. Добар квалитет, добра вредност.“

Друг проблем што го имам со повлекувањето зад распрскувачот е неговото нерамномерно ширење. Не треба да биде нерамномерно, вели производителот, но многу клиенти го имаат истиот проблем. Рамномерното ширење на вештачко ѓубриво е важно за мене и тешко е да се добие правилно на оваа единица:

Ја користев единицата вчера по 1-ви пат за да го намачкам Scotts Turfbuilder with Halts и бев многу разочаран од нерамномерниот протокна ѓубриво. Започнав со единицата за поставување 4 врз основа на графиконот во рачно, но протокот на ѓубриво продолжи да запира, иако внимавав да ги скршам сите грутки кога ќе се истури во бункер.

 • Дознајте повеќе за Chapin Spreader
 • Купете го ова повлекување зад распрскувачот вештачко ѓубриво на Amazon:<220><1 предлагач со автоматско стопирање, црвен 8620B 150 lb, влечење позади Распространувач со автоматско стопирање 289,99 $
  • ПОМАЛ ОТПАД: автоматското стопирање на двојното работно коло престанува да се шири кога не се движи
  • ТЕШКИ КОНСТРУКТИВНИ ПОЛИТИЧКИ ПОЛИТИЧКИ ПОДРЖАНИ 15, ARINGS: импрегнирана со масло, го минимизира триењето на оската и менувачот
  • ПОВЕЌЕ ОПЦИИ: ѓубрива и семиња со 11 постепено прилагодување на портата
  • FARM & засилувач; ТЕШК ТЕРЕН: 14-инчни пневматски пневматици за стабилност
  • БОНУС: вклучени две штипки
  Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 06:00 часот по Гринич

  4. Agrifab 45-0530 Tow Behind Broadcast Spreader

  Слика: Agri-fab.com

  Ова повлекување зад распрскувачот на ѓубрива е малку поволно, со цена од околу 65 долари на Amazon и околу 80 долари на TractorSupply. Сепак, цената доаѓа со многу помал бункер, со тежина од 85 фунти. Агрифаб вели дека 85 фунти покрива околу 1/4 акри (14.000 квадратни стапки), во зависност од

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.