27+ DIY идеи за облека за внатре и надвор од вашиот дом

William Mason 12-10-2023
William Mason

Содржина

Ако отсекогаш сте мислеле дека јажето за алишта е само фенси јаже врзано меѓу две дрвја, размислете повторно! Ги собравме најспектакуларните и најиновативните идеи за алишта за алишта за внатре и надвор. Ги организиравме идеите за алишта за алишта „Направи сам“ со нешто што одговара на секој простор, буџет и ниво на вештини за алишта.

Од робусни надворешни вентилатори со големина на семејството до паметни внатрешни алишта за заштеда на простор, сигурно ќе најдете нешто што ќе ја поттикне вашата имагинација во врска со поставувањето на алишта во вашиот дом.

Исто така види: Кокошки со афрос - 8 најкул раси на кокошки со гребен во светот

Добро звучи? Потоа, ајде да ги прегледаме сите!

Најдобри идеи за линија за облека „направи сами“ за внатре и надвор

Има многу предности за сушење на облеката на алишта - не само што вашата облека е мека и свежа, туку и заштедувате пари! Кога се живее штедлив начин на живот во домот, инвестирањето во машина за сушење алишта изгледа непотребно - особено затоа што ветрот и сонцето можат да ја завршат работата бесплатно!

Но, знаеме дека некои луѓе живеат во региони каде што не се дозволени алишта на отворено (лудо, а??!), па за среќа, има и некои одлични опции во затворен простор. Едноставна линија за облека за отворено T-Post од My Simply Simple Ја започнуваме нашата листа на евтини идеи за алишта за алишта, со овој скриен скапоцен камен од My Simply Simple. Тоа е совршена алишта во дворот направен од надворешна граѓа. Сепак, авторите исто така забележаа дека сакаат да користат челиковаа алишта би изгледала прекрасно во секоја градина со тропска тематика!

14. Преклопете Затворен држач за облека од Gem & засилувач; Em

Сакате внатрешно алишта без да ви треба премногу простор? Потоа проверете го овој дизајн на решетката за сушење на преклопување од Gem & засилувач; Ем! Дизајнот изгледа доволно лесен за дуплирање со помош на дрво, јаже за алишта, завртки и шарки. (Исто така изгледа супер шик - и е совршен за внатре во вашата спална соба, канцеларија или резервна просторија.)

Можете да ја направите оваа прилагодена алишта за алишта, која се преклопува, нарачана, со која било големина за да одговара на достапниот простор. Ви дава компактен, но ефикасен начин за сушење на вашите алишта. Совршено би работел внатре или на отворено. Можете исто така да го направите со буџет на дното со користење старо дрво.

Овој дизајн би изгледал одлично обоен со боја. Претворете го во забавна карактеристика за вашиот дом или двор!

15. Линијата за облека со макара „направи сам“ од Practically Functional

Практично функционална ја исфрли од паркот со оваа восхитувачка закачалка за алишта со макара на отворено. Јажето за алишта изгледа супер силно. И ние сакаме како користи систем за макара од старата школа, така што облеката е лесна за закачување, пристап и движење без врева. Инструкциите на веб-страницата се исто така одлични - и тие ветуваат дека можете да го завршите за околу 20 минути. Совршено!

Дали сложеноста на жиците за алишта од макара отсекогаш ви биле мистерија? Тогаш еве една од нашите омилени идеи за алишта за алишта. Надеталното упатство го објаснува сето тоа, почнувајќи од тоа како да ја поставите макарата до користење на разделувачи и затегнувачи за да не опаднат линиите.

Огромната предност на овој систем за сушење алишта е тоа што можете да го поставите секаде каде што имате простор да закачите две куки за завртки или држачи на соодветна висина, така што би требало да работи во широк опсег на ситуации.

16. Решетка за сушење облека во плакарот за заштеда на простор од Amazing Home Hacks

Немате многу внатрешен простор за сушење облека? Тогаш еве решетката за сушење алишта совршена за вашиот плакар! Amazing Home Hacks може да ви покаже како да го направите тоа. За помалку од десет долари! И, исто така, под десет минути! (Сметаме дека облеката ќе потрае малку подолго за да се исуши. Но, не можете да го победите овој дизајн за помалку од 10 долари.)

Кога просторот е највисок во вашиот дом, можеби ќе сакате да го искористите секое достапно ќоше за да закачите облека! Сепак, за помалку од 10 долари, можете да поставите едноставна шина за облека помеѓу вратите на плакарот, совршена за сушење помали алишта на закачалки за облека. И кога алиштата се сушат, кревањето во плакарот трае неколку секунди. Бонус ако виткањето алишта е една од оние макотрпни задолженија што би сакале да ги избегнувате!

17. Trellis Clothesline од Mom The Time

Го баравме интернетот за идеи за алишта за алишта што сам си го направиле што функционираат внатре и надвор од домот. Го пребаравме дури и Pinterest! Еве еден од најдобрите дизајни што ги најдовме од Mom The Time. Тоакористи две решетки за да го закачи јажето за алишта. Ја сакаме идејата!

Оградата за алишта е неопходност што не можеме да ја избегнеме, но нема причина да не може да биде и мултифункционален! Наместо стандарден систем T-post, овој дизајн вклучува пергола на двата краја на алиштата.

Одгледувањето на јасмин или клематис со многу мирис по овој дизајн ќе направи вашите алишта да мирисаат спектакуларно! Или, за попрактична употреба, грав за качување или грашок би сакале да се измешаат на оваа пергола.

18. Решетка за сушење на алишта на „направи сам“ од The ​​Merry Thought

Оваа DIY решетка за сушење во затворен простор од The ​​Merry Thought нè потсетува на штафета на уметникот! Лесен е, пренослив и помага да се исушат кошулите, крпите и постелнината без да заземаат многу простор.

Еве супер симпатична сува решетката за алишта на преклопување „направи сам“ што, во нашиот дом, може да се користи постојано. Идеален е за сушење дополнителни алишта од големо полнење, оние нежни предмети што треба да се исушат на сонце или влажните пуловери на вашите деца по прскање одење на дожд.

Малите димензии го олеснуваат маневрирањето и репозиционирањето од поголемите вентилатори и убаво се вклопува во помали простори без да ја зафаќа целата просторија.

19. Решетка за сушење поставена на ѕид од Be Creative

Се согласуваме дека оваа идеја за закачалки за облека „Направи сами“ изгледа тешко да се направи. Но, бидете креативни го прави тоа да изгледа лесно! (Ги сакаме нивните фантастични вештини за обработка на метал. Инивниот воден печат е убав допир!)

Ако никогаш порано не сте работеле со метал? Тогаш идејата може да се чувствува малку застрашувачка! Металната работа е вештина за која е потребно време за да се совлада, но ако при рака имате некој поискусен да ви помогне, овој детален туторијал е одлично место за почеток. Резултатот е робустен ѕиден вентилатор за облека за мал дел од цената на која било верзија купена во продавница.

20. Повлечена повеќелиниска внатрешна облека од Just About Home

Лиз и Пег од Just About Home објавија како да го трансформираат затворениот простор во централа за сушење алишта. Тие користат систем за сушење алишта што може да се повлече. Најдобриот дел е што алиштата за алишта се сместени уредно во нивниот кабинет кога не се навикнува. Совршено генијално!

Мислите дека немате простор за алишта во затворен шкаф? Размисли повторно! Започнете со фиксирање на алишта што може да се повлече во шкаф или плакар. Потоа, сè што треба да направите е да го извлечете кога треба да го користите и повторно да го одложите потоа. Овој систем би работел добро во близина на прозорец, давајќи ви свежи, сушени алишта во вашиот дом.

21. Метална облека за отворено „направи сам“ од Raise Your Garden

Еве моќна надворешна облека за алишта која собира еден тон облека. И изгледа како еден од поцврстите дизајни на нашата листа! Дизајнот на алиштата бара употреба на челични цевки од 10 метри и цемент што брзо се суши. Проверете ја нивната една инчиУпатство за метална алишта за Raise Your Garden за детални инструкции. Плус, комплетен список на материјали.

Овој метален надворешен систем за алишта за алишта е одличен нов изглед на традиционалниот дизајн на Т-постови. Користи метал наместо дрво за да создаде линија за перење што може да трае многу години. Овој надворешен алишта со големина на семејството е совршен за секој со основни вештини за сам да се направи.

Започнете со столбови и спојници од галванизиран челик. У-завртките и брзите врски го прават прикачувањето на јажето како тапкање, а затегнувачите може да го олабават или затегнат јажето за алишта.

22. Соларен систем за сушење алишта од Simply Loving Living Life

//www.pinterest.co.uk/pin/69665125478032571/ Најдовме уште еден уникатен дизајн на отворено алишта на Pinterest. Изгледа (P)интересно. Без сомнение! (Кога првпат го видовме овој дизајн на алишта за алишта, знаевме дека изгледа идеално за оние кои живеат во тропските предели - каде капка дожд доаѓа ненајавено.)

Оваа машина за сушење алишта сместува феноменална количина од просторијата за сушење алишта во мал простор, кој се протега нанадвор од цврстиот средишен столб. И покривањето со крошна има неколку моќни придобивки. Вашите чисти алишта се заштитуваат од дожд, УВ светлина и оние досадни птичји измет кои можат да ја уништат убавата чиста кошула!

23. Линија за облека за алишта „направи сам“ од West Aussie Wanderers

The West Aussie Wanderers се обидоа да создадат идеја за алишта за алишта „направи сам“ за помалку од дваесет долари што ќе им го заработи животот напатот полесно. Изгледа дека имаа неверојатен успех! (Овој преносен дизајн на алишта е наменет за домаќини кои живеат во РВ, кампер или некој што живее на отворено.)

Би сакал да наидам на оваа идеја кога живеевме во нашиот камперван! Само неколку цевки и малку јаже се сè што ви треба за да направите алишта направена по мерка за да ја закачите на вашата тенда, совршена за сушење на облеката на воздух без ризик од неочекуван туш.

Овој систем добро би функционирал и во гаража или на пергола. Или дури и од една ограда до друга.

24. Пролетна закачалка за алишта на креветчето од A Diamond In The Stuff

A Diamond In The Stuff го откри најдобриот начин да ги трансформира преостанатите креветчиња во епска машина за сушење алишта во затворен простор. Тоа е креветче за пролетно сушење! Не е толку простран како некои алишта на отворено. Ниту, пак, ќе собере преполно полнење алишта (или две.) Но, непобедливо е ако имате остаток бебешко креветче кое собира прашина.

Обожавам малку паметно зголемување на велосипедот, а оваа идеја за алишта за креветчето е едноставно генијална! Често гледам пружини за креветчиња исфрлени од кантите, поради што се прашувам како да ги рециклирам. Па, се испостави дека ви требаат четири куки за таванот и неколку синџири, и имате одлично место за закачување на вашата облека!

25. Решетка за сушење на алишта сам направете сами од Build It Solar

Кен од Build It Solar не беше импресиониран од алиштата на отворено од неговиотлокални продавници за хардвер. Така, тој изгради сопствен модел - решетката за сушење DIY! Се одликува со дупки за закачалката со лесен пристап и столб од два инчи. Исто така, уредно се преклопува кога не се навикнувате.

Оваа ротирачка решетка за сушење алишта е малку покомплексен предизвик. Но, ако се залагате за ротирачки проветрувач за облека, овој детален туторијал ќе ви помогне да го изградите за мал дел од цената на верзијата купена во продавница. Исто така, се преклопува по употреба, помагајќи ви да го максимизирате просторот за сушење - дури и во најмалиот двор или градина.

26. Fold Away Deck Clothesline by Instructables

Го најдовме овој дизајн на палубата за алишта на instructables.com – еден од нашите омилени извори за DIY проекти на отворено. Користи долги столпчиња на палубата за да го закачи јажето за алишта без врева. Изгледа едноставно и елегантно. (Ставовите на палубата се проширија со помош на шарки на портата. Шарките дозволуваат столпчињата за алишта да се преклопат кога не се навикнуваат.)

Потребна ви е лесно пристапна алишта на палубата за алишта? Ако имате двор, палуба, па дури и неколку рачно поставени столбови за ограда, оваа паметна адаптација значи дека можете да поставите линија за перење за неколку секунди. Се што ви треба се неколку шарки, две должини дрво, две куки и малку јаже, и еј престо - имате простор за сушење на облеката!

27. Надворешна облека монтирана на ѕид со настрешница од надворешни настрешници

Ја завршуваме нашата листа наИдеи за алишта за внатре и надвор од вашиот дом со еден од нашите омилени за дождлив ден. Тоа е алишта за алишта со настрешница! Дизајнерот ги спомнува борбите за сушење алишта на отворено во Ирска. Зачестените врнежи може да ги уништат вашите алишта. Брзо! Оваа крошна ги олеснува работите.

Иако ние домаќините знаеме подобро отколку да негодуваме за дождот, тој може да го направи сушењето алишта скучна работа! Во оние денови со туширање кога не можете да одлучите дали да го исклучите миењето, имањето настрешница може да ја направи сета разлика.

Одличното нешто е што ова може да се удвои и како заштитен простор за складирање на градинарски мебел, велосипеди и скара кога не се користат.

Заклучок

Многу ви благодариме што ги прочитавте нашите омилени идеи за алишта за алишта за внатре и надвор од вашиот дом!

Се надеваме дека овие алишта за алишта сами ќе ви помогнат да ги исушите. Или подобро искористете го вашиот внатрешен простор. И најважно – се надеваме дека ќе ви помогнат да заштедите пари на сметката за електрична енергија.

Исто така – кажете ни која идеја за алишта за алишта е вашата омилена! Или можеби сте направиле внатрешен алишта или идеја за внатрешна сушење облека што можете да ја споделите со нас.

Во секој случај – ви благодариме повторно што прочитавте.

Имајте убав ден!

објави кога повторно ќе ги разгледаат овие планови подоцна. Научете како да го изградите нивниот едноставен проект за алишта на нивната веб-страница. (My Simply Simple има одлични инструкции и детален список на материјали.)

Поимот е во насловот - оваа робусна алишта е извонредно едноставен дизајн! Врз основа на класичниот дизајн на дрвен столб, има три долги линии за да ви даде многу простор за сушење на облеката. Ако никогаш не сте пробале проект за алишта од овој тип на Т-пост, деталните инструкции ќе ве водат на секој чекор од патот.

2. Полица за корпа за перење алишта & засилувач; Решетка за сушење од Pneumatic Addict

Еве корпа за алишта и полица од Pneumatic Addict што се извлекува помеѓу машината за перење и машината за сушење. Полицата за алишта што се извлекува, исто така, служи како одлична закачалка за алишта - совршена ако сакате помалку да се потпирате на машината за сушење и да ја оставите вашата облека да се исуши во затворен простор. (Неодамна напишавме статија за сместување на станови - мислиме дека оваа идеја за алишта се вклопува!)

Знаете колку сакаме хакирање што штеди простор. И оваа идеја е генијална! Се одликува со решетка за сушење алишта што се извлекува над вашата машина за перење. Служи и како полица за корпи за перење. Така, дури и во најситниот дом, можете да направите одличен простор за сушење на вашата облека што уредно се чува по употребата.

3. Едноставна рустикална облека со рамка од Gardenista

Ние ја сакаме оваа елегантна облека за островот Shelterод веб-страницата Гардениста. Има нешто хипнотичко во тоа да гледате како се сушат меките алишта додека нежно мавтаат на ветрот. Тоа го имаа на ум креаторите на следната памучна машина за сушење алишта кога ја составија. Користи ленти од кедрово дрво од Home Depot и игли од нерѓосувачки челик.

Овој прекрасен едноставен рустикален дизајн е совршен за раскошни градини, особено ако имате некои зрели дрвја околу рабовите. Јажето за алишта е закотвено на двата краја на две дебели дрвја, а потоа се крева во средината со помош на две парчиња дрво прицврстени со игла за шпилка. Едноставноста на оваа домашна алишта значи дека нема да стане доминантна карактеристика во вашата градина, претопувајќи се во позадина кога не ја користите.

4. Решетка за алишта за алишта за сам направете го таванот од уреден животен стил

Набљудивме куп идеи за алишта. И оваа е единствена меѓу другите! Тоа е решетка за сушење облека што виси од таванот. Секоја чест за изменетиот начин на живот за развивањето на уште една одлична идеја за алишта во затворен простор, совршена за градски домаќини или секој што сака да ги исушат своите алишта, ќебиња и облека во затворен простор. (Упатствата се исто така детални - совршени за внатрешен проект за сушење алишта.)

Сонувам за денот кога ќе имаме едно од овие во нашиот дом! Кога растевме, имавме едно од овие во нашиот семеен дом, а мајка ми и баба ми го користеа секој ден - не само за сушењеоблека, но исто така е одлично место за закачување билки за сушење! Иако можете да купите готови тавански вентилатори, овој едноставен туторијал „Направи сами“ значи дека можете да изградите еден за мал дел од цената.

5. Решетка за сушење на ѕид што заштедува простор од Erica @ Northwest Edible Life

Erica од Northwest Edible Life заслужува голема улична заслуга за прикажувањето на оваа генијална ѕидна решетка за сушење алишта во затворен простор. Самата решетка за сушење изгледа релативно мала. Сепак, затоа е толку паметно. Успева да држи и да исуши изненадувачки голема количина на облека. Совршено е за трансформирање на мал агол од вашата соба во централа за сушење алишта. (Лавиците се направени од панели за бебешки затвор. И тие се исто така преклопливи. Уредни!)

Еве еден граничен генијален проект за надградба. Претвора старо бебешко креветче во ѕиден решетка за сушење алишта! Овој дизајн добро ќе функционира внатре и на отворено. Дизајнот на алиштата, исто така, избегнува да се наниже грозен врв за алишта низ вашата дневна соба или градина.

Со простор за целото полнење алишта, оваа дрвена алишта е идеална за секој со ограничен простор.

6. Градинарски систем за облека од макара од Needham Channel

Погледнете го овој дизајн од старата школа за алишта од The ​​Needham Channel. Тие покажуваат како да се изгради традиционален алишта на отворено без фенси алатки, опрема или облекување на прозорци. Упатството е лесно да сеследете и покажува како да ги дупчите дупките за алиштата, да ги закачите макарите и да ги нанесете игличките за облека. (Совршено е ако сакате лесна, но многу функционална алишта за алишта без важничене.)

Никогаш не ја разбрав поентата на макарата за алишта додека не посетив една пријателка со големо семејство и не ја гледав како се дружи три или четири алишта за кратко време! Нема повеќе влечење тешки корпи со влажни алишта по фиксна јаже за алишта. Еве, макарата ја врши целата работа за вас.

Упатството е исто така лесно за следење. Упатствата ја отстрануваат потенцијалната конфузија - вклучувајќи детали за специјалните завртки потребни за инсталирање на системот за алишта со макара од нула.

7. Крајна облека без штипки за патување & засилувач; Кампување од Backcountry Adv Moto

Backcountry Adv Moto му покажува на светот како да подигне алишта за алишта во движење - без да има потреба од дрвени или челични столпчиња. Тоа е алишта што се вклопува во вашиот џеб. Признаваме дека тоа не е најголемата или најлуксузната алишта. Сепак, тој е совршен за кампување, планинарење и апликации за преживување.

Ако сакате авантури на отворено или патувате од место до место, оваа самостојна алишта за кампување е идеална! Може да се закачи буквално насекаде за неколку секунди и да ја држи вашата облека на место без штипки. Совршено за закачување на јаже за алишта под дрвјата до вашиот шатор, а платнениот врв за алишта се преклопува уредно за да се земезаземете минимален простор во вашето пакување.

Sea to Summit Lite Лајт облека за кампување и патување 14,95 долари

Ова е ултра лесен (1,3 унци), пренослив алишта со прилагодлива должина до 11,5 стапки - совршен за кампување и патување. Брзо и лесно се закачува речиси насекаде со вклучените куки и затегнувачи.

Нема да ви требаат ни штипки - паралелните жици со монистра безбедно ги закачуваат вашите алишта, крпи и друга опрема!

Добијте повеќе информации 20.07.2023 08:30 часот по Гринич

Прочитајте повеќе!

Исто така види: Кокошки против патки - Одгледување кокошки или патки на домот?<15
 • Како да се направи ограда за чад - чекор-по-чекор Водич за сам да се направи!
 • 19 цврсти DIY идеи за објавување на едро за сенка – Останете кул на сонце!
 • 25 Smokin’ Hot Smokehouse Ideas – <1 Use free to DIY Plans You can<1 ап! 30-минутен рецепт!
 • 8. Едноставна линија на облека за шипки за затворени завеси од Fixit Fingers

  Еве уште една совршена идеја за внатрешна облека за алишта од Fixit Fingers. Во алиштата се користат евтини материјали кои чинат само околу 20 долари - вклучувајќи и шипка за завеси од Bunnings. Завесите го прават тоа за да можете да ги сушите алиштата користејќи закачалки за кошули и палто. Упатствата се исто така јасни и лесни за следење.

  Ако не сте љубител на алишта во затворени простории, зошто да не користите шипка за завеси? Овој систем е одличен за воздушно сушење алишта во затворен простор и може да се добиеинсталиран од секој со основни вештини за сам да се направи. И, со закачување на вашите влажни алишта на закачалки за облека, ќе бидат потребни само секунди за да се префрлат во плакарот кога ќе се исушат.

  9. Надворешна облека погодна за семејството од More Like Home

  Погледнете еден од нашите омилени цврсти алишта на отворено DIY планови од More Like Home. Дизајнот користи ела од Даглас и борово дрво од Home Depot, најлонска алишта и тешка кука за очи. Ние го сакаме дизајнот на алиштата за алишта со жици со различни висини - дозволувајќи им на сите да се придружат во забавата. Добро!

  Ако имате малечки кои трчаат наоколу, тие без сомнение ќе сакаат да бидат вклучени во која било задача што ја работите. Па, зошто да не го искористите ова максимум и да ги поттикнете да ги закачат своите алишта?! Овој иновативен дизајн на алишта на отворено го вклучува целото ваше семејство во секојдневните задолженија. И, исто така, го максимизира бројот на предмети за облека што можете да ги обесувате на ограничен простор.

  10. Решетка за сушење алишта на таванот „направи сам“ од Two Inspire

  Сакате уште една одлична машина за сушење алишта за секој што живее во стан или има потреба да ги суши алиштата внатре? Потоа видете овде. Тоа е решетката за сушење алишта на таванот „направи сами“ од Two Inspire. Дизајнот користи ПВЦ цевки, виси од таванот и е совршен за суспендирање над вашата када. На тој начин - можете да закачите мокра облека без да ви капе низ целиот дом.

  Овој монтиран на таванРешетката за сушење алишта е иновативен приказ на традиционалниот вентилатор за алишта на таванот. Тој користи јаже за алишта и ПВЦ цевка наместо дрво за да создаде стилска решетка за сушење. Совршено е за вашата мокра облека и зафаќа нула простор. Упатството чекор-по-чекор е лесно да се следи. И единствените алатки што ќе ви бидат потребни се вежба и пила.

  11. Решетка за сушење алишта во соба за перење од Beauty That Moves

  Beauty That Moves направи една од нашите омилени држачи за закачување за облека во затворени простории. Идеален е за домаќини на кои им треба многу простор за сушење. Исто така, ни се допаѓа како тие ја изградија оваа машина за сушење алишта со елегантен изглед користејќи материјали од нивниот дом - сон на рециклаторот. (Единствениот исклучок беше алиштата - едноставно затоа што немаа при рака.) Тие добиваат големи бонус поени за економијата со ниска цена!

  Ако имате простран подрум, решетката за сушење со повеќе нивоа значи дека можете да исушите повеќе товари алишта во затворен простор - идеално ако живеете во клима каде што времето се менува од минута во друга!

  Овој упатство за решетката за сушење јасно го објаснува секој аспект од дизајнот, така што можете да изберете и да изберете кои карактеристики да ги користите при конструирањето на алиштата во подрумот. Исто така, доволно е цврсто да држи потешки предмети како постелнина и крпи, што изгледа како мака кога треба да ги исушите алиштата во затворен простор.

  12. Надворешна облека за превиткување „направи сам“ – од „Направи сам во Банингс“

  Еве еденепски туторијал за алишта на отворено со склопување од познатиот магацин Bunnings. Дизајнот е практичен, заштедува простор и е еден од поедноставните јажиња за алишта за создавање. Упатствата ги опфаќаат алатките што ви се потребни (ништо невообичаено), врвовите за мерење, дупчењето и инсталирањето.

  Ако сушите алишта во мал двор или на балкон, последното нешто што сакате е фиксна трајна алишта за алишта што ќе ја зафати целата површина. Овој едноставен, но ефективен ѕид за алишта има две лавици. Двете решетки ви нудат можност да користите една или двете, во зависност од тоа колку алишта имате.

  И кога вашите свежи алишта исушени на воздух безбедно се пакуваат, решетката се преклопува рамно до ѕидот, ослободувајќи го вашиот скапоцен надворешен простор.

  13. Bamboo Clothes Line by Balcony Garden Dreaming

  Оваа закачалка за алишта изгледа кул! Тоа е една од нашите омилени алишта на отворено од Balcony Garden Dreaming. Дизајнот изгледа елегантно, модерно и шик. Плус, користи бамбус! Се чини дека решетките за сушење бамбус магично слободно лебдат. Лесно е една од впечатливите идеи за алишта. И (изненадувачки), упатствата изгледаат неверојатно јасни.

  Оваа бамбусова алишта прави да изгледате двапати! Овие алишта од бамбус на отворено може да изгледаат обесени среде воздух, но тие се суспендирани од дрвена пергола со помош на невидлива риболовна линија. Функционален, евтин и креативен,

  William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.