Greenworks vs EGO косилка за трева пресметка! Што е подобро да се купи?

William Mason 12-10-2023
William Mason

Содржина

трева.

Не можете да занемарите колку се ефикасни овие сечила во собирањето на целната трева за да ги исечете.

Добивате и седум различни позиции за висини на сечење за да можете да ја прилагодите косилката без гужва, во опсег од 1,5 до 4 инчи.

Што не треба овде?

EGO Power+ 56V има одредена тежина (75,8 фунти) и мене лично не ми се допаѓа цената од 499 долари.

Можете да најдете други косилки од околу 56 волти кои не чинат ни приближно колку оваа косилка.

Power+ 21-инчен 56-волти литиум-јонски безжичен косилка за трева

EGO Power+ LM2100 21-Inch Litterless Lawampnion-Vol; Полнач не е вклучен Не самоодни $399,00
 • 3-во-1 функција - мулчирање, вреќи, странично празнење

  Постојат безброј косилки за трева на пазарот.

  Договорено, премногу!

  Имате вашите евтини и вашите ултра скапи косилки.

  Потоа имате сè друго помеѓу што може да има слатки ѕвона и свирки. Има толку многу опции, но само неколку кои се издвојуваат.

  Две од најдобрите брендови на косилки се Greenworks vs EGO, и ние ќе ги фрлиме директно за да видиме која од нивните косилки е подобро да се купи>>Како се собираат нивните косилки?

  Ајде да погледнеме подобро!

  Безжична 21 инчна косилка за трева со туркање

  Greenworks Pro 80V 21" без четкичка, безжична косилка за трева, 4,0Ah <189 мин. 2>Работа до 60 минути со целосно наполнета батерија од 4,0 Ah. Времето на работа варира во зависност од тревата...
 • Високо ефикасниот мотор без четкички обезбедува поголем вртежен момент, тивко ракување и подолг животен век.
 • Издржливата плоча за сечење торби од 21 инчи ја завршува работата. празнење.
 • Единечна лост 7-позицијакоментари од корисниците!

  Некои рецензенти тврдат дека морале да ја менуваат батеријата три пати, или во спротивно косилката престанала да се полни во првите три месеци од употребата.

  Барем со оваа косилка, големината на батериите прави разлика бидејќи батериите од 5,0 Ah работат подобро и траат подолго од батериите од 2,5 Ah.

  Приказна за лентата: Гринворкс против ЕГО

  Сега, кога поставивме три косилки од двете марки, треба да ги разделиме најкритичните категории и виталните фактори.

  Која косилка треба да ја купите - доколку ја има?

  Не е важно дали вашата трева е густа или не е минатата недела – ќе го разгледаме секој агол за да ви помогнеме да ја изберете најдобрата косилка со 100% сигурност.

  Споредбите во секоја категорија може да бидат или многу слични или сосема различни, во зависност од тоа кои карактеристики најмногу ги цените.

  Моќност

  Ако се работи само за тоа која марка на косилка има повеќе енергија од батеријата, тогаш надолу, јас би ја дал предноста на Greenworks.

  Дозволете ми да го поддржам мојот одговор!

  Капацитетот на батеријата од 80 волти обезбедува висококвалитетно траење на батеријата, како и импресивна моќност.

  Ако претпочитате косилки со кабел, максималниот капацитет од 13 ампери е сè уште импресивен за косилките на Greenworks.

  EGO заостанува во капацитет со 56 волти батерија.

  Сепак, ако енергијата од батеријата не е главниот одлучувачки фактор завие, тогаш нема да ја забележите разликата во перформансите.

  Тоа е повеќе како „Вие велите домат, а јас велам домат!“ вид на дебата.

  Големина

  Една од главните недостатоци на косилката е ако е премногу тешка за да можете да ја туркате.

  Историски ова беше удар против косилките на Greenworks, но како што наскоро ќе видиме во оваа споредба, просечната тежина помеѓу сите наведени косилки кажува поинаква приказна.

  Ќе го разложиме ова со комбинирање на тежините на сите косилки за една марка - и потоа делење на вкупниот број со три.

  Исто така види: 49 чудни работи што треба да ги дехидрирате во дехидратор – дехидрирани печурки, француски тост, кисела зелка?!

  Тоа е она што ние ќе го наречеме едноставна математика!

  Крцкајќи ги бројките, излегува дека косилките на Greenworks се 7,6 фунти полесни од косилките EGO.

  Просечната тежина меѓу наведените косилки на Greenworks е 56,57 фунти, а просечната тежина меѓу косилките EGO е 64,17 фунти.

  Колку е значајна оваа разлика во големината?

  Зависи од тоа колку добро ќе успеете да туркате косилки!

  Дали претпочитате лесна косилка за трева?

  Повеќето од нас го прават тоа!

  Ако е така, тогаш прво треба да размислите што Greenworks објавува на пазарот.

  Првиот по големина е кај Гринворкс.

  ( ПС: Многу наши пријатели дома прашуваат како можат БРЗО да одгледуваат прекрасен тревник. Ако сте во ист брод, прочитајте го нашиот епски водич кој учи да одгледате бујна тревница користејќи хидросеење - за само тринедели!)

  Издржливост

  Кога се споредуваат Greenworks со Ego, треба да се земе предвид издржливоста!

  Исто така види: Како да се засади алое вера без корен

  Во моето искуство со користење на косилки, ми треба нешто што ќе ми трае долго.

  Најдобрите косилки ги издржуваат дури и најтешките сесии на косење и ќе продолжат да работат повторно и повторно.

  По читањето на многу рецензии, се чини дека повеќето косилки на Greenworks траат пет години без стрес.

  Дури и ако нивните батерии многу бараат повторно полнење, косилките на Greenworks можат да ги преземат ударите и да продолжат!

  Овие кученца се тешки!

  Меѓутоа, косилките на Greenworks исто така се потпираат многу на пластичните делови, што може да ве загрижи.

  Од друга страна, косилките EGO се еластични, користејќи само најцврсти материјали што нема лесно да се скршат.

  Бежичната селектирана косачка од 56V е одличен пример за издржлива косилка!

  56V Cordless Select закопчува две сечила за сечење и изгледа како епски резервоар на косилка - повеќе од која било косилка на Greenworks.

  Овде ја давам предноста на EGO.

  Прилагодливост

  Овде почнува да се појавува разновидноста, што е нешто што го ценам малку помалку.

  Ако имам доволно опции да ја приспособам косилката на начин како што претпочитам, тогаш сум среќен како мида за време на висока вода!

  Прилагодувањето на висината при сечењето трева ќе игра улога во тоа дали ќе имате успешна сесија за косење или не.

  Можеме да забележиме 6 или 7 различни височинипозиции за прилагодување и за Greenworks и за EGO косилките, но колку е голема разликата помеѓу брендовите?

  Одговорот е дека нема преголема разлика што можам да ја видам!

  На пример, ако ја споредите безжичната косилка за притискање Greenworks Pro 80V со косилката EGO Power+ 56V за безжична селекција, ќе зборуваме само за разлика од 1/4 инчи во максималната висина на сечењето.

  Таа разлика не треба да ја направи или да ја наруши вашата одлука за тоа со кој бренд да одите или да размислите.

  Ниту една од марките не ја добива предноста во приспособливоста - тоа е врска помеѓу Greenworks и EGO.

  Опции за сечење

  Забележавте дека повторно се појавува тема помеѓу сите наведени косилки.

  И Greenworks и EGO имаат косилки со опции за сечење 3-во-1. Косилките се карактеризираат со вреќање, мулчирање и странично празнење.

  Двете марки ја препознаваат важноста да се има способности 3-во-1, иако не секоја косилка што ја произведуваат ќе ја има таа карактеристика.

  Ова можеме да го наречеме спој помеѓу двете марки во опциите за сечење.

  Погодност

  Еве нешто лесно да се занемари во косилката.

  Зборувам за способноста да ги направиме работите погодни за вас кога ги чувате алатките во вашата гаража!

  Погодност. – практичноста за мене значи свет.

  ЕГО косилките може да се преклопат за компактно вертикално складирање.

  Механизмот за преклопување е конзистентен со секоја верзија на косилки EGO.

  Сепак, Greenworks не може да ви го гарантира истото со сите свои косилки.

  Рачката што се преклопува е лесна карактеристика што може да се примени во косилките деновиве - а исто така може да ви заштеди еден тон недвижен имот во вашата гаража, двор или барака.

  Нема оправдана причина да не се преклопува рачката за складирање - затоа, EGO ја добива предноста во однос на практичноста.

  Ниво на бучава

  Поентата на косилката за трева на батерии е да се погрижи да не испушта забележително гласни звуци!

  Тоа е убавината на овие косилки.

  Можете да користите косилка на батерии во секое време во текот на денот или ноќта, ако сакате - без да ги нервирате соседите или да го разбудите вашето семејство.

  И Greenworks и EGO работат добро во оваа категорија, така што ова можеме да го наречеме и вратоврска.

  Гаранција

  Greenworks и EGO малку се разликуваат кога станува збор за плановите за гаранција.

  EGO ќе понуди гаранција од пет години за деловите за косилка и три години за батеријата.

  Greenworks ќе понуди гаранција од четири години за деловите за косилка и само две години за батеријата.

  Ако сте сериозни за да имате најдобар гарантен план, тогаш одете со EGO.

  Не дека Greenworks има лош гарантен план, но гаранциите на EGO траат подолго - повеќе за ваш пари.

  Прочитајте повеќе заGreenworks vs EGO за гарантен сервис:

  • Прочитајте повеќе за Greenworks гаранцијата информациите од нивната официјална веб-локација.
  • Прочитајте повеќе за EGO гаранцијата информациите од нивната официјална веб-страница.

  Со среќа, ќе ви треба многу време, па ќе ви треба многу време. Убаво е да се знае дека и двете компании лесно можат да контактираат ако наидете на проблеми за време на вашите потфати во домот.

  Цена

  Јасно е која марка на косилки победува со поповолни цени за нивните косилки за трева.

  Косилките на Greenworks се многу поповолни по цена од косилките EGO!

  Меѓутоа, Greenworks можеби нема да стои толку висока во плановите за гаранција.

  Разградувајќи го со едноставна математика, комбинирајќи ги цените на сите наведени косилки на Greenworks, просечната цена за една би била 345,99 долари.

  EGO не го положи тестот со едноставна математика, бидејќи сите негови наведени косилки се комбинираа за просечна цена од 436,31 долари.

  Особено ако сте со мал буџет и треба да заштедите доволно пари за косилка што ќе ве изведе низ една сезона, полесно ќе можете да купите косилка Greenworks.

  Верувај ми, имав многу косилки (и со туркање и со јавање) со клоцање со кофата врз мене низ годините, а процесот на заштеда на пари за нова косилка не е забавен.

  Забележете ги цените!

  Конечен резултат – која косилкаБрендот ја носи круната? Greenworks vs EGO?

  Ако ви треба косилка за трева на батерии за да ги поминете влажните пролетни денови и најтоплиот дел од летото, на кој бренд може најмногу да се потпрете?

  Искрено, многу е блиску и тешко да се јави!

  Да бев јас, најверојатно прво би ги разгледал косилките на Greenworks бидејќи тие имаат поповолни цени!

  Greenworks има и косилки кои се полесни и полесни за управување.

  Ги ценам гаранциите, но тие не склучуваат или кршат договори за мене кога купувам косилка.

  Вашата ситуација може да биде различна, а вашата километража може да варира!

  Ако барате врвни градежни материјали во дизајнот на косилка, EGO посветува поголемо внимание на тие детали.

  Исто така, добивате многу премиум карактеристики на EGO косилките кои можеби ќе ги најдете попривлечни од косилките на Greenworks.

  Но, што е со вас?

  Дали поседувате косилки од некоја од овие брендови?

  Какви се вашите искуства?

  Ве молиме оставете ги вашите коментари подолу!

  Се обидувате да ја пронајдете совршената алатка за двор? Проверете ги нашите најдобри артикли за електричен алат и косилка!

  • Еве како да стартувате косилка за трева откако ќе седите во мирување со години!
  • Најдобрата косилка за трева произведена во САД – 9 споредени косилки за туркање и возење! <13wer><120Косење – или косење на терени за голф!
  • Веќе се подготвувате за зимата? Видете ја нашата најдобра комбинација на косилки за трева со дувалка за снег
  • Милвоки наспроти ДеВолт наспроти Макита – Која марка на електрични алати ја носи круната?
  • Нашата крајна листа на најдобри косилки за трева под 300 долари – Твојот електричен и Гас. Методот ncare функционира најдобро?
  • Дали е ова НАЈДОБРИОТ ПРСКАЛ за влечење за вашиот двор?
  • Најдовме најдобра фенерче под 50 долари! Светли светла за евтини!
  прилагодување на висината за најдобро сечење во сите услови на трева.
 • Почеток на лесно притискање на копче. Без гас, без нафта, без емисии.
Амазон Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 06:34 GMT

Оваа високотехнолошка и ефикасна косилка за трева од Greenworks со тежина од 74 килограми.

Постојат два различни типа на батерии за оваа косилка. Можете да ја напојувате косилката со две батерии од 2,0 Ah или една батерија од 4,0 Ah.

Кога е целосно наполнет, Pro 80V има ѕверско време на работа од 60 минути - не можете да се откажете од таа долговечност!

Косилката има и можности за празнење 3-во-1, што е од клучно значење ако имате разновидна работа за чување на домот.

Можете да испуштате од мулчирање, задна кеса или од страна.

Исто така, имате седум позиции за работа во рамките на неговото прилагодување на висината на една рачка бидејќи се движи од 1 3/8 до 3 и 3/4 инчи.

Pro 80V се одликува со технологија за чувствителност на оптоварување SmartCut™, што значи дека неговата моќност автоматски ќе се прилагоди во зависност од висината на вашата трева.

Добивате мотор без четкички со многу вртежен момент, лесно копче за стартување, челична палуба од 21 инчи и рачка на преклопување за вертикално складирање.

Генерално, Pro 80V се чини дека е солиден конкурент и косилка за работни простории.

Единствениот недостаток на оваа косилка? Мора да го туркате бидејќи нема механизам за самоодни, па ако виенемате многу енергија – можеби ќе сакате полесна косилка!

(Ако сакате самоодна косилка, треба да го прочитате нашиот епски водич за најдобрата самоодна косилка за трева под 350 долари – добри зделки и лесно косење!)

40V 20-инчен 20-инчен безжичен Mowerch-Inch-V0>Greenworks dless (2-во-1) косилка за трева со турка ” палубата за сечење овозможува лесно маневрирање...
 • БЛИКИ НОЖИ - нудат подобар квалитет на сечење, супериорни можности за мулчирање и торбичка
 • АВТОМАТСКИ ПРЕКЛУЧУВАЧ / ТЕХНОЛОГИЈА НА ПАМЕТНО ИСЕЧУВАЊЕ – двојни порти за батерии со автоматски прекинувач овозможува...
 • ОДРЖУВАЊЕТО не е виртуелно.> Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 07:15 часот по Гринич

  Она што ѝ недостига на напон на оваа косилка за трева го надополнува во разновидноста.

  Неговиот батериски систем е наречен „Твин Сила“ со причина!

  Косилката без напор се справува со комбинација од различни типови батерии. За напојување на оваа косилка може да користите една батерија од 4 Ах и една батерија од 2 Ах заедно или само една батерија од 5 Ах.

  Оваа косилка може да се пофали и со одлична способност за маневрирање бидејќи има лесен композитпалуба од 20 инчи широк, 7-инчни предни тркала и 10-инчни задни тркала.

  Одличното нешто во врска со 40V Twin Force се двојните челични ножеви, што го олеснува сечењето, прекривката и торбата.

  Технологијата за чувствителност на оптоварување SmartCut™ е присутна и во оваа косилка и нема да мора да се грижите за гласните звуци поради неговиот мотор без четкички.

  Ако не сакате потешки косилки како Pro 80V, 40V Twin Force ви го олеснува движењето бидејќи тежи само 42,5 килограми.

  Добивате и солиден гарантен план! Косилката добива 4-годишна гаранција, а батериите добиваат 2-годишна гаранција.

  Електрична косилка за трева со кабел од 21 инчи 13 ампери

  Greenworks 13 амперска 21-инчна електрична косилка за трева 274,59 долари><3 моќност доволна моќност до 91>

  најтешката трева

 • Издржлив челик 21" шаблонот за сечење ја завршува работата побрзо и поефикасно
 • Функцијата 3-во-1 обезбедува опции за исечоци трева од задното вреќање, странично празнење и...
 • Прилагодувањето на висината во 7 положби нуди опсег на висина на сечење од 1-3-30/4“ до <4-3-30/4“ „Задни тркала и 7“ предни тркала
 • Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 12:45 часот GMT

  Една од поприфатливите опции на оваа листа е оваа електрична косилка за трева.

  ги има истите можности за празнење 3-во-1 како и неговите браќа од семејството Гринворкс.

  Нејзината издржлива челична палуба од 21 инчи е доволна за лесно да покрие голем дел од вашиот двор.

  Иако е потешка од 40V Twin Force, оваа косилка е сè уште лесна со 53,1 фунти, па можете да успеете да ја движите низ вашиот двор.

  Меѓутоа, единственото нешто што ќе забележите дека можеби ви се допаѓа или не е дека ова е косилка за трева со жица!

  Справувањето со жици понекогаш може да биде досадно!

  Ако вашиот двор има чамци со дрвја и грмушки за да се движите, тогаш оваа косилка можеби не вреди да се мачите.

  Позитивно вртење на работите, нема да ги истрошите батериите ниту пак полни мотори со гориво со оваа косилка.

  Работењето на својот врвен резултат, користењето на оваа косилка ќе ве чини само 8 до 25¢ на час, така што ова би било исплатлива опција за разгледување.

  EGO косилки за трева

  За правично да ги споредиме Greenworks со Ego, треба да ги испитаме и EGO косилките подетално! И без возбуда или помпа.

  Ајде да погледнеме под хаубата!

  Power+ 21-инчен 56-Volt Бежичен Select Cut косилка за трева

  EGO Power+ LM2130SP 21-инчен 56-Volt 56-Volt Cordless Select со технологија $576,45 $446,90
  • До 60 минути работа со едно полнење со препорачаниот 56V 7,5Ah ARCЛитиум...
  • Висока ефикасноста на моторот без четкички обезбедува долго време на работа, ниски вибрации и доживотно...
  • Само-погон со променлива брзина: ,9 MPH – 3,1 MPH
  • Прилагодување на висината на сечење во 7 позиции: 1,5 инчи до 4 инчи, функција за испуштање на торбичката: 3-инчи
  • Брз и лесен почеток со копче
  Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 03:05 по GMT

  Сакате 60 минути работа со едно полнење на батеријата?

  Тогаш, оваа косилка EGO се заниша!

  EGO Power+ 56V ќе го обезбеди тоа со помош на ARC литиумска батерија од 7,5 Ah.

  Овој ѕверски механизам за косење има високоефикасен мотор без четкички и има функција 3-во-1 за мулчирање, ставање вреќи и странично празнење - совршена ако сакате да започнете со компостирање !

  Она што веднаш ќе го забележите кај оваа косилка е неговата самоодна технологија со погон на допир.

  Акцијата за самоодење ви ја дава потребната контрола за да го насочите текот на сесијата за косење.

  Брзините на самоодење на оваа косилка се прилагодливи во опсег помеѓу 0,9 и 3,1 милји на час - доволно брзо за да ја завршите работата брзо, или можете да одвоите време без стрес.

  Системот Select Cut Multi-Blade ја става оваа косилка пред конкуренцијата бидејќи овие две сечила кои се преклопуваат работат заедно за да ги подобрат перформансите при сечењевеќе тргнете ја негативната страна од патот!

  Оваа косилка не е самоодна и бидејќи работи на батерија од 5,0 Ah, може да очекувате пократко време на работа од 45 минути - не 60 минути.

  Плус, имате само шест различни позиции за висина на сечење од кои можете да изберете кога правите прилагодувања, кои се движат од 1,5 до 4 инчи.

  Сепак, има многу работи што треба да се допаднат и кај оваа косилка! (Ура за уверување!)

  Полесен е бидејќи тежи 60,5 фунти, а цената е значително поевтина бидејќи чини само 370 долари.

  Релативно малата големина на оваа косилка од 56 волти од Ego го прави паметен избор ако сакате да се ослободите од премногу рачка што овозможува компактно вертикално складирање во вашата гаража.

  Косилката се одликува со практична функција 3-во-1 за прекривка, спакуване и странично празнење, исто како и сите други косилки со врвен квалитет.

  Косилката има и балансиран сет на тркала со предни тркала високи 7 инчи и задни тркала од 9 инчи.

  Овие тркала се одликуваат со материјали отпорни на временски услови, така што имате тркала кои можат да ораат низ малку влажна трева ако морате.

  Power+ 20-инчен 56-Volt Lithium-Ion Bakerless Walk Behind Traw Mower

  EGO Power+ LM200-Voltch Зад косилка за трева (батеријата и полначот не се вклучени)
  • Батеријаи полнач не е вклучен
  • Вистинска функција 3-во-1: супериорно мулчирање, задни торбички и странично празнење
  • 20" Капацитет на сечење: сече повеќе трева за помалку време
  • 600W, висок вртежен момент, магнетен мотор 200W и компактичен мотор 20F и лесно на гас <30F. дејствие, исправено складирање
  • LED фарови: овозможуваат косење во секое време
  Амазон Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

  Дали 1 инч во ширината на сечењето ја прави целата разлика помеѓу оваа косилка и нејзините браќа EGO?

  Најверојатно нема многу работи, бидејќи ова 1>

  Со тежина од 56,22 килограми – оваа косилка има магнетен мотор со висок вртежен момент од 600 вати. Овој мотор исто така делува како мотор за косилка со погон на гас, кој работи со 3.300 вртежи во минута. LED фаровите додаваат убав допир бидејќи ви овозможуваат да ја користите оваа косилка во текот на ноќните часови.

  Исто така, нема да треба да се грижите за премногу одржување бидејќи ќе треба само да го изострите сечилото на косилката.

  Сега, за некои лоши вести! (Да! Во ред, не е ТОЛКУ лошо - но сепак вреди да се забележи.)

  Батеријата е доведена во прашање од многумина

  William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.