Месо што паѓа од коска? Топ 8 најдобри комбо за скара за пушачи за 2023 година

William Mason 12-10-2023
William Mason

Содржина

Дали сакате да го пушите следното печено со ребро или пилешко ниско и бавно, така што месото ќе падне веднаш од коската? Но, можеби не сте подготвени да се откажете од традиционалната скара? Тогаш ви треба најдобрата комбо за скара за пушачи !

Но, можеби сте ги збуниле сите опции за комбинација на скара? Ако е така, не грижете се. Ќе ги откриеме нашите најдобри комбинации за скара и пушачи за 2023 година.

Нашата најдобра комбинација за скара за пушачи за 2023 година е Z Grills ZPG-7002B . Тој е еден од најлесните пушачи на скара за употреба, доаѓа со 3-годишна гаранција и ќе добиете 700 квадратни инчи простор за готвење. За цената, не можете да го победите овој!

Нашата најдобра комбинација за скара за пушачи е Pit Barrel Cooker . PBC е еден од најлесните пушачи на скара за употреба.

Изгледа прекрасно, супер е пренослив и има паметен дизајн за готвење кој совршено ја пуши вашата храна од сите страни. PBC има фантастична услуга за клиенти и нивните шпорети се испорачуваат бесплатно*!

Нашиот најдобар комбо за скара за пушач Топ 8

 1. Z Smoker Grill Combo ZPG-7002B [Најдобар целокупно]
 2. Пит барел шпорет [Најдобар пренослив шпорет за скара]
 3. Најдобар буџет]
 4. Комбо за јаглен/ЛП гас/пушач на Оклахома Џо
 5. Серија со потпис на Dyna-Glo DGSS1382VCS-D
 6. Char-Griller 5030 2-Burner Gas & Јаглен скара
 7. 24 инчи WIFI скара со дрвени пелети и засилувач; Пушач со Sear BoxCC1830F BBQ колку и јас.

  Прво, оваа скара е лесно една од најприфатливите опции за скара за пушачи на оваа листа. Ако сакате да заштедите пари, тогаш ова е вашиот најдобар комбо избор за скара за пушачи. Од далеку.

  Друга изненадувачка придобивка од оваа комбинација за пушачи на скара е огромната површина за готвење 823 квадратни инчи , така што имате многу простор кога готвите. Офсетниот пушач е едноставен за употреба и ќе ви овозможи да добиете класичен вкус на пушач без врева.

  Royal Gourmet CC1830F тежи само околу 57 фунти и има две тркала, па затоа е и паметен избор за преносливост. Сепак, сè уште ми се допаѓа Pit Barrel Cooker подобро за преносливост поради неговиот класичен и цврст дизајн.

  Комбо карактеристики за скара за пушачи

  • Површина за готвење од 800 квадратни инчи
  • Мерач на температура прикачен на капакот
  • Прикачен пушач на страничната кутија
  • Рачка отпорна на изгореници
  • цврста адаптирана маса на предниот дел
 8. 26> Кралски гурмански професионалци
  • Скара тежи само околу 57 килограми – одлична преносливост
  • Компактниот дизајн ви овозможува да ја вклопите оваа скара речиси насекаде
  • Добивате многу површина за готвење за толку прифатлива скара, тавата е совршена за печење и чадната страна
  • ви овозможува да го контролирате растојанието помеѓу јагленоти вашата храна

  Кралски гурмански негативности

  • Може да издржи само 5 килограми јаглен

  # 4 – Oklahoma Joe’s Charcoal/LP Gas/Smoker Combo

  Joboale $9. 9. Скара. Опремен со комора за скара на јаглен и гас и прикачено офсет огниште, овој повеќенаменски пушач и скара ви овозможуваат да си направите скара.

   Изградени имајќи ја предвид издржливоста, решетки од леано железо обложени со порцелан и челична конструкција со тежок мерач обезбедуваат лесно готвење и вкусна храна секој пат.

  Купете на Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 02:15 по GMT

  Дали сте фрустрирани затоа што сè уште не сте ја нашле совршената комбинација за скара за пушачи? Потоа, проверете ја опцијата „Jack of all trades“ - комбинацијата за пушач со гас на јаглен на Оклахома Џо.

  Најдоброто нешто што го сакам во оваа комбинација за пушачи е тоа што има 2 независни комори . Можете да користите една комора за да ги пушите вашите ребра или градите. Потоа можете да ја користите другата комора за независно скара, што е генијално.

  Нема повеќе да ја врзувате вашата скара кога чекате да заврши вашето чадено месо!

  Можете исто така да го ослободите страничниот горилник во исто време за да можете да пржите домашен помфрит, сланина, јајца или измешајте ги пржените пиперкии аспарагус. Нема проблем. Оваа скара добива А+ за разноврсност и паметен дизајн.

  Комбо карактеристики за скара за пушачи

  • Стартер за оџак од јаглен
  • 2 комори за готвење
  • Офсајд ложиште
  • Страничен горилник на гас
  • 3 независни горилници од 12.000 BTU
 9. S Joe Pros
  • Респектабилната површина за готвење од 1.060 квадратни инчи ви дава многу простор за готвење
  • Повеќекратните амортизери помагаат без напор да се регулира топлината и чадот додека готвите
  • 6 железни решетки обложени со порцелан за многу простор за организирање на вашите плескавици, вкупно 300, 300, 300, 300, 300, 300, 300, 30000 имаш доволно моќ за да се справиш со се што ќе фрлиш

  Оклахома Џо лошите страни

  • Само 1-годишна гаранција

  # 5 – Dyna-Glo Signature Series DGSS1382VCS-D <123Dy -Duty Vertical Offset Пушач на јаглен & засилувач; Скара 399,99 $

  Отворете ја вратата за сосема нов свет на BBQ со оваа мултифункционална машина за скара со голем капацитет. Гответе го месото ниско и бавно во телото на пушачот, од градите до ребрата до сè што можете да си замислите, или печете ги плескавиците на скара за целата екипа.

  Претходно инсталираните куки за колбаси ви даваат дополнителна флексибилност при готвењето. Отстранлива решетка од офсет јаглен и сад за пепел.

  Купете на Амазон Може да заработиме провизија ако купите, на брдополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 08:10 часот по Гринич

  Ако сакате комбинација за пушачи на скара што изгледа прекрасно и има доволно површина за печење за да ја нахрани војската, тогаш проверете го Dyna-Glo DGSS1382VCS-D.

  Не само што оваа комбинација на скара и пушач изгледа како нешто од Star Wars, туку може да се пофали со огромен простор за готвење од преку 1.382 квадратни инчи ! Тоа е доволно за да се готви за целото ваше семејство и целото ваше соседство.

  Исто така, ми се допаѓа колку е лесна оваа скара за користење за почетници скари или пушачи. Тоа е поради вградениот мерач на температура што ви кажува кога сте ја погодиле магичната зона за пушење. Нема повеќе второ погодување обидувајќи се да ја постигнете температурата точно.

  Dyna-Glo исто така има вградени куки за колбаси и пет хромирани решетки за многу разновидност при готвењето. Кога ќе завршите со печење на скара, можете без напор да ја испразните тавата за пепел без да направите неред.

  Комбо карактеристики за скара за пушачи

  • Офсет огништето се удвојува како скара
  • Претходно инсталирани куки за колбаси
  • 5 хромирани челични решетки за готвење
  • Рачка со ладен допир
  • <99 повторно температура
 10. <99>>
 11. 2 тркала со голема големина
 12. Dyna-Glo Pros

  • Многу лесни за употреба (и чисти) за нови скари
  • Го сакам мерачот на температурата што покажува дали сте во „зона за скара“ или „зона за пушење“.
  • Со површина од 1.382 квадратни инчи за печење, DGSS1382VCS-D има повеќе простор за готвење од која било друга скара на оваа листа
  • 2 преголеми тркала го прават движењето на скарата полесно од очекуваното
  • Многу поприфатливо отколку што мислите

  <2-Gloy капакот се продава одделно
 13. Решетката е висока со 124,3 фунти
 14. # 6 – Char-Griller 5030 2-Burner Gas & засилувач; Јаглен скара

  Char-Griller 5030 2-горилник гас & засилувач; Скара со јаглен со двојна функција, црна 329,95 долари

  Уживајте во придобивките и од гасот и од јагленот со двофункционалната скара за гас со 2 горилници Char-Griller и скара на јаглен. Се одликува со двојни чадници, мерач на топлина и челик со троен ѕид со изолација за да се обезбеди супериорно искуство за печење.

  Со лесна тава за фрлање пепел и цврста странична полица, оваа единица 2-во-1 е совршена за печење на скара во текот на целата година.

  Купете на Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 04:55 часот по Гринич

  Ако барате комбинација на скара за пушачи која прекрасно се справува со топлината и користи двојно гориво, тогаш Char-Griller 5030 е скара што вреди да се погледне.

  Со оваа скара можете да готвите со пропан или да пушите со јаглен . Дали ја сакате брзината и ефикасноста на пропанот? Или класичниот вкус на чад-куќа на јаглен? Изборот е твој.

  Една од главните придобивки што ми се допаѓа кај оваа скара е тоа што е цврста и изгледа цврсто. Со тежина од респектабилни 124,8 фунти , ова е сериозна машина за готвење што нема да ја помешате со играчка.

  Со 24.000 BTU и 870 квадратни инчи површина за готвење, можете лесно да направите брза работа со вашите хамбургери, стекови, пилешко и хотдог.

  Или, можете да ги искористите предностите на двојните чадници и изолацијата за да уживате во вашето време и да го пушите вашето месо до совршенство.

  Комбо карактеристики на скара за пушачи

  • Површина за скара од 870 квадратни инчи
  • 24.000 BTU
  • Вграден мерач на топлина
  • Лесен пристап за тавче за пепел
  • <2 порно челична конструкција <690in> 5>Char-Griller Professional
  • Решетката е привлечна и добро изградена со завршна облога во прав
  • Решетките лесно се прилагодуваат за да можете да управувате со топлината и растојанието
  • Изолираниот челик со три ѕидови ја спречува топлината да избега
  • Добивате двојна удобност на гасот лесно се справува со вашите додатоци за скара
  • Мерачот на топлина го елиминира секое второ погодување со температурите

  Недостатоци на Char-Griler

  • Потребно е одредено склопување

  # 7 – Решетка за пелети од дрво и засилувач; Пушач со Sear Box (PGSEAR)

  Camp Chef 24 in. WIFI Woodwind Pellet Grill &Пушач со Sear Box (PGSEAR) - WIFI & засилувач; Поврзување со Bluetooth

  Побаравте и ние ви испорачавме - новата линија Woodwind е најполната скара на Camp Chef, што ја прави најпаметната и најразновидна скара на пазарот.

  Целосно опремен со нашиот иновативен контролер со PID и WIFI, ќе можете да останете поврзани со вашата скара користејќи ја апликацијата Camp Chef.

  Купете на Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  Дали сте технолошки паметна скара? Потоа запрете го она што го правите и проверете го PGSEAR. Оваа скара исфрла сериозен пепел! Тоа е исто така еден од најдобрите комбинации за скара и пушачи на оваа листа ако ја цените најновата технологија за печење.

  Со целосно дигитален далечински управувач за температура , Wi-Fi PID контролер и способност да го надгледувате вашето готвење од далечина, оваа скара е остварување на сонот на технолошкиот лудник.

  Но, паметната технологија не е единствената придобивка од PGSEAR. Добивате и пространа комора за пушење со 811 квадратни инчи простор за готвење.

  Комбинирајте го тоа со температурен опсег од 160 степени до 500 степени целзиусови и ќе добиете многу моќ за готвење и пушење.

  Поставката за контрола на чад со бирање го прави пушењето сон. Или, можете да ја користите функцијата за лизгање и скара за да го печете месото на пламен до 650 степени целзиусови. Совршено ако сакате да ги допрете вашите стекови, пилешко иплескавици со пламен на висока температура.

  Smoker Grill Combo карактеристики

  • Wi-Fi и Bluetooth PID контролер
  • 25.000 BTUs
  • 811 квадратни инчи површина за готвење
  • Бројчаник за ниво на чад од 1-10 <10 £ капацитет за отстранување на чашката <1 фунта од 2 лесно 10>

  PGSEAR Woodwind Pros

  • Тони паметна технологија комбинирана со одлична способност за пушење и печење на скара
  • Лесно управувајте со вашиот излез на чад со PID контролерот
  • Wi-Fi контролите и апликацијата Camp Chef го прават готвењето и следењето рамномерно на храната ваша оддалеченост. за никогаш повеќе да не ги готвите вашите стекови, хамбургери или колбаси

  PGSEAR Woodwind Cons

  • Една од поскапите комбинирани опции за скара на оваа листа
  • Можеби е претерано ако не ви се допаѓа технологијата Серија Masterbuilt MB20041220 Gravity Series 1050 Digital скара на јаглен + Пушач 897,00 $

   Пушете, печете, пржете, печете, печете и многу повеќе. Поставете ја температурата на дигиталната контролна табла или на вашиот паметен уред и DigitalFan ја одржува саканата температура за готвење.

   Бункерот за јаглен GravityFed држи до 8 часа јаглен, а гравитацијата ви гарантира постојано гориво за огнот. Вкупно 1050 квадратни инчи готвењепростор.

   Усовршете ја уметноста на печење на јаглен и пушење со Masterbuilt!

   Купете на Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 10:40 GMT

   Дали ви се допаѓа идејата да имате Ви-Фи контрола над вашиот пушач, но не сте подготвени да инвестирате во PGSEAR?

   Или, можеби го сакате класичниот вкус на јаглен за вашата следна серија хамбургери? Ако е така, тогаш Masterbuilt MB20041220 може да биде совршена комбинација за скара на јаглен и пушач за вас.

   Една од истакнатите карактеристики на оваа Masterbuilt скара е тоа што е смешно брза. Можете да достигнете 225 степени целзиусови за само 10 минути . Можете исто така да достигнете 700 степени целзиусови за само 15 минути.

   Следниот пат кога ќе сакате да запалите хамбургери, хотдог или сочен стек - не мора да чекате. Дури и ако сакате да пушите врвен ребро печење, пилешко или малку говедско месо, брзо ќе станете и ќе пушите.

   Исто така види: Разликата на овци и јагне – врвен водич за овци наспроти јагне!

   Smoker Grill Combo карактеристики

   • Дигитална контролна табла со WiFi и пристап до Bluetooth
   • DigitalFan помага да се контролира температурата
   • GravityFed зема јаглен, брикети или дрвени чипови
   • Практично снабдување со виткање полица и преклопен простор <1 или преклопен простор за складирање <0 29>

    Masterbuilt Pro

    • GravityFed јаглен бункер се загрева брзо - нема повеќе чекањеза пушење или скара
    • Може да пуши, да се пече, да се пече или да се пржи вашата омилена храна
    • Вертикалниот дизајн на бункерот GravityFed го прави тоа така што никогаш не треба да го чувате јагленот
    • Можете да го наполните бункерот со јаглен, брикети или вашите омилени дрвени чипсови за да го контролирате робусното копче на температура <1 копче на вкус со робустен вкус <1 копче на вкус. 0>
    • Следете го времето на готвење преку Wi-Fi или Bluetooth

   Masterbuilt Cons

   • GravityFed бункерот содржи само 10 килограми јаглен или 16 килограми брикети

   Најдобриот пушач за пушач Комбинацијата е малку посложена отколку што изгледа на почетокот. Но, не грижете се. Затоа што ќе одговориме на некои од најчестите прашања кога се обидуваме да ја најдеме најдобрата комбинација за пушачи на скара.

   Која е најдобрата комбинација за скара за пушачи?

   Мојата омилена комбинација за скара за пушачи на оваа листа е Z Grills ZPG-7002B за пушач на пелети. Го сакам вкусот на бавно сварена плескавица или стек користејќи пелети како гориво за дополнителен вкус.

   Со масивен бункер со капацитет од 20 фунти, оваа машина за скара може да пече до 20 часа. Бавните шпорети радувајте се!

   Друга работа што ја сакам кај скарата ZPG-7002B е нејзината разновидност. Еве комбинација на скара за пушачи што прави повеќе од само скара - или чад.

   Можете да печете скара, печете, скарате,(PGSEAR)

  • Masterbuilt MB20041220 Gravity Series
 1. Z Grills ZPG-7002B
 2. Донесете лесна, неверојатна скара во вашиот двор со Z Grills 7002B Wood Pellet. Користејќи 100% целосно природно гориво од тврдо дрво, оваа моќна машина дава непобедлив вкус на дрво со притискање на копче.

  Оваа скара 8-во-1 се движи во температурата на готвење од 180 до 450 °F. Лесно изберете ги вашите омилени стилови на готвење со дигиталната контролна табла и создадете вкусни ремек-дела за скара во кои сите ќе уживаат.

   Со врвна изработка и тешка челична конструкција , скарата за пелети 7002B е направена да трае.

  Купете во Z Grills Buy на Amazon

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

 3. Класичен шпорет со буриња со јама
 4. Дали сте подготвени да направите некоја од најдобрата храна што некогаш сте ја пробале?

  Pit Barrel® е најпродаваниот тапан за шпорет и пушач за буре во светот. Неговиот неспоредлив капацитет овозможува повеќе од двојно поголем од обичните хоризонтални шпорети по мал дел од цената! Висат гради, детишта, зеленчук, ребра и многу повеќе. Потоа поставете го & засилувач; заборави!

  Не заборавајте го кодот на купонот од 10% (важи на веб-страницата на PBC) - "outdoorhappens".

  Купете во Pit Barrel Cooker Купете на Amazon

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

 5. Royal Gourmetпечете, пушете или печете ги вашите омилени стекови, хамбургери, кокошки, ребра и печени до совршенство.

  Пушачот ви овозможува и дигитално да ја поставите температурата - за да можете постојано и сигурно да готвите печено од ребра или пилешки плескавици на точната температура што ја сакате. Нема второ погодување или препукување со пламениците за да ја измерите вашата температура точно.

  Која е разликата помеѓу комбо пушач со скара на јаглен и комбо пушач со скара на гас?

  Секоја опција може да се скара или да пуши.

  Сепак, комбоите за пушачи на скара на јаглен користат пелети, јаглен или брикети како извор на гориво и за пушење и за печење.

  Комбинации за пушачи со скара на гас користат и јаглен, пелети или брикети за да ја пушат вашата храна. Главната разлика е во тоа што тие можат да користат и пропан како секундарна опција за гориво за печење.

  Позитивната страна на комбинацијата за пушачи на скара на гас е тоа што обично е побрзо да ја осветлите вашата скара со пропан ако сакате да испечете брза плескавица, хотдог или мало парче стек.

  Дали комбинации функционираат како посебна скара и пушач?

  Да, лесно. Клучите за успешно и вкусно пушено пилешко, плескавица или печено се температурна конзистентност и трпеливост .

  Затоа многу стандардни скари и скари не се одлични за пушење. Затоа што немаат соодветни амортизери на врвот и на дното на скарата за да помогнат во умереностапроток на воздух и температура на готвење.

  Тоа е главната придобивка од доверливата комбинација за пушачи на скара. Регулирање на температурата. Сè додека комбинацијата за пушачи на скара може правилно да го регулира протокот на воздух и постојано да достигне температура од 225 до 300 степени целзиусови, тогаш треба да бидете во бизнис и подготвени да печете (и пушите) до совршенство.

  Можете ли да пушите и да скарате во исто време? Како функционира?

  Комбинацијата со скара за пушачи е одличен додаток во вашиот двор!

  Да, сигурно. Некои комбинации за скара за пушачи имаат независни комори за да можете истовремено да пушите, да скарате, па дури и да готвите промешајте. Мојот омилен пример за ова е комбинацијата Oklahoma Joe's Charcoal/LP Gas/Smoker.

  Независните комори на оваа скара ви овозможуваат да пушите и да печете истовремено. Можете дури и да го користите страничниот пламеник за да го промешувате вашиот омилен зеленчук додека ги пушите ребрата и печете сочен стек.

  Додадете малку маслиново масло во вашето омилено пржено зеленчук и уживајте во пржењето.

  Кои се најдобрите комбо додатоци за пушачи на скара?

  Ако сакате да станете мајстор за скара и пушење, тогаш има неколку трикови од занаетот што со задоволство ги споделувам со вас.

  1. Ароматизирани дрвени чипсови

  Западен BBQ Пакет со разновидни чипсови за пушење - вкусови на јаболко, мескит, риболов и цреша 26,99 $
  • Содржи најпопуларни вкусови - јаболко,Mesquite, Hickory и Cherry
  • 180 во кубни чипови во секоја кеса
  • Работи со електрични и плински скари
  • Одличен начин да пробате нови вкусови или лесно да ги надополнувате вашите омилени
  • Произведено во САД.
  Направено во САД. 21.07.2023 06:15 часот по Гринич

  Првото нешто што ќе треба да ја зачините вашата игра за пушење е достоен сет од дрвени чипсови кои ќе ви помогнат да додадете вкусен вкус на вашата омилена храна. . Добивате четири кесички полнети со сите вкусови што ви се потребни за да ја истакнете аромата во секој чад.

  Добивате вкусови на мескит, јаболко, цреша и хикори, кои ги тераат вашите пупки за вкус да танцуваат! Експериментирајте за да видите кои вкусови најмногу ви се допаѓаат. Состојките се целосно природни.

  2. Smoke BBQ Spice Rub Seasons

  Smoke BBQ Spice Rub Seasons Smoke BBQ Spice Rub Seasoning Combo Pack - 6 пакување Скара ширум светот $34,95 (5,82 $ / брои) Добијте повеќе информации. 21.07.2023 12:00 часот по Гринич

  Што се однесува до триењето на зачинот од чад за BBQ, мислам дека брендот Стивен Рајхлен е една од моите најдобро чувани тајни. Проверете го ова комбинирано пакување за зачини за триење на BBQ за многу многу.

  Кога првпат ќе ја погледнете оваа збирка од чад за скара, ќе го направите тоаскршете масивна насмевка бидејќи оригиналноста и стилот се издвојуваат над другите колекции на BBQ rub што сум ги видел.

  Вашата насмевка ќе се претвори во примитивно задоволство додека ги вкусувате вкусните и солени вкусови што овие зачини ги додаваат на вашата омилена риба, пилешко, мисирка, патка, стек, хамбургери или зеленчук.

  Која е вашата најдобра комбинација за скара за пушачи?

  Изборот на најдобрата комбинација на скара и пушач бара многу повеќе работа отколку што мислат повеќето луѓе. Се надеваме дека овој водич ќе ви помогне да ја донесете најдобрата одлука.

  Ако имате какви било прашања во врска со изборот на најдобрата комбинација за пушачи на скара за вас и вашето семејство, ве молиме слободно прашајте ги во коментарите подолу.

  Секогаш сме тука да помогнеме и сакаме да разговараме за сите работи за скара за чад.

  Ви благодариме за читањето и весело печење на скара!

  CC1830F скара од јаглен со офсет пушач
 6. $99,99 $93,73

  Вкупно 823 квадратни инчи површина за готвење со 443 квадратни инчи решетки за готвење со порцеланска емајлирана жица, загреана решетка со 191 инчи . внатре. офсет пушач.

  Две тркала во вагонски стил за да се движи оваа скара наоколу лесно и прилагодлива висинска тава со јаглен за подобра контрола на топлината.

  Купете на Амазон

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 06:45 часот GMT
 7. Oklahoma Joe's Charcoal/LP Gas/Smoker Combo
 8. $495> ="" longhorn="" p="" ви="" гас="" гасен="" да="" за="" засилувач;="" и="" комбо="" комора="" на="" направите="" овозможуваат="" овој="" огниште,="" опремен="" офсет="" повеќенаменски="" прикачено="" пушач="" си="" скара="" скара.="" со="" јаглен="">

   Изградени имајќи ја предвид издржливоста, решетки од леано железо обложени со порцелан и челична конструкција со тежок мерач обезбедуваат лесно готвење и вкусна храна секој пат.

  Купете на Амазон

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 02:15 часот по Гринич
 9. Dyna-Glo Signature Series DGSS1382VCS-D Heavy-Duty Vertical Offset & Charcoal Smo Скара
 10. 399,99 $

  Отворете ја вратата за сосема нов свет на BBQ со оваа мултифункционална машина за скара со голем капацитет. Гответе го месото ниско и бавно во пушачоттело, од гради до ребра до се што можете да замислите, или печете плескавици на скара за целата екипа.

  Претходно инсталираните куки за колбаси ви даваат дополнителна флексибилност при готвењето. Отстранлива решетка од офсет јаглен и сад за пепел.

  Купете на Амазон

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 08:10 часот по Гринич
 11. Char-Griller 5030 2-Burner Gas & Двојна функција на скара на јаглен, црна
 12. $329,95

  Уживајте во придобивките од гасот и јагленот со двофункционалната скара на гас со 2 горилници Char-Griller и скара на јаглен. Се одликува со двојни чадници, мерач на топлина и челик со троен ѕид со изолација за да се обезбеди супериорно искуство за печење.

  Со лесна тава за фрлање пепел и цврста странична полица, оваа единица 2-во-1 е совршена за печење на скара во текот на целата година.

  Купете на Амазон

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 04:55 часот по Гринич
 13. Камп готвач 24 инчи. WIFI Woodwind Pellet Grill & Пушач со Sear Box (PGSEAR) - WIFI & засилувач; Поврзување со Bluetooth
 14. Побаравте, а ние ви испорачавме - новата линија Woodwind е најполната скара на Camp Chef, што ја прави најпаметната и најразновидна скара на пазарот.

  Целосно опремен со нашиот иновативен контролер со PID и WIFI, ќе можете да останете поврзани со вашата скара користејќи ја апликацијата Camp Chef.

  Купете наАмазон

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

 15. Masterbuilt MB20041220 Gravity Series 1050 Digital Recoal Grill + Smoker
 16. $897,00

  Пушете, скара, печете, печете, уште многу. Поставете ја температурата на дигиталната контролна табла или на вашиот паметен уред и DigitalFan ја одржува саканата температура за готвење.

  Бункерот за јаглен GravityFed држи до 8 часа јаглен, а гравитацијата ви гарантира постојано гориво за огнот. Вкупно 1050 квадратни инчи простор за готвење.

  Усовршете ја уметноста на печење на јаглен и пушење со Masterbuilt!

  Купете на Амазон

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 10:40 часот по Гринич

Smoker Grill Combo>><-D Grill Combo> 7002B – Најдобрите севкупни Z скари ZPG-7002B

Донесете лесна, неверојатна скара во вашиот двор со скарата со дрвени пелети Z Grills 7002B. Користејќи 100% целосно природно гориво од тврдо дрво, оваа моќна машина дава непобедлив вкус на дрво со притискање на копче.

Оваа скара 8-во-1 се движи во температурата на готвење од 180 до 450 °F. Лесно изберете ги вашите омилени стилови на готвење со дигиталната контролна табла и создадете вкусни ремек-дела за скара во кои сите ќе уживаат.

Исто така види: Најдобра конзервирана храна за преживување

 Со врвна изработка и тешка челична конструкција , скарата за пелети 7002B е изградена да трае.

Купете во Z Grills Купете на Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

Дали сакате вкусен и зачаден вкус за вашето следно печење, пилешко, мисирка или стек? Тогаш не можете да го победите ZPG-7002B од Z Grills.

Не само што оваа скара изгледа импресивно, туку и функционалноста е врвна. Откако ќе ги наполните вашите пелети во бункерот со капацитет од 20 фунти , можете да ја запалите оваа скара за миг користејќи го електронското автоматско палење . Без стрес да се запали оваа скара.

Друга работа што ја сакам кај оваа скара е постојаната топлина. Една од главните недостатоци на многу скари за пелети и пушачи на јаглен е тоа што е тешко да се постигне точноста на топлинската конзистентност.

ZPG-7002B има пригоден дигитален контролер – за да можете да ја контролирате температурата на вашата сесија за чад без второ погодување.

Оваа скара е исто така смешно разноврсна. Откако ќе запали, можете да го користите ZPG-7002B за пушење, печење, пржење, пржење, печење, печење, скара или скара. Совршен за љубителите на скара кои сакаат да играат и да експериментираат.

Не ја пропуштајте тековната зделка на Z Grill за новата комбинација 700D - 105$ попуст! Кликнете овде за да го добиете вашиот попуст.

Z Grills Smoker Grill Combo карактеристики

 • 8-во-1 сестран шпорет
 • Електрично автоматско палење
 • Дигиталенконтрола на температурата
 • Капацитетот на бункер за пелети од 20 килограми се готви 20 часа
 • Вклучен е бесплатен водоотпорен капак за скара
 • Вграден сад за одвод
 • Две решетки за готвење

Z Grills 7002B 7002B Z Grills 7002B изберете одличен стил <8s>927>
 • 700 квадратни инчи површина за печење ви дава многу простор да готвите што сакате
 • Една од наједноставните и најсигурни скари за пелети на оваа листа
 • Конзистентната топлина ви овозможува да печете, пушите, скарате или скарате со сигурност – секој пат кога
 • <2 warty 3-години ограничено B Недостатоци

  • Не е вашиот најдобар избор за комбинации за скара за пушачи ако имате мал буџет

  # 2 – Шпорет со буре со јама – Најдобар пренослив комбо за скара за пушачи

  Класичен шпорет со буриња за пушачи

  Дали сте подготвени да направите некоја од најубавите јадења што сте ги пробале?

  Pit Barrel® е најпродаваниот тапан за шпорет и пушач за буре во светот. Неговиот неспоредлив капацитет овозможува повеќе од двојно поголем од обичните хоризонтални шпорети по мал дел од цената! Висат гради, детишта, зеленчук, ребра и многу повеќе. Потоа поставете го & засилувач; заборави!

  Не заборавајте го кодот на купонот од 10% (важи на веб-страницата на PBC) - „outdoorhappens“.

  Купете во Pit Barrel Cooker Купете на Amazon Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  НаPit Barrel Cooker доаѓа на второто место на оваа листа - и е кандидат (или вратоврска) за слот број еден. Шпоретот со буриња во јама изгледа фантастично, ќе ја направи вашата храна да умре и е една од најпреносливите опции за печење на оваа листа.

  Добијте 10% попуст на вашиот Pit Barrel шпорет со користење на купонскиот код OutdoorHappens!

  Не го пропуштајте вашиот код за купон од 10% - Едноставно внесете „OutdoorHappens“ во наплатата или користете ја оваа врска за попуст!

  Шпоретот за буре доаѓа во две големини. Pit Barrel Cooker тежи околу 57 фунти , а Pit Barrel Cooker Junior тежи околу 32,7 фунти .

  Компактниот дизајн на бурето на Pit Barrel Cooker го прави врвното преносливо печење на скара . Можете да патувате со ова во задниот дел на вашиот камион или РВ следниот пат кога ќе одите на забава со топка, кампување или забава за багаж.

  Без разлика дали сакате да пушите цели мисирки, кокошки, патки или плескавици и стекови на скара, оваа сестрана машина за пушење (и печење) се издвојува како убавина.

  Секој шпорет за буре доаѓа со куки од не'рѓосувачки челик, висечки шипки, корпа од јаглен, решетка за скара, отстранувач на куки и сè што ви е потребно за пушење - или на скара на патот кон кулинарското блаженство. Сè што ви треба се вашите омилени рецепти за буриња и тргнувате на трките.

  Карактеристики на комбо за скара за пушачи

  • Фантастичниот дизајн на барабанот за буре пуши храна од сите агли
  • Лесен и компактен
  • Изработен од издржлив челик кој издржува топлина
  • Обложен со порцелански емајл за отпорност на временските услови
  • Доаѓа со челични висечки шипки, челични куки, држач за буре, решетка за скара, отстранувач на дрвени куки и корпа од јаглен
  <26 Barelly> за користење – и усовршување
 • Изгледа и пуши како милион долари
 • Паметниот дизајн на греење и готвење од 360 степени совршено ја чади вашата храна од сите страни
 • Бесплатна испорака до континенталните клиенти од САД
 • Доаѓа со две кесички од 5 oz со бонус бонус <0 барови класичен <1 rel Cooker Cons
  • Нема толку многу опции за готвење како Z Grills ZPG-7002B

  # 3 – Кралски гурмански CC1830F Пушач за скара на јаглен – најдобар буџет

  Кралски гурмански скара SPG-7002B $35>

  Вкупно 823 кв. подобра контрола на топлината.

  Купете на Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 18:45 GMT

  Постојат неколку причини поради кои можеби го сакате кралскиот гурман

 • William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.