Најдобри водоотпорни работни чизми за кал и кал

William Mason 30-09-2023
William Mason

Содржина

Ајде да се соочиме со тоа - животот на имот или фарма не е само сончеви денови и суво време! Без разлика дали сте градинар во дворот или градите мала куќа надвор од мрежата? Ќе треба да излегувате во сите временски услови за да се грижите за вашите растенија и добиток.

Добриот пар чизми ќе ви ги одржат стапалата топли, суви и удобни преку дожд, снег, кал и кал. Во комбинација со пристојна водоотпорна облека, ќе можете да ги завршите вашите работи на отворено, без оглед на временските услови!

Но, кои водоотпорни работни чизми се најдобри за кал и ѓубре?

Ајде да анализираме некои од најпопуларните опции за калливи чизми за земјоделство, садење, косење, плевење и работа во нечистотија?> најводоотпорни за жените<1<2<2<1<1

3> Животот на фармата не е само забава и игри! Националниот совет за безбедност вели дека над 120.000 работници се повредени секоја година во земјоделските услови. Тоа е проценка на дното, бидејќи многу повреди на фармата не се пријавени! Заштитните обувки и работните чизми се одличен начин да помогнете во спречување на несреќи при земјоделството - додека се одржува удобност. Обидете се да избегнувате да носите сандали или крокс кога јавате или работите!

Можеби мислите дека чизмите треба да бидат унисекс, но некои суптилни разлики ги прават чизмите посоодветни за мажи или жени. Женските чизми имаат тенденција да бидат потесни, обликувани да одговараат совршено на стапалото. Долгите чизми ќе треба да се лизгаат и цврсто да се вклопат во вашето теле без да ја намачкаат кожата.

Ајде дачизмите на вашата фарма со топла вода со сапуница може да ви помогнат вие, вашите животни и вашето семејство да бидат безбедни. Чистењето на чизмите на фармата може да помогне и во подобрување на биосигурноста на кокошарникот. Чувајте се чисти!

Дали се мачите да го изберете вистинскиот пар чизми кои ќе ги задоволат вашите потреби? Еве сè што треба да знаете за изборот на водоотпорни работни чизми што ќе ви траат со години!

Дали водоотпорните работни чизми вредат за цената?

Мислиме дека е така – особено ако работите многу околу фармата и домот. Еден добар пар водоотпорни работни чизми е исплатлива инвестиција! Можеби цената на некои од овие чизми ќе ви причинува малку, но ова е пар чизми кои ќе се грижат за вашите стапала многу години.

Повеќето работни чизми имаат апсорпција на удари и поддршка за лакот вградени во ѓонот. Имаат и поддршка и заштита на глуждот. Некои имаат и штитници за пети, слични на оние што се носат на градилиштата.

Кога станува збор за водоотпорни работни чизми, витална компонента е дишењето. Сакате чизми кои не пуштаат вода, но секоја влага што ја создаваат вашите стапала треба да може да избега. Неодамнешниот напредок во технологијата создаде извонредни материјали кои ги одржуваат вашите стапала удобни и свежи во текот на целиот ден.

И не треба да го жртвувате стилот за да ги добиете сите овие придобивки! Деновите на масовно згрчени работни чизми одамна ги нема, а повеќето од нас не би помислиле ништо да ги носат нашите работни чизми напазарот или продавницата. Само не заборавајте прво да ја тргнете калта од нив!

Кои работни чизми се најудобни?

Добриот пар работни чизми треба да се чувствуваат подеднакво удобно како да ги влечете вашите омилени влечки. Тие треба да бидат еластичен и флексибилен материјал, како мека кожа или неопренови.

Чизмите Wolverine Floorhand се лесни и удобни доколку сакате женски чизми. Тие се и водоотпорни! Ако барате машки чизми, не можете да погрешите со Timberland Pros. Многу домаќини се колнат во нив - и ќе ви ги одржат стапалата удобни - и суви!

Кои се најдобрите изолирани водоотпорни работни чизми?

Добриот пар изолирани работни чизми ќе ви ги одржат стапалата топли, а исто така ќе овозможат да испари влагата. Флис облогите се многу популарни, комбинирани со мрежеста мембрана за дишење.

Нашите омилени водоотпорни работни чизми за жени се водоотпорните чизми Hardgrove од Northside. Имаат одлична водоотпорна заштита на шевовите – целосно запечатени.

Ако сакате машки работни чизми со одлична хидроизолација, размислете за работните чизми со изолација од NORTIV. Имаат одлична хидроизолација и се совршени ако поминувате многу време шетајќи по нечистотија, кал, барички, снег или мраз.

Кои се најдобрите чизми за да бидете цел ден на нозе?

Одете на лесни чизми. Ако ги носите работните чизми цел ден, тежината е критичен фактор! Исто така,размислете за амортизирана влошка. Стоењето цел ден врши голем притисок на стапалата на вашите стапала, затоа барајте чизми со влошка од мемори пена што се што е можно полесни.

Дали сакате женски работни чизми кои се удобни и водоотпорни? Препорачуваме или Timberland PRO Titan или Wolverine Floorhand работните чизми. Секој пар се лесни – а исто така помагаат да ги зачувате вашите стапала безбедни додека работите.

Ако сакате лесна водоотпорна чизмичка за мажи, тогаш размислете за лесните и водоотпорни работни чизми од Ever Boots. Имаат супер лесна кожа што може да уживате да ја носите во споредба со другите потешки и потешки работни чизми.

Која е најиздржливата работна чизми?

Неквалитетниот пар чизми брзо ќе се распадне, па затоа е од витално значење да бидете сигурни дека вашите работни чизми се издржливи и добро изработени. Ѓонот треба да биде цврст и дебел, поврзан со горната кожа или синтетички материјал со армиран шев. Областите кои подлежат на многу абење, како што се прстите и петицата, треба да бидат екстра дебели.

Сметаме дека Muck Boot Company произведува некои од најиздржливите работни чизми за жени. Нивните женски арктички чизми се одлични! Тие се исто така неверојатно удобни. Го сакаме водоотпорниот дизајн – овие чизми ќе ви ги загреат стапалата. И суво!

Ако сакате издржливи работни чизми за мажи, ви ги препорачуваме работните чизми Ever Boots. Тие имаат одлична репутација за издржливи, удобни,и водоотпорни чизми.

Што ја прави работната чизми водоотпорна?

За работните чизми да бидат водоотпорни, тие мора да потекнуваат од материјал кој не дозволува вода да навлезе. Сите шевови мора правилно да се запечатат за да се спречи навлегување на водата низ празнините. Чизмите со врвки имаат јазиче со шипки за да го елиминираат навлегувањето вода.

Кои се најводоотпорните работни чизми?

Најводоотпорните работни чизми се оние направени од комбинација од гума и неопренови. Овие се целосно непорозни, а вашите стапала ќе останат суви се додека водата не го надмине врвот!

Ако сакате 100% хидроизолација, не заборавајте дека едноставноста најдобро функционира - двојно ако работите на калливи полиња, кашест снег или влажна трева! Не заборавајте на моќта на едноставните гумени или Dunlop чизми. Гумените работни чизми нудат одлична хидроизолација, а исто така се поудобни од другите тешки чизми.

Како да ги заштитам работните чизми од вода?

Ако имате одличен пар работни чизми кои не се водоотпорни или вашите стари чизми почнале да влегуваат во вода, можете да користите водоотпорен тип

ќе зависи од материјалот на вашите чизми. Дали силиконскиот спреј ги прави чевлите водоотпорни?

Силиконскиот спреј е едноставен начин за водоотпорни чевли и чизми, но не е многу издржлив. Можеби ќе треба повторно да го нанесете спрејот по неколку неделина влажно време. Силиконскиот спреј е најефективен ако се користи со заптивната смеса.

Дали маслото од визон е добро за хидроизолациони чизми?

Да! Маслото од визон е совршено за омекнување и зачувување на кожните обувки. Не ја хидроизолира кожата, но ги подобрува својствата на водоотпорност!

Заклучок

Вашата фарма преполна до работ од опасност – опасност за вашите стапала! Покрај болката, фармерите ризикуваат и постојана непријатност од повреди на фармата. Пепање на животни, паѓање тешки предмети на нозете, сопнување на трупци, лизгање и превртување на глуждот при работа на нива се само неколку потенцијални несреќи. Бидете внимателни таму!

Дали сте сè уште подготвени да пазарувате чизми?

Како што можете да видите, таму има пар водоотпорни работни чизми кои одговараат на секого!

Исто така види: Дали прекривката е лоша за кучињата и вашите најбезбедни опции за прекривка погодни за кучињата

Добриот пар чизми е исплатлива инвестиција, одржувајќи ги вашите стапала топли, суви и удобни, без разлика колку земјата е влажна и каллива. Со редовна нега, вашите чизми треба да траат со години на тешка употреба.

Иронично, додека го пишувам ова, ние сме среде една недела со силен дожд овде во Португалија - тука не е сè сонце!

Се чувствувам многу среќен што моите работни чизми стари четири години сè уште ми ги држат нозете суви кога морам да се осмелам да излезам удобни надвор, а тие<1! капа за вас?

Кои чизми ви се омилени за да ви помогнат да ги задржите нозете суви во калта? И ѓубре?!

Сакаме да слушамевашите мисли.

И – многу благодарам што прочитавте.

Имајте убав ден!

погледнете ги најдобрите водоотпорни работни чизми за жени за да одговараат на сите можности.
 1. Wolverine Floorhand водоотпорни чизми за жени
 2. $125,00 $114,95

  Ако купите само еден пар работни чизми, ова се оние кои треба да ги побарате - ние ги сакаме! Додека сите други чизми на нашата листа доаѓаат со одлични карактеристики, женските работни чизми со челични прсти Wolverine бележат толку многу кутии што мораа да го заземат првото место!

  Тие доаѓаат од премиум водоотпорен горен дел од целозрнестиот кожа , гумен среден ѓон и меко за дишење. Подножјето е направено од леано EVA и е целосно отстранливо. Тие се лесни и имаат челичен палец за да ги заштитите вашите стапала од удари и удари.

  За сето ова, овие чизми се исклучително лесни и удобни за носење. Висококвалитетниот гумен ѓон треба да трае долги години на тешка употреба, што ги прави овие чизми вредна инвестиција за секој мал сопственик или домаќин.

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 16:35 145,00 $118,71

  Овие лесни премиум кожени работни чизми се направени специјално за да одговараат на женското стапало и се преполни со карактеристики за да ве одржуваат топло, суво и удобно надвор на домот. Тие караат уникатна комбинација наматеријали. Материјалот, исто така, помага во регулирање на температурата на стапалото и ја отстранува влагата.

  Кожата е мека и еластична , така што нема да треба да поминувате недели за да ги кршите. Во првиот ден на носење, тие треба да се обликуваат според обликот на вашето стапало, помагајќи да се одржи вашето стапало безбедно и да се спречи уморот на стапалото.

  кои ќе ви траат со години.

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 06:44 часот по Гринич
 3. Нортсајд Харгров средни водоотпорни планинарски чевли за жени
 4. ><10,00 $, понекогаш знаете како работите оме? Овие лесни чизми се како лизгање на пар тренерки , со сите предности на водоотпорната работна чизма!

  Го сакаме паметниот заглавен јазик и водоотпорните шевови , што ги одржува вашите стапала суви цел ден. Тие се доволно цврсти за да издржат тешка работа без да ви ги натежат нозете.

  Ова се идеални чизми ако работите во топла, но влажна клима, бидејќи имаат влошка за дишење и постава што ја отстранува влагата за да ги одржувате вашите стапала суви.

  Имам пар чизми слични на овие. Тие се моето копче за влажни пролетни утра!

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 11:10am GMT
 5. Индустриски водоотпорни чизми на Kodiak Journey за жени
 6. $129,99 $79,99

  Поминаа деновите кога работните чизми за заштита на прстите беа тешки, непопустливи и едноставно целосно неудобни

  . Во последниве години технологијата многу напредна, а резултатот е лесен и удобен пар чизми што ќе ги чуваат вашите стапала заштитени и безбедни.

  Ако работите околу добитокот, ќе ги цените добрите заштитни чизми - и со овие, едвај ќе забележите кога вашите пријатели животински случајно ќе ви удираат копито

  Security

  ! гумен надворешен ѓон за супериорна тракција и флексибилност. Имаат водоотпорна мембрана за да ги одржувате стапалата суви. Чизмите повеќе се чувствуваат како пар чевли за трчање отколку како безбедносни чизми! Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 11:00 часот по Гринич
 7. Muck Arctic Weekend <6 $175 за жени, гума со средна висина <175 $. 10>

  Со години, се чинеше дека производителите на чизми се грижат да ги одржуваат нашите стапала суви. Заборавија на топлина! Сигурен сум дека не сум единствениот кој се сеќава дека како дете поминал ледени денови во ледени ладни гумени чизми.

  За среќа, деновите на смрзнување на стапалата се минато, бидејќи сега можеме да добиеме чизми кои се и водоотпорни и супер-цврсто!

  Овие водоотпорни термални работни чизми за жени имаат ултра мека постава од вештачко крзно и 5-милиметарска постава неопренови. Поставата се протега од прстите до над глуждот за врвна удобност и топлина.

  Тие ќе останат водоотпорни во општата кал и кал, а можете да се движите низ баричките без да ги навлажнете нозете.

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 08:29 часот по Гринич
 8. 69,99

  Ако сте цел ден на нозе или имате многу земја за покривање, тешките работни чизми наскоро може да се чувствуваат незгодни и непријатни. Овие чизми од неопренови нудат одлична хидроизолација , давајќи ви самодоверба да се движите низ кал и барички без да ризикувате влажни стапала!

  Овие чизми Camo River содржат вградена мрежеста облога што дише, помагајќи ви да ги одржувате вашите стапала удобни и топли. Тие се флексибилни и даваат одлична заштита од студ и влага. Цврстиот надворешен ѓон нуди совршена влечна рака за лизгава кал и кашест снег.

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 07:20 часот по Гринич

Најдобри водоотпорни работни чизми за мажи

Сега ги имаме сортирани женските чизми – ајде да ги најдеме најдобрите опции за мажи!<1поминуваат време на фармата работејќи напорно, хранејќи ги животните, чистете ја градината – и градете сам проекти, речиси секој пар работни чизми е подобар од ништо!

Но – мислиме дека следните шест пара се одлични кандидати кои ќе ви помогнат да ги одржите вашите стапала суви.

 1. Timberland PRO Direct Attach Slip Resistant Steel <09>$9. Тимберленд е на врвот на многу листи на бестселери во текот на децениите со нивните иновативни работни чизми, а овој пар PRO покажува дека една чизма може да има се!

  Тие се водоотпорни, изработени од мека кожа запечатена со шевови со удобна горната јака со облога . Тие се исто така изолирани со подлога од Thermolite и имаат умно дизајнирано подножје против замор за апсорпција на удари.

  Поставата дише и ја отстранува влагата за да ги одржувате вашите стапала свежи и суви. Едвај ќе забележите дека ги носите овие супер удобни чизми, што ви овозможуваат да се фокусирате на многуте дневни задолженија кои чекаат на домот!

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 05:45 GMT Водоотпорен за мажи <10 20> 125,00 $ 99,99 $

  Многу луѓе сметаат дека на водоотпорните кожни работни чизми им недостасува флексибилност и еластичност на чизмите направени од синтетички материјали, но тоа секако не е случај овде! Ова доброДизајнираните обувки од Ever Boots доаѓаат од супер-мека кожа со изолирана постава што ги гушка вашите стапала.

  Надворешната површина на овие чизми е водоотпорна кожа која може да се справи со сите временски услови. Исто така, има гумен ѓон за да спречи лизгање и сопирање. Имаат отстранлива влошка за лесна замена доколку се истроши со текот на времето.

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 06:30 GMT
 2. Georgia Industrial and Construction Boots for Men $17>

  $17>

  $17><2 чизмите се направени од супер цврста кожа и гумен надворешен ѓон, давајќи голема удобност и издржливост во текот на долгите денови на каллива фарма. Сигурно нема да се чувствувате како да носите долги чизми, бидејќи паметниот дизајн на овие чизми ги одржува супер лесни и флексибилни .

  Тие имаат мрежеста облога што ја отстранува влагата за да ги одржувате вашите стапала свежи и суви, а удобната јадра обезбедува амортизирање и вентилација. Доаѓаат дури и со дополнително полнење на петиците за апсорпција на ударите!

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21/07/2023 10:05 часот по Гринич

  Wolverine Машки Bandit Composite Toe <027> $27> Без разлика дали работите со тешки машини, изведувате градежни работи на фармата или сакате да го задржите вашиотОвие флексибилни чизми ќе ве заштитат од повреди.

  Исто така, ги одржуваат стапалата топли , суви и удобни. Лесниот заштитник за прсти CarbonMax ги исполнува препорачаните стандарди за безбедност, но тешко дека ќе забележите дека е дури и таму.

  Како и сите чизми на Wolverine, гумените влошки ги поддржуваат и ги држат вашите стапала , одржувајќи високо ниво на удобност дури и на најдолгиот ден на домашен терен. Тие се одлични за сите временски услови и обезбедуваат изолација во студените денови и можност за дишење за тие потопли летни попладневни часови.

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  20.07.2023 03:30 часот GMT
 3. NORTIV 8 sul A001> $82,99 $69,99 $

  Ако живеете во клима со долги, студени зими, ќе ја знаете болката и непријатноста предизвикани од студените стапала. Но, не мора да има компромис помеѓу удобноста, топлината и сувите стапала, бидејќи со овие чизми ќе ги добиете сите три!

  Зимските чизми Nortiv 8 се целосно водоотпорни и ветроупорни и имаат уникатен систем за загревање во три чекори. Влошката со топла перница нуди целодневна поддршка и удобност, а изолираната постава штити од лоши временски услови.

  На ова е додадено 200 g висококвалитетна 3M Thinsulate изолација , што ги одржува вашите стапала топли и суви вотемператури до 25 степени целзиусови.

  Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 04:05 часот по Гринич
 4. Заштитни обувки Dunlop Chesapeake чизми> Овие заштитни чизми можеби се лесни, но секако не се слаби во однос на хидроизолацијата! Тие содржат сè што бараме кога вежбаме во кал - и кал! Но, без тешката маса што може да ве оптоварува по долг ден.

   Еден пар од овие чизми ќе се чувствувате како да сте работеле цел ден во обувки за вежбање без да се навлажни, калливи стапала и болни стапала.

  Чизмите доаѓаат од САД! И тие се 100% водоотпорни . Надворешниот ѓон исто така има одлична влечна сила за да се спречи лизгав пад. Признаваме дека овие чизми не се толку фенси или светкави како другите. Но, тие се веројатно најдобри ако сакате едноставни чизми за да ги одржувате стапалата суви - и чисти - кога работите во нечистотија.

  Исто така види: 18 најдобри книги за домување за почетници во 2023 година Добијте повеќе информации

  Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  21.07.2023 01:59 часот по Гринич

Водич за купување на најдобрите водоотпорни работни чизми за Mud ‘n Muck!

Им препорачуваме на фармерите да ги перат и да ги чуваат своите домови! Вашите чизми на фарма може да шират болест ако марширате околу вашите ниви со кал, кал и ѓубриво. Миење

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.