Кул работи во дворот за авантура и блаженство на отворено

William Mason 17-10-2023
William Mason

Забавата на отворено не мора секогаш да вклучува одење на одмор. Ако имате двор, можете да додадете многу кул работи во дворот за да го забавувате вашето семејство на отворено без да го напуштите вашиот имот.

Но, кои работи во дворот се најдобри? Додека размислувате за идеалното дружење во дворот, веднаш ви паѓа на ум да додадете раздвижена трамболина или базен.

Имаме уште неколку идеи!

21 кул работи во дворот и идеи за надградба

Кој друг сака да ужива во топлото време и да го разубави својот двор? Ако одлучувате кои надградби на дворот се најдобри и најкул? Ова се нашите омилени опции.

 1. Шатор
 2. Речка за пица
 3. Додадете хамак
 4. Газебо
 5. Меурчиња
 6. Соларни фенери <8GoratOutant 7>
 7. Кревет за нишање
 8. Огнена јама
 9. Огнена маса
 10. Столови за јајца
 11. Џиновски шах
 12. Прскалка еднорог
 13. Hot>
 14. Лизгај и лизгај
 15. Пергола
 16. Зона на прскање
 17. Тунел со јаже

Списокот погоре не е крајот на нашите идеи за надградба на декор во дворот. Само што почнуваме! Можете да додадете друга димензија на просторот во вашиот двор со размислување надвор од кутијата.

Да разгледаме повеќе кул работи од дворот што ќе го воодушеват вашето семејство (или гостите) иClassic е ажуриран за вие и вашиот најдобар пријател да останете блажени и да се забавувате лизгајќи се заедно.

Можете да го најдете лизгачот и лизгачот со двојна лента за вашата следна забава во дворот. Лизгањата и слајдовите беа популарни пред неколку години - но не сме сигурни дали се уште се толку големи? Тие сè уште изгледаат забавно - во секој случај!

19. Пергола во двор

Создадете атрактивен и разновиден простор во вашиот двор со додавање на пергола. Овие структури ќе дадат препознатлив изглед и се солидни инвестиции кои ќе траат со децении. Декорот на перголите може да се промени, а оваа структура во вашиот двор брзо ќе стане централна средина за активности на отворено.

Ако сакате епска пергола во дворот без да потрошите цело богатство, мислиме дека LEEDOR го прави најдоброто за трошоците. Тоа е многу подостапно отколку што мислите - и прегледите се изненадувачки добри.

20. Подлоги за прскање во зоната за прскање

Влошките за прскање станаа исклучително популарни замени за базените во дворот. Овие области лесно можат да бидат тематски и да обезбедат многу безбедна водена забава за деца од секоја возраст. Со додавање на светла во боја, водените млазници ќе дадат пријатно опуштено чувство на одморалиште на секој амбиент во дворот во текот на вечерта.

Arfbear прави една од најприфатливите и најдобро оценетите перничиња за прскање што можевме да ги најдеме на Amazon. Проверете ги и прочитајте ги критиките - луѓето ги сакаат!

21. Ткаено јажеТунели

Подигнете ги децата од нивото на земјата со суспендирање на тунел со јаже од шест метри - бонус поени за вашиот двор. Не е потребно посебно склопување! Стапчињата и ремените за закачување сигурно ќе издржат до 400 килограми, така што повеќе деца можат да развијат јачина на јадрото на мускулите додека играат и, буквално, се дружат заедно во вашиот двор.

Проверете го овој тунел со јаже - тој е еден од најпопуларните модели. Изгледа како тони забава! Поддржува и до 400 фунти.

Повеќе кул идеи за двор

 • Инсталирајте ѕиден грејач за двор за забава во дворот дури и во најкул ноќи
 • Изградете своја сопствена камена фонтана
 • Додајте детско игралиште за време на забава <8 д во рајот што привлекува пеперутки
 • Привлечете колибри во вашата градина за визуелно задоволство
 • Додајте прекрасни цветни грмушки и заостанати растенија за прекрасна градина
 • Растете зеленчукова градина за повеќечасовна забава
 • Направете неколку супер забавни игри во двор или помалку 50$ со нашите 10$.
 • Самите направете дрвена клупа или мебел од буре со вино

Кажете ни дали имате уште да додадете!

Заклучок

Додавањето на една главна карактеристика во вашиот двор може да го трансформира од обичен во незаборавен. Има многу креативни начини на кои можете да создадете кул средина во дворот.

Се надеваме дека нашата листа на украси во дворот ви даде многуможности за бура на идеи за да ви помогне да го витализирате вашиот двор.

Ако имате повеќе прашања за кул работи во дворот? Слободно прашајте!

Среќни сме што помагаме - и сакаме да разговараме со вас.

Ви благодариме уште еднаш за читањето.

Имајте убав ден!

направете го вашиот двор најдоброто место за дружење и поминување време.

И стилот на вашиот двор не е важен. Овие идеи за декорација на двор се тресат без разлика дали сте рурални, длабоки селски, приградски или урбани.

Речките за пица се најдобриот начин да го надградите вашиот двор и да уживате во времето на отворено! Ако сакате, можете да создадете печка за пица сам. Или - ако сакате опција за вас, ви препорачуваме фурна за пица Ooni! Проверете го нашиот целосен преглед Ooni Karu 16 овде. Совршено е ако сакате мека, вкусна и вкусна домашна пица без да треба да нарачате храна за носење.

21 кул идеи за работи во дворот

Со додавање на една од следниве ставки, можете да го направите вашиот двор најслаткиот двор во соседството.

1. Поставете шатор

Не треба да патувате во камп за да уживате во свеж воздух и гледање ѕвезди! Се што ви треба е шатор! И вашиот двор може да стане безбедно и погодно место за создавање среќни спомени за кампување без воопшто да се грижите дали ќе ја пакувате или заборавите виталната опрема дома.

Ако барате компактен шатор во дворот, Amazon има десетици. Напишавме и епски водич за кампување во двор! Зборува за законитоста на шаторското живеење – и повеќе.

2. Додајте фурна за пица

Комплетовите за скара се прилично стандардни во повеќето дворови, но рерната за пица ќе го подигне вашиот надворешен простор за готвење на следното ниво. Најдоброто нешто кај пиците е тоа што секој може да го готви својот уникатенкреации.

Што ако вашето семејство сака пица, но вие не сакате да изградите постојана структура? Па, предлагаме пренослива рерна за пица на дрва! Тие се достапни за достава на вкусни пици за неколку минути. (Тие готват пица. Брзо!)

За свежа домашна пица – ви го препорачуваме Ooni. Проверете ја нивната веб-страница за прекрасни печки за пица на отворено или погледнете го споредбениот водич за да видите кој Ooni е најдобар за вас. Они е нашиот омилен! (Точно е. Ние сме пристрасни!)

Лесна споредбаНајдете ја вашата совршена печка за пица Ooni!

Лесно дознајте која рерна за пица Ooni е најдобра за вас, со споредување на цената, големината на пицата, типот на гориво, тежината, потрошувачката на гориво, потрошувачката на гас и многу повеќе.

Исто така види: 17 забавни факти што не сте ги знаеле за козитеСпоредете! Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

4. Додадете импровизирана лежалка

Ако сакате да поминувате повеќе време релаксирајќи се под сонцето, тогаш големата и мека хамак го добива денот. Сигурно! Гарантираме дека опуштањето во импровизирана лежалка со вашата омилена книга, а можеби и мачка или две е најдобриот начин да го спречите изгорувањето и да се подмладите!

Прикрадното дремење сега и тогаш има и неколку здравствени придобивки. Можеме ли да предложиме да дремеме во удобна импровизирана лежалка?

Има еден тон хамаки на Амазон што ги сакаме. Хамаките Beat Butt се веројатно нашите омилени. Тие се удобни, достапни и носат 500 фунти.

Погледнете го нашиот најдобар водич за хамак во дворот и нашиотводич за најдобрите перничиња за спиење за хамаки.

4. Создадете романтично чувство со мрежа за комарци на отворено белведер

Преобразете го вашиот двор со додавање заштитен простор со белведер на отворено. Набавете една со мека течна покривка од комарец за да го направите удобно и интимно место за ладење.

Исто така види: Најдобри држави за домување во САД

Белведер е совршено место за поминување на топлите летни денови и за создавање на прекрасно романтично чувство, а ако изберете таков со закачена мрежа против комарци, бубачките ќе се чуваат подалеку во топлите летни вечери.

Алвантор прави пријатно водоотпорно белведер што е совршено за дополнување на вашиот двор. Достапно е и добро прегледано на Амазон. Може да помогне во надградбата на вашиот двор, двор, градина или палуба.

5. Забава со меурчиња во дворот

Воодушевете ги вашите деца и забавувајте ги со часови со машина за меурчиња. Покрај тоа што децата викаат од задоволство додека се обидуваат да го фатат континуираниот прилив на нетоксични меурчиња, оваа машина создава романтично расположение (за вечера) или забавна атмосфера на роденденски забави во дворот.

Можете да дознаете повеќе за најдобрите машини за меурчиња на Amazon. (Сметаме дека Walmart може да има и машини за меурчиња во текот на летото.)

6. Соларни фенери

Додадете нешто магично во вашиот двор со закачување на некои LED надворешни фенери на соларна енергија околу вашиот двор или градина. Како што сонцето заоѓа секој ден, светнуваат овие атрактивни соларни тегли исполнети со самовилски светлаи дајте му топла нијанса на просторот во вашиот двор.

Теглите со соларни фенери се евтини и се совршени дополнувања на големите дворови бидејќи не бараат никакви жици и ги претвораат темните агли на дворот во добредојдени простори, дури и навечер.

Соларните фенери ја осветлуваат вашата ноќ и обезбедуваат удобен амбиент кој ви помага да уживате во вечерните часови. Тие се исто така совршени ако ви се мачат лудо високите сметки за енергија во САД овие денови. Фенери надвор од мрежата за победа. Соларните светла го спасуваат денот. И вашата банка!

Можете да купите соларни фенери во пакување од шест единици во тегли. Амазон има и одличен асортиман на висечки соларни фенери. Погрижете се да ги наполните пред да ги користите! (Следете ги упатствата!)

7. Земете Arty

Искажувањето на вашата креативност е многу забавно - особено на убавото време! Џиновски триножник би бил супер-кул додаток во вашиот двор што ги внесува децата во креативна зона без да остават хаос во куќата. Дозволете им да сликаат колку што сака пред да ги избришат своите креации со градинарското црево и да почнат од почеток. Повторно и повторно!

Можете да најдете двострани уметнички штафелаи на отворено и бои, четки и сунѓери на Амазон.

8. Кино на отворено

Вашиот двор ќе биде најпопуларното место во соседството за време на филмските вечери. Екраните што се надувуваат лесно се поставуваат и се достапни во различни големинисовршено да се вклопи во секој амбиент во дворот. Единствениот предизвик со овој систем ќе биде изборот на филмот за кој сите се согласуваат!

Можете да најдете сигурен екран за филмски проектор од 20 метри на отворено на Amazon.

9. Кревет за нишање на отворено

Еве елегантен и супер удобен додаток во вашиот двор. Тоа е кревет за нишање на отворено! Самостојните хамаки може да бидат незгодни за одржување на рамнотежа, а некој понекогаш е малку загрижен за нецеремонијално превртување.

Лашалката на отворено е супер одличен додаток на секој амбиент во дворот, а најдобриот дел е што може да собере двајца возрасни истовремено, така што е одлично место за смирување и поминување квалитетно време.

Purple Leaf има прекрасен надворешен кревет за лулање со настрешница, совршен за забави во барови, градини во двор, забави во двор. Изгледа релаксирачки!

10. Пожарни јами

Огнените јами станаа популарни додатоци во дворот. За среќа, достапни се преносливи единици, така што не мора да градите постојана структура во вашиот двор. Ќе можете да ја преместите локацијата на вашата огниште според промените во сезоната или специфичните функции.

Во топол летен ден? Можете да го наполните делот за оган со мраз и да го користите како централно место во дворот за да ги држите закуските и пијалоците ладни додека се релаксирате со пријателите.

Ние сакаме огнови на отворено за готвење хотдог, печење бел слез и за забавување гости. Тие се наша специјалност!Која разновидност на огнена јама би ја преферирале? Можете да изградите огнена јама за пепел, јама без чад или скара за пепел. Имаме водичи за сите три! Да се ​​изгради еден е многу полесно (и поевтино) отколку што мислите.

Можете да најдете и безбедна и пренослива железна единица за огниште за вашиот двор на Амазон. Најдовме еден со ѕвездени критики. Совршен за скара во градината и собири.

11. Табела за пожар

Пожарните јами создаваат убав додаток во дворот. Семејството и пријателите можат да се соберат околу оган што пука и да разговараат длабоко во ноќта.

Но, ако го сакате истиот амбиент на јамата за пожар без мака за неуредно чистење, можете да размислите за маса за оган со гас. Огнената маса е модерен и удобен додаток на секој надворешен амбиент кога сакате топол амбиент со едно притискање на прекинувачот.

Joyside има одлична (евтина и добро прегледана) маса за оган што може да ја најдете на Amazon. Запали ги!

12. Висечки столчиња со јајца

Додадете нешто различно за да му дадете чувство на одмор во вашиот двор. Сонливите висечки столчиња обезбедуваат кожурец како гнездо за возрасни и деца да се релаксираат на отворено. Овие модерни, удобни столчиња може да се закачат од таванот на внатрешен двор од цврста гранка од дрво, или можете да користите држач за стол за хамак.

Можете (понекогаш) да најдете столчиња за јајца во локалните продавници за мебел. Тие се и на Амазон. Овие висечки столчиња за јајца отпорни на временски услови имаат удобно перниче за седењеи перница.

13. Џиновски шаховски сет

Бет Хармон би го сакала ова! Додавањето џиновски шаховски сет во вашиот пејзаж веднаш ќе го издвои вашиот двор. Обично тивката шаховска игра може да се оживее и да стане социјална активност со семејството и пријателите.

Овие гигантски шаховски фигури отпорни на временски услови стратешки се движат од еден до друг квадрат. Совршено ако сакате софистицирана вечер исполнета со многу хиџин. И кикотење!

По внимателно анализирање на нашиот следен потег – веруваме дека го најдовме најдобриот џиновски шаховски сет на Амазон. Провери го! (Проверете и парирајте!) Исто така – забележавме дека шаховската табла доаѓа посебно – збор до мудрите.

14. Распрскувач со еднорог на надувување

Нема ништо подобро од еднорозите, а вие лесно можете да го додадете во вашиот двор и да станете најдобрата детска зона наоколу. Ќе ги разлади сите со прекрасен млаз вода. А огромната големина на оваа прекрасна прскалка во дворот што се прицврстува на вашето обично градинарско црево може да резултира со многу среќни насмевки.

Го пребаравме Амазон и го најдовме најдобриот прскалки со еднорог на надувување со ретро стил! Се надеваме дека се согласувате.

15. Загрејте ги работите со топла када

Кадите со топла вода се неодоливи додатоци на поставките на надворешниот двор. Опуштете се и натопете се додека уживате на отворено во спокојството на дворот на вашиот дом. Ќе ви треба цврст рамен простор за дапоставете топла када, но за разлика од базенот, таа никогаш нема да излезе од мода кога се менуваат годишните времиња. Готличките кади може да бидат во земја, преносливи или надувливи.

Амазон има еден тон топли кади за продажба. Но – изгледа дека повеќето од нив се топли кади на надувување. Изгледаат доволно удобно - и изгледаат како одличен начин за опуштање.

16. Ziplines

Веднаш станете најпрекрасниот двор досега со инсталирање на поштенски линии помеѓу дрвјата во вашиот двор. Децата ќе се чувствуваат како да летаат додека диво се лизгаат - од едно до друго место. Различни возрасни групи можат да уживаат во оваа издржлива, забавна ставка.

Откривме дека една компанија по име Slackers прави некои од најдобро оценетите зиплајни во дворот. Проверете ги на Амазон и прочитајте некои од прегледите. Прегледите се (најчесто) одлични.

17. Добијте Sandy

Создадете чувство на плажа со додавање песок во вашата поставка во дворот. Нема ништо слично како песок меѓу вашите прсти, а децата ќе поминуваат часови уживајќи во безбедна и креативна игра во дворот.

Можете да создадете простор за играње со песок со природен изглед во вашиот двор со тоа што ќе го опкружите со природни карпи или да се погрижите да остане чист со купување покриена кутија со песок.

Можете да најдете покриени кутии со песок за вашиот двор на Амазон. Повеќето продавници со големи кутии ќе имаат и песок.

18. Лизгајте и лизгајте

Двојно ја зголемувате забавата со тоа што ќе добиете лизгање и лизгање со 2 ленти за вашиот двор. Овој двор

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.