Најдобри сетови за лулање за мали дворови

William Mason 12-10-2023
William Mason

Содржина

Дворот не е комплетен без комплет за лулашки за деца, но што ако имате мал двор? Ќе ви требаат најдобрите комплети за лулање за мали дворови!

Постојат извонредни комплети за лулање на кои воопшто не им треба многу простор, како што е Дрвениот сет за лулашки Mount McKinley од Backyard Discovery, кој е нашиот севкупен најдобар сет за лулашки за мали дворови! Проверете го овде 🙂

Еден од најлесните сетови за лулање за поставување е Ninja Slackline , тој заслужува посебно споменување денес.

Едноставно закачете го на две стебла, затегнете ја слеклајнот со обезбедените стапчиња и прикачете го последниот сет за рецензија пред да го споменеме во прилог0> Sportspower Super Star сет за лулашки .

Тоа е еден од најприфатливите, разноврсни и најиздржливи сетови за лулање што можете да ги купите!

Се сеќавам на една од ретките работи што ме натераа да одам назад во селското дрво. Друго нешто што се сеќавам дека го користев како дете беше пластичен сет за лулашки што вклучуваше тобоган.

Ајде да се забавуваме!

Најдобрите комплети за нишалки за мали дворови: Преглед

Еве преглед на нашите најдобри комплети за лулање:

Најдобрите дрвени комплети за нишалки за мали дворови:

<10B><11Koverall Поставете
 • Горилалуѓето треба да го завршат склопувањето во период од 18 до 24 часа.

  Овој сет за играње се препорачува за деца на возраст од 3 до 10 години .

  Карактеристики:

  • Две нишалки за појас, една трапезно нишалка
  • 8-нога и 8 стапки >Крепест ѕид и рамна скала за влез во скалило
  • Препорачани максимум 9 деца во исто време
  • Ограничување на тежината од 120 фунти

  Најдобрите метални комплети за нишалки за мали дворови

  1. Најдобар метал замав во целина – Sportspower Super Star Swing & засилувач; Слајд сет

  Овој сет за играње ја има вистинската комбинација на основни комплети за лулање и уникатни лулашки како што се летечката чинија и едрилицата.

  Изработен е од винил, метал и челик и тежи 115,8 фунти. Со димензии од 177 x 104 x 72 инчи, овој комплет за игри е погоден за деца на возраст од 5 до 10 години .

  Вклучен е тобоган што е добра промена од сите лулашки. Лизгачот со едрилица се нарекува римски едрилица, кој на изглед изгледа како вкрстување помеѓу лулашка и тетерачка.

  Sportspower Super Star Outdoor Kids Swing Swing set with Slide 479,99 $259,00 $ Добијте повеќе информации Можеме да заработиме дополнителна провизија. 21.07.2023 11:35 GMT

  Дизајните на сите нишалки и лизгалката се безбедни бидејќи ги исполнуваат или ги надминуваат сите ASTM безбедносни стандарди .

  Синџирите на нишалките се покриени со винил кој ќе ги заштити рацетена децата, додека подебели и поцврсти рачки се нанесени на римскиот едрилица за да се гарантира посигурно држење.

  Карактеристики:

  • Две нишалки со појас
  • Една нишалка со летечка чинија
  • Една нишалка со римска едрилица<12-1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001 тешки челични цевки отпорни на временски услови и хардвер обоен во прав за издржливост
  • Летечката чинија и лулашките со римски едрилица овозможуваат истовремено вклучување на 2 деца
  • Сите синџири за нишање може да се прилагодат за да одговараат на потребите на детето

  2. Sportspower Мојот прв метален сет за лулашки со слајд

  Кога бевте мало дете, се што сакавте да направите е да се качите на сет за лулашки и да играте. Иако сите уникатни варијанти на нишалки се убави додатоци, на некои деца едноставно им требаат нишалки за појас за да продолжат.

  Ова е она што Sportspower го обезбедува со овој модел бидејќи се вклучени две нишалки за појас заедно со една нишалка со трапез.

  Материјалите што се користат за изработка на овој комплет за лулашки се пена, метал и безбедносни стандардни дизајни, ASTM Нозете обложени со пена се достапни веднаш од кутијата за да се обезбеди поголема безбедност.

  Sportspower Мојот прв метален сет за нишалка со лизгачки 190,42 долари Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 04:15 по Гринич

  Исто како со Super Star Swing & засилувач; Slide Set, овој модел има и 2-инчен отпорен на тешки временски условичелични цевки и хардвер обоен во прав за да се обезбеди подобра издржливост.

  Со димензии од 89 x 89 x 74 инчи и тежина од само 60 килограми, овој комплет за нишалки сигурно ќе им даде на децата забавно искуство.

  Карактеристики:

   <2s11>5 стапки нишалка со трапез
 • Се препорачува за 4 деца да се користат истовремено
 • Времето на склопување е 150 минути
 • Препорачаните возрасти варираат; Sportspower вели 3 до 8 години , производителот вели 2 до 11 години
 • 3. Trekassy 1000lbs 40″ чинија Дрво замав за деца & засилувач; Возрасни

  Trekassy 750 lb Swing со пајакова мрежа 40 инчи со челична рамка и 2 висечки ремени 89,99 $ 79,99 $

  Можете да ја инсталирате нишалката Trekassy речиси насекаде - внатре, надвор, во кучешката патека или во игралиште за играње.

  Со нашиот комплет за висење, можете да го инсталирате ова за неколку минути на комплет за лулање, дрво, пергола и многу повеќе. Земете го со себе на кампување или во дворот на вашиот пријател за да ја споделите забавата!

  Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 09:44 GMT

  Кога ќе соберете комплет за деца во вашиот двор, сакате да им понудите што е можно повеќе простор. Оваа лулашка со чинии е и тешка и доволно пространа за да си играат повеќе деца.

  Оваа лулашка има голема челична рамка од 40 инчи и има удобнаСедиште од текстилна ткаенина за неколку деца истовремено.

  Синџирите и ремените се тешки, специјално дизајнирани да им овозможат на децата безбедно занишање. Синџирите се долги 66 инчи и се обложени со цинк и термопластика за да се спречи корозија и 'рѓа.

  Овој сет за лулање лесно се составува бидејќи вклучува чекор-по-чекор инструкции со слика, запчаници за монтирање и комплетен хардвер. Времето на склопување не треба да ви одземе повеќе од 15 минути врвови .

  Најдоброто нешто во врска со овој комплет за лулање е што и децата и возрасните можат да уживаат во ова заедно, така што целото семејство може да се забавува додека се лулаат заедно!

  Карактеристики:

  • 40-инчна <1-инчна челична рамка со долга шипка и текст. термопластичен
  • 2-пакет ленти за дрво од 10 стапки со 10.000 фунти цврстина на кршење
  • 27-инчен заштитен чаур кој спречува триење и абразија
  • Седиштето од текстилна ткаенина е отпорно на УВ и не избледува и за возрасни е исто време21><1 22>

   4. Фитнес реалност за деца Комплет за метални лулашки од спортска серија 8 станици

   Многу деца се енергични и им треба широк спектар на работи за да останат активни. Кога бев дете сакав повеќе од една опција во работите што треба да ги правам кога бев во мојот локален парк.

   Снимањето обрачи со кошарка беше една од тие активности.

   Fitness Reality Kidsцелосно го разбирам ова. Тие нудат 8 различни активни станици кои се забавни и стимулативни. Овие активности ќе задржат дури 9 деца зафатени одеднаш.

   FITNESS REALITY KIDS „The Ultimate“ 8 Station Sports Series Metal Swing сет 479,19 УСД Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 11:40 часот по Гринич

   Кошаркарски обрач и табла, фудбалски гол со мрежа, брановиден тобоган, лулашка со едрилица за 2 лица, лулашка со летечка чинија од 32 инчи, нишалка со трапез 3 нишалка, а

   Да се ​​каже дека ова е импресивно би било потценување!

   Изработена од 2-инчен тубуларен челик обложен со прав, секоја станица има капацитет од 80 фунти, погодна за деца на возраст од 3 до 8 години .

   Карактеристики:

   <1 табла за грб
  • Кошарка, фудбалска топка и воздушна пумпа се вклучени
  • По една нишалка од секоја сорта; појас, трапез, едрилица за 2 лица и летечка чинија
  • 36-инчната брануваа е одличен бонус
  • 2-годишна рамка и 6 месеци за секој друг гарантен план за компоненти

  5. Фитнес реалити метален сет за лулашки игралиште со трамболина

  Овој сет за реалити фитнес игра е малку поограничен од претходниот, но има и пониска цена.

  Овој комплет за лулашки доаѓа со лулашките,тобоган и брануваа, што е доволно за добро време!

  Фитнес реалити метален сет за нишалки Игралиште со брануваа Добијте повеќе информации

  Мерењето е 162 x 123,6 x 76,8 инчи и тежи 116 килограми што ги поддржуваат безбедносните и забавните функции. секое движење за време на употребата.

  Она што го прави овој комплет за играње убав за гледање е неговиот сончаник кој ги штити децата од премногу сончање. Она што го прави стабилен и безбеден е вклучувањето на челичните шрафови за земја.

  Ова е сет за игра што му треба на вашето дете за да остане фит додека се забавува на сонце!

  Карактеристики:

  • 42-инчен Fitness Jumper Trampoline S
  • <2swoltt 11>Едно трапезно лулање
  • Сонцер и котви за земја за заштита и стабилност од сонце
  • План со ограничена доживотна гаранција на рамката за поддршка на железо

  6. Сет за нишалка Trekassy 440lbs со метална држач за нишање со тешка рамка

  Трекаси 440lbs нишалка со 40ин 21.07.2023 11:50 часот по Гринич

  Trekassy нуди убава комбинација на различни лулашки за децата да уживаат и се нарекува 5-во-1 мултифункционален сет за лулашки .

  Достапно соовој сет за игра е лулашка со појас, летечка чинија, мрежа за качување, скала и кошаркарска обрач закачена на страна.

  Кога бев дете најмногу би ги ценел додатоците како обрачот за кошарка ако можам да се прикрадам во натпревар од 1-на-1>440 фунти

  поради неговиот цврст дизајн на држачот за нишање со А-рамка.

  Времето за склопување е брзо и лесно, така што нема да имате мака со спојување на сите делови. Клучните компоненти се претходно издупчени за склопување.

  Исто така види: Како да направите буре за изгореници

  Со димензии од 39,8 x 11,5 x 9,8 инчи и тежина од 74,4 фунти, овој комплет за лулашки ги држи децата зафатени додека се забавуваат во дворот. Мрежа за качување и скала

 • Кошаркарска обрача закачена на страна
 • Цврста рамка изработена од челични цевки отпорни на временски услови
 • Брзо и лесно време на склопување
 • 7. Комплет за нишање со А-рамка за тешки метали Дискавери во Backyard Discovery Little Brutus

  Тешкиот метал не секогаш значи најголемото парче метал во дворот. Во случајот на овој сет за нишалки, кој убаво се нарекува „Малиот Брут“, неговиот мал и конвенционален изглед едноставно функционира.

  Она што е тешко за овој сет за лулање е неговиот челик обложен со прав и дизајнот со рамка А. Квалитетот на овој метален материјал е отпорен на временски услови и бара низокодржување .

  Backyard Discovery Little Brutus Heavy Duty Metal A-Frame Swing сет $399,00 $312,99 Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 23:00 GMT

  Овој комплет за нишалки доаѓа со две нишалки за ремени и една нишалка со летечки чинии, и ги исполнува безбедносните стандарди ASTM кои гарантираат дека е доволно безбеден за децата да го користат. Челичните синџири на лулашките се целосно обложени, така што замките, штипките и 'рѓата нема да бидат проблем.

  Плус, 5-годишниот гарантен план што е вклучен е одличен за да се има доколку нешто тргне наопаку.

  Карактеристики:

  • Карактеристики:
   • Two be>
   • Челичните синџири се обложени за да се спречат замки, штипки и 'рѓа
   • Челичен обложен со прав кој е со квалитет отпорен на временски услови
   • Вклучени се калапирани стапала и сидра, со што се елиминира потребата за цемент
   • 5-годишна ограничена гаранција
   • <22. Бесплатен сет за нишалка за XDP за рекреација Бесплатен сет за нишалка за XDP за рекреација, сив 349,99 долари 269,20 долари Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 07:15 часот по Гринич

    Едноставен дизајн на рамка А што ги користи неговите страни за повеќе од само лулашки е добра инвестиција!

    Овој комплет за лулашки им дава на децатамногу опции за забава. Тука е стандардната нишалка за појас, но и лулашката со Super Disc, во која можат да се вклопат 2 деца, и лулашката со фен што им овозможува на децата да стојат додека се лулаат.

    Исто така, вклучени се и лизга со бранови од 5 стапки и види-пила за двајца . Севкупно, може да имате дури 7 деца кои играат на овој комплет за лулашки одеднаш!

    Овој сет за лулашки ги задоволува безбедносните стандарди и на ASTM и CPSIA, што значи дека вашите деца ќе бидат безбедни кога играат на овој сет за лулашки.

    За секое седиште, има ограничување на тежината од 100 фунти, а препорачаните возрасти од <1:39> се од <1:33 години за користење <1:33> 20>

    • Една нишалка за ремен, една нишалка со ремен за стоење, една нишалка за супер диск
    • See-Saw за две деца
    • 5-стапки Брановидна лизгачка
    • Поцинкувана челична рамка која доаѓа со 5-годишна гаранција
    • <211>F. ets за мали дворови

     1. Севкупно најдобро – Нинџа воинот курс со пречки за деца

     За оние од вас кои гледале ТВ емисии како Ninja Warrior, би знаеле што нуди овој сет за играње. Нинџа воинот со пречки е достапен за деца и погледнете ги сите добрини што ќе ги добијат!

     Очигледно е нишалката со појас што се гледа во секој комплет за нишалки, но други додатоци вклучени се јаже за искачување со 4 дискови, 2 парчиња кружни гимнастички прстени, 2 парчиња држачи за шипки за мајмуни и2 парчиња пластични триаголни гимнастички прстени.

     Нинџа воин со пречки за деца 89,98 $

     600 lbs Тежински капацитет, 2×56 ft Slackline со 8 додатоци за нинџа - Monkey Bar, Rope Ladder, Armanfoer, а може да заработи гимнастика<вие купувате, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 11:55 часот по Гринич

     Она што му дава предност на оваа патека со пречки во однос на другите е тоа што има прилагодлив слеклајн.

     Можете да ги распоредите додатоците колку што сакате или можете да ги чувате блиску една до друга. Имате 42-инчен лесна линија и 8-инчен лизгав лајклајн што го потпираат патот со пречки.

     Ако барате нешто различно со кое ќе си играат вашите деца, тогаш ова би бил одличен избор!

     Карактеристики:

     • 42-инчен рејтинг јаже со 4 дискови
     • 2 парчиња шипка за мајмуни држат
     • 2 парчиња кружни гимнастички прстени
     • 2 парчиња пластични прстени за гимнастика триаголник
     • 2 парчиња лента за зафат

     2. Комплет за нишање на кула за животна авантура

     Лифтајм авантура нуди нов пресврт за тоа како изгледа комплетот за нишалки, а дизајнот на прв поглед изгледа иновативно.

     Мерењето од 18 стапки долги и 16 стапки широк е прекрасната кула што може да послужи како тврдина за децата><1 овој сет е материјалот за крилја<1.Playsets Outing Wood Swing сет

  • Backyard Discovery Buckley Hill сет дрвени лулашки
  • Swing-N-Slide Slide PB 8360 Ranger Дрвени сет за нишалки
  • Креативни играчки – Серија за играње плажа сет за нишање (направено во САД) 12>
  • Backyard Discovery Somerset All Cedar Wood Playset Swing Swing set
  • Најдобрите метални комплети за нишалки за мали дворови:

   1. Најдобар целокупно – Sportspower Super Star Swing & Slide Set
   2. Sportspower My First Metal Swing set with Slide
   3. Trekassy 1000lbs 40″ Saucer Tree Swing за деца & засилувач; Возрасни
   4. Fitness Reality Kids The Ultimate 8 Station Sports Series Metal Swing Swing set
   5. Fitness Reality Metal Swing set Playground with Trampoline
   6. Trekassy 440lbs сет за нишалки со Heavy Duty A-Frame Duttlevytus St. tal A-Frame Swing Set
   7. XDP Recreation Free N’ Swing Swing set

   Други уникатни SW сетови за нишалки за мали дворови:

   1. Најдобар целокупно – Ninja Warrior Course Obstacle for Kids>
  Livetime<1Lifetime<12 Авантуристички сет за лулашки со 9 стапки брановиден лизгач

  Да разговараме за најдобрите сетови за лулашки за мали дворови за деца, нели?

  Најдобри дрвени комплети за нишалки за мали дворови

  Ајде да се луламе во најдобрите дрвени гарнитури за лулашки ветувам -главно пластика, така што нема да мора да се грижите за 'рѓосување на метал или оштетено дрво. Пластиката е отпорна на сите временски услови, што значи дека на кој било начин нема да пука, искривува, изгние или распарчи.

  Lifetime Adventure Tower Swing Set - Earthtone (290633) $1.799,00Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија без дополнителни трошоци за купување. 21.07.2023 06:15 GMT

  Она што исто така помага е што оваа кула е слободна стои , така што не е потребен цемент за основата. Кулата има два 3Д ѕида за качување по карпи, две нишалки со појас и една трапез.

  Она што е исто така кул е што има интегрирана карта на автомобилот на подот на кулата и волан. Не е потребно дамка или бојадисување и со мало одржување, нема да имате проблем да ја поставите оваа прекрасна кула!

  Карактеристики:

  • Две нишалки со појас, една нишалка со трапез
  • Два 3D ѕида за качување по карпи
  • Интегрирана карта на автомобилот Floweringather-111>
  • Синџирите за лулање имаат меки гумени рачки за да се спречи штипкање или киткање

  3. Авантуристички сет за лулашки за мајмуни со 9 стапки

  Веднаш, брановидниот тобоган од 9 стапки ќе ви го привлече вниманието, но целокупниот дизајн на овој комплет за лулање е многу паметен.

  Помеѓу три нишалки со појас и една лулашка со трапез има сет од мајмуни кои лулаат. Ова служи како добропрекинете со акцијата доколку децата сакаат накратко да се симнат од лулашките.

  Она што децата ќе го ценат кај овој комплет за лулашки е разноврсноста. Пожарникарскиот стап е и имагинативен и физички предизвикувачки.

  Авантуристички сет за нишалки со шипки за животен мајмун со 9 стапки брановиден лизгач 1.599,99 $Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 22:14 GMT

  Целокупниот дизајн им ослободува повеќе простор на децата да си играат наоколу, и еве што сакам да кажам со тоа.

  Кога бев дете често се обидував да скокнам од еден дел од комплетот за играње на друг, како на пример од лулашка до сет мајмуни. Децата смислуваат креативни начини за играње, па немојте да се изненадите ако видите таква креативност со овој сет за лулашки!

  Карактеристики:

  • 9-стапки брановиден лизгач
  • Пожарникарски стап
  • Меѓу мајмунски шипки
  • <19ewing <111>
  • Тврдите рабови се заоблени или покриени со пластични капачиња

  Децата само сакаат да се забавуваат

  Какво огромно патување поминавме во откривањето на сите различни комплети за лулање што децата можат да ги користат!

  Без разлика кој комплет за лулашки ќе го изберете за вашите деца, секогаш погрижете се тие да се соодветни за вашите деца. Тие мора да бидат нешто со кое вашите деца не само што ќе се поврзат, туку и ќе поминуваат многу време играјќи без напор.

  Ако комплетот за нишалки има дополнителнидодатоци како што се кошаркарски обрачи, шипки за мајмуни или прстени за гимнастика, тогаш треба да размислите да го земете тој комплет за лулање.

  Името на играта е за децата да се забавуваат , па доколку им се обезбедени забавни активности за правење на сет за лулање, ќе бидете добро да одите!

  Повеќе Идеи:таа големина не е ограничувачки фактор за тоа колку вашите деца ќе се забавуваат со овие!

  1. Најдобро севкупно – Комплет за нишалки за лулашки од задниот двор Discovery Mount McKinley

  Вашите деца ќе имаат многу работи за играње со овој сет за лулашки!

  Со димензии 186 x 150 x 119 инчи и тежина од 308 фунти, овој сет за лулашки е опремен со многу карактеристики на<100. Децата можат да користат како стражарска кула, 8-метарски Speedy Slide, пригоден ѕид за качување по карпи со мала косина, скала со јаже со јаже за качување и телескоп за играње.

  Се разбира, вклучени се и две нишалки со појас, заедно со еден замавнувачки трапез Mount WoodKoverley S$9.<1<1. 9.00 Добијте повеќе информации Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 11:20 GMT

  Направен од 100% кедрово дрво , овој сет за лулање е претходно исечен, претходно издупчен и претходно обоен за да ви овозможи полесно да го склопите.

  Дрвото е <2-квалитетно за деца и е без хемикалии и не е за животинско >

  Кој во просек чини 2.500 долари, овој сет за лулашки се препорачува за деца на возраст од 36 месеци до 10 години .

  Карактеристики:

  • Скала од јаже со јаже за искачување
  • Две нишалки за појас, една нишалка за појас, една нишалка нагоре
  2> от СпидиSlide
 • Play Telescope
 • Wheel
 • 2. Горила Playsets Outing Wood Swing сет за мали дворови

  Речиси огледална слика на сетот за нишање Mount McKinley, овој има многу исти карактеристики.

  Две нишалки со појас и една трапезно нишалка на сноп за нишање во 3 позиции? Проверете.

  Ѕид од карпа со јаже за качување и безбедна влезна скала? Проверете.

  Брзо лизгање и играње телескоп? Проверете.

  Единствените две додатоци кои му даваат предност на овој сет за репродукција во однос на сетот за нишање Mount McKinley ќе бидат вградената област за песок која е паметно позиционирана под воздушната горна тврдина и втора лулашка со трапез на посебна дрвена трапезирана рака.

  Gorilla-Playsets V46ody0 peze Arm - Yellow Slide $1,389,52 Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 01:15 часот по Гринич

  Овој најдобар сет за лулашки за мали дворови тежи 363 фунти и има димензии 150 x 180 x 126 инчи.

  Препорачано за деца на возраст од 36 месеци до 11 години, направено пред 11 години <> претходно исечени и претходно обоени. Нејзините главни греди се претходно издупчени за да ви купат повеќе време за склопување.

  Карактеристики:

  • Две нишалки со појас
  • Две трапезни нишалки
  • Рачки за фаќање и безбедна влезна скала
  • Зелена и жолта бојатркало
  • 8-стапки Speedy Slide (Alpine Wave™ Slide)
  • Вградена зона на песок
  • Play телескоп
  • Ѕид од карпа со јаже за искачување

  3. Backyard Discovery Buckley Hill дрвен сет за лулање

  Истиот производител кој го создаде сетот за нишалки Mount McKinley го нуди и Buckley Hill Wooden Swing set .

  Иако не толку голем како Mount McKinley, овој сет за лулашки нуди многу работи за децата да ги прават. Има 6 стапки Speedy Slide, греда за нишање со две нишалки за појас и скала од карпести ѕидови.

  Вашите деца исто така можат да уживаат во пишувањето на табла од 15" x 15" што се наоѓа во воздушната горна тврдина и да создаваат визуелни ремек-дела. Информации Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 02:25 по GMT

  Со својата ниска цена, овој комплет за нишалки е поддржан од 1-годишна гаранција заедно со продолжена 5-годишна пропорционална гаранција само за дрвото. ед за деца на возраст од 36 месеци до 10 години , овој сет за играње е направен специјално за да остане цврст и ниско до земјата.

  Карактеристики:

  • Бесплатна апликација BILT за инструкции за 3D склопување
  • 6-стапки Speedy Slide><1RocksT12>>
  • 15" x 15"таблата со креда
  • Долниот дел на тврдината со пониско засенче може да послужи и како песок

  4. Swing-N-Slide PB 8360 Ranger Дрвен сет за нишалки со нишалки

  Swing-N-Slide PB 8360 Ranger Дрвен сет за нишалки со нишалки, кафеав (ексклузив на Amazon) 299,00 УСД 299,00 УСД 269,95 УСД може да заработите повеќе за да купите бр. 17><1. 20.07.2023 05:55 часот по Гринич

  Понекогаш не е големината на комплетот за игри што е најважна за децата. Во случајот на овој сет за нишалки, тој е лесен за инсталирање и одржување и има разновиден дизајн кој изгледа добро и останува цврст.

  Всушност, бидејќи поддржува до 3 лулашки, секоја нишалка толерира максимална тежина од 115 фунти, што го прави овој комплет за лулашки безбедна опција. Ако имате мало дете и сакате да инсталирате нишалка за мали деца или нишалка за клупа, дизајнот на овој комплет за нишалки ќе ви го овозможи тоа исто така.

  Овој сет за нишалки доаѓа со две нишалки за појас и една нишалка со трапез, а сите обложени синџири може да се прилагодат на различни висини. Сетот за нишалки е направен за деца на возраст од 3 месеци до 10 години .

  Производителот, Swing-N-Slide, ја нагласува безбедноста и квалитетот на производите што ги произведуваат, така што овој дизајн на A-рамка со ниско одржување е совршен за вашето семејство, доколку сакате често да ги менувате типовите на нишалки.

  Исто така види: 17 бесплатни DIY идеи и планови за кокошарник за потполошки за дворот

  Карактеристики <21 classic до Дизајн на рамка со А
 • Синџирите обложени со пластизол спречуваат штипнати прсти и проблеми со 'рѓата
 • Две замавнувања на ременот, една нишалка со трапез
 • Секоја нишалка поддржува максимална тежина од 115 фунти
 • Ги задоволува исклучиво безбедносните стандарди на ASTM22> 1>5. Креативни играчки (серијали за играње) сетови за нишалки произведени во САД //www.youtube.com/watch?v=gU4fyPuzMKk

  Една работа што децата ја ценат кога играат надвор е тоа што имаат доволно простор да ги прават работите. Изгледа дека Eastport го доби тој белег со нивниот најнов дел во Creative Playthings Playtime Series .

  Палубата за играње на овој сет за лулашки е широк 42 инчи, длабок 60 инчи и висок 4 стапки заедно со дрвен покрив. На палубата е прикачен Wave Slide од 8 стапки кој е направен од пластика, скала и ѕид за качување по карпи со јаже.

  Eastport користи најквалитетно дрво за да го направи овој комплет за лулање. Southern Yellow е дрвениот материјал, а дамката од водено отфрлање на Шервин Вилијамс се користи за да навлезе во сите дрвени компоненти на сетот за нишалки.

  Creative Playthings Playtime Series Swing Set 1.649,00 $ Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 11:35 GMT

  Иако е многу тежок со 513 фунти, ги исполнува безбедносните стандарди ASTM и се препорачува за деца на возраст 2 месеци инагоре.

  Карактеристики:

  • 4-стапки висока платформа со дрвен покрив
  • 8-стапки Wave Slide
  • Скалила и ѕид за качување по карпи со јаже
  • Две нишалки по појаси
  • <1-година ограничено делови, 1 година на сите други делови
 • 6. Комплет за нишалки со сите кедари на плажа

  Backyard Discovery е добро познат по тоа што прави производи со врвен квалитет за деца, а овој сет за нишалки не е исклучок!

  Оваа гарнитура за нишалки е многу шарена за подигање со капакот за настрешница, има пристојна големина. Со димензии 169 x 173 x 118 инчи и тежина од 141,1 фунти, овој сет за игри нуди голема разновидност во активностите што децата можат да ги изведуваат.

  Сместени зад воздушеста горна тврдина има збир од мајмунски шипки кои промовираат сила и координација. Функциите кои се во согласност со комплетите за лулање, како што се гредата за нишање во 3 позиции и 8-метарскиот Speedy Slide, се вклучени со овој.

  Комплет за лулашки од дрво од кедар пред плажа 799,00 долари Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 03:10 часот по Гринич

  И прозорец за снек е исто така обезбеден со овој комплет за лулашки, кој им овозможува на децата да играат имагинативна игра во ресторан или да имаат едноставен одмор со сок на интегрирана клупа.

  Направено од 100% сет за деца се препорачува од 2 до 100% дрво години .

  Плус, да незаборавете на областа песочник што се наоѓа под областа на тврдината каде што децата можат да градат замоци од песок!

  Карактеристики:

  • Воздушеста горна тврдина со бродско тркало и телескоп
  • Покриена снек бар и клупа лоцирана под тврдината
  • <1111>S лулање
  • 8-стапки Speedy Slide
  • Скала од карпести ѕидови

  7. Backyard Discovery Somerset All Cedar Wood Swing сет

  Backyard Discovery има уште една опција за комплет за игри што е целосно направен од дрво. Едноставно наречен Сомерсет , овој модел располага со затворена игротека со прозорец за набљудување и зелена и жолта крошна покривка.

  Нејзината долна тврдина има стол за снек и клупа и област под игротеката каде што децата можат да играат во песочна кутија . Ја има и стандардната комбинација на нишалки; две нишалки за појас и една трапез.

  Backyard Discovery Somerset All Cedar Wood Playset and Swing Set $1.349,99 Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 11:35 часот по Гринич

  Овој сет за репродукција има и карпест ѕид и рамна скала за влез во скали и зелен и жолт брз лизгач од 8 стапки.

  Имате добра големина од 213 x 165 инчи во мерење на 2,5 x 125 инчи. со помош на интерактивната апликација BILT. Ќе бидат потребни двајца умерено вешти

  William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.