8 најдобри градинарски капи за мажи и жени - останете кул!

William Mason 12-10-2023
William Mason

Содржина

Без разлика колку часови планирате да поминете надвор во вашата градина, потребна ви е најдобрата и најудобна градинарска капа.

Правилната градинарска капа може да ви помогне да ги заштитите главата и вратот од сонце, а може да понуди и одредена удобност во текот на долгите летни денови.

На тој начин – можете да се опуштите во вашиот двор, со висока чаша ледена вода во раката – без да се грижите (толку многу) за жешкото сонце што ви дише низ вратот!

Нашиот врвен избор

неделна попладне авантуристичка капа

 • Одлична UPF 50% асортиман за заштита од сонце. размавта со јазиче за подигнување
 • Ултра лесна, дише, водоотпорна и отпорна на дамки
Купете на Amazon

Ве советувам да побарате и градинарска капа што е лесна и дише . Затоа што, ако се занимавате со градинарство или влечете плевел - потребен ви е најдобриот материјал за градинарски капи за да се справите со потењето и напорот!

Но, како да ја изберете најдобрата градинарска капа за вашата ситуација?

Прочитајте ја нашата листа на најдобри градинарски капи за 2021 година за да дознаете повеќе!

Нашата топ 8 најдобра градинарска капа – рангирана!

 1. Најдобра градинарска капа севкупно : Неделна капа за попладневните часови <7 попладневни шапки Е <7 клуи ултра реклама
 2. Најдобра сламена капа за градинарство : Машка шапка за сончање со кршен сафари
 3. Најдобар квалитет : Coolibar машки Leo Shapeable Wideцена за вас. 20.07.2023 22:00 GMT

  Морам да ја вклучам оваа капа затоа што често размислувам за подароци да и дадам на мајка ми.

  Не само што оваа капа за визир е евтина од околу 17 долари, туку е и многу функционална за повеќе намени.

  Тоа е 2-во-1 шапка за сонце , што значи дека можете да го отстраните горниот дел од шапката подалеку од делот за штитник со помош на патент.

  Сакате да ја носите оваа капа само како капа за сонце? Одете по тоа!

  Сакате да го носите како визир со широк обод? Одете по тоа!

  Оваа капа обезбедува дополнителна заштита од УВ зраци со тоа што ги заштитува очите и лицето со долгиот визир и ќе можете да останете ладни додека уживате во активностите на отворено во летните горештини како градинарство, лов, риболов, кампување или пешачење.

  Оваа капа е и прекрасна за гледање и практична за употреба. Може да се преклопува, да се дроби и да се пакува, така што може да се вклопи во секоја чанта, ранец или торба за носење - совршен за патување.

  Достапни големини: 6 7/8 до 7 5/8 (21 5/8 до 24 инчи)

  #8 – Rayward+00 Секогаш се претпочита шапка, а оваа капа со корпа се квалификува како лесна опција за градинарска капа – сигурно!

  Има обликуван раб од 3 инчи, а под раб изгледа затемнет за да се намали количината на сончев сјај.

  Елегантниот изглед на шапката со кофа има и еластична врвка за да можете да ја приспособите прилагодената круна.

  Тој постигнува одличен рејтинг на UPF од 50+ и исто така помага да се апсорбира влагата. Исто така, ќе се исуши релативно брзо откако ќе ја оставите капата настрана.

  Капата на корпата исто така се преклопува, се дроби и пренослива. Направено со 92% полиестер и 8% спандекс - така што е лесен и изненадувачки флексибилен.

  Да се ​​биде лесен од 2,6 унци , ќе се чувствувате удобно да ја носите оваа капа. Прилагодливиот ремен за брадата гарантира дека ќе останете опуштени.

  На крајот на краиштата, не сакаме шеширите да ни ги разнесе ветрот, нели?

  Шапата исто така дише 360°, така што вашата глава ќе има корист од целиот дополнителен воздух што не би го добил од другите капи.

  Генерално - шапката од Rayward Apparel вреди за цената од 35 долари.

  Достапни големини: 22,83 до 24,4 инчи

  Најдобар водич за купувачи за градинарски капи

  Ништо не ја комплетира сламената градинарска капа како жолт нарцис!

  Не правете грешка!

  Не се потребни многу чекори за да се најде најдобрата градинарска капа за вас. Сепак, не е толку лесно како да земете сомбреро и да го ставите на глава. Тоа не би изгледало како што треба (освен ако не фрлате фиеста!), затоа не го правете тоа.

  Во зависност од преференциите на градинарот, градинарската капа може да варира по големина, форма и дизајн. Кога купувате градинарска капа, треба да се придржувате до некои витални точки.

  Дали градинарската капа треба да ги блокира УВ зраците?

  Во повеќето летни денови и без капа -ќе се спротивставите на сонцето. Тоа значи дека пределот на вашата глава и врат веднаш ќе бидат изложени ако не носите капа!

  Можеби ќе можете да се справите со сонцето некое време, но по некое време, топлината го зема својот данок.

  Ако носите шапка за градинарство, побарајте дизајн способен да ги блокира штетните УВ зраци.

  Во спротивно, не можете да бидете сигурни дека градинарската капа нуди доволна заштита за да се заштитите од сончевата светлина што сјае во вашето лице.

  Исто така, прочитајте ги описите – и рецензиите – внимателно!

  Како ги штитат другите клиенти од сонцето? Дали има позитивни критики?

  Храна за размислување!

  Дали сте знаеле?

  Внимавајте кога работите под сонце! Читав една статија на блогот за здравствена заштита на Универзитетот во Јута. Прочитав дека некои од експертите кои работат во HCI (Huntsman Cancer Institute) препорачале да се избегнува сонцето што е можно повеќе – точка!

  Сончевите зраци се најсилни помеѓу 10 часот и 16 часот - затоа обидете се да избегнувате долги истегнувања на сонце во овие периоди. Добро е да се знае. Ве молам, патувајте безбедно, мои колеги домаќини!

  Дали на градинарската капа и треба широк обод?

  Иако немањето широк обод не би го нарушило договорот, тоа би помогнало градинарската капа да остане функционална - и цврста!

  Ве охрабрувам да барате градинарски капи со широчинапомеѓу 3 и ​​4,5 инчи широк.

  Сè што е помало од тој опсег и може да се борите да избегнете да бидете погодени од УВ зраците.

  Колку е важна вентилацијата во градинарска капа?

  Вентилацијата во градинарска капа е супер важна!

  Кога напорно се туркате во вашата градина, последното нешто што ви треба е капа што не дозволува вашата глава (и кожа) да дише!

  Ако градинарската капа нема отвори за вентилација или мрежести заштитници, обично би погледнал на друго место.

  Исто така види: Колку време е потребно за да растат доматите? Водич за одгледување и берба домати

  Некои капи може да се извлечат без да имаат отвори за вентилација или мрежести штитници. Но, по можност, треба да барате капа што има соодветна вентилација.

  Може ли да носам капа наместо крема за сончање?

  Мислам дека во совршен свет - треба да користите што повеќе заштита од сонце.

  Од уредникот:

  Идеално е да се носат и двете. Понекогаш ќе залетам во градината само со капа - да земам салата за вечера.

  Но, ако сакате да вежбате солидно час (или ден!) таму, најдобро е да ги носите и двете. Тоа ви дава оптимална заштита од сонце - и ако го пронајдете вистинскиот крем за сончање, тоа ја одржува и вашата кожа заштитена и навлажнета!

  Секогаш сум во потрага по најдоброто природно средство за сончање - тоа не е лесна потрага! Во моментов го пробувам SPF50 на Australian Gold и покрај тоа што е малку дебел (чест проблем со минералните креми за сончање), тој работи добро.

  Безбедноста на прво место!

  Дали вашето лице може да добие тен со капа?

  Не е невозможно вашето лице да добие тен дури и ако носите капа. Ако погледнете во небото – дури и кога носите капа, тогаш, се разбира, сонцето ќе влезе и ќе ве огрее.

  Но - секој е различен! И, има и други размислувања.

  Зависи и од тоа како ќе го наклоните лицето кога гледате наоколу надвор.

  Зависи и од капата! Повеќето капи одлично го штитат вашето лице од сонцето. Широките рабови се главно одговорни за вашето лице да не изгори од сонце.

  Значи - мислам дека има многу варијабли за ова прашање. Вашите резултати може да варираат!

  Дали знаевте?

  Еве една од моите омилени написи за да ја заштитите вашата кожа од сонцето објавена на блогот HealthCare на Универзитетот во Кентаки.

  Тие ви предлагаат да носите крема за сончање - но исто така ве потсетуваат дека заштитата за сончање се троши ! Прочитајте повеќе од нивните безбедносни совети за да можете да се ладите додека седите дома!

  Дали бејзбол капите се добри за заштита од сонце?

  Краткиот одговор е да – бејзбол капите веројатно нудат одредено ниво заштита од сонце. Мислам дека дефинитивно се подобри од ништо!

  Дали се најдобрата опција за носење? Тоа зависи од вас да одлучите.

  Поголемиот дел од мојот живот носам само безбол капи. Отсекогаш сум се чувствувала удобно да носам бејзбол капи, но вистинатае можеби тие не се секогаш најдобри за прифаќање на УВ зраците.

  Наместо тоа, препорачувам да купите градинарска капа или шапка Boonie. (Ако сте љубопитни за тоа која е најдобрата шапка на Boonie, тогаш проверете ја нашата најдобра статија за рецензија на шапките на Boonie!)

  Најдобрите градинарски капи од сите форми и големини!

  Градинарската капа е едноставна, но ефикасна алатка која може да ви помогне да бидете ладни кога работите и се чувате во домот на летните горештини. ck размавта, и ако не сакате да го вратите вратот надолу, можете да го закачите со јазичето за подигнување.

  Тоа е одличен стил за мажи и жени и доаѓа во неверојатен опсег на бои - нешто што одговара на секого!

  Настрана од тоа - вистинската градинарска капа може исто така да додаде стилски шмек во вашиот арсенал на капи .

  (Издржете се. Јас сè уште зборувам за капи, а не за воени возила!)

  Кога знаете дека ќе работите во вашата градина со часови во жешкиот летен ден, ви треба ослободување од сонцето за да можете да ги завршите вашите градинарски задачи.

  Градинарската капа може да ви го олесни тоа!

  Уникатните карактеристики на сите овие капи се неверојатно корисни на нивниот уникатен начин - моите омилени се стратешки поставени дупки за вентилација на страните и паметниот дизајн на вратичката на вратот .

  Сфаќаме дека изборот на совршена градинарска капа е еппотфат! Се надеваме дека овој преглед за градинарска капа ќе ви ја олесни одлуката.

  Исто така – ве молиме кажете ни која градинарска капа најмногу ви се допаѓа?

  Благодарам многу што прочитавте!

  Прочитајте повеќе водичи за градинарски опрема!

  Шапка на раб
 4. Најдобра заштита од ултравиолетови зраци : капа за сончање Lenikis со капа за врат
 5. Најдобра капа за ладење : Ontel Arctic Air шапка
 6. Најдобра кабриолет капа : Simplicity Капа за заштита од сонце кабриолет капа за штитници за плажа
 7. Rayward –#UPrel Appa. Шапка за авантури во недела попладне шапка за авантура во недела попладне, сина месечина/јаглен, средна 40,00 долари 19,40 долари
  • 4" наведнат преден раб и страни од 33/4" со пливачко јадро од пена и жица за плови од пена>UPF 50+ Сертифициран рејтинг за сонце за дишење (мрежести отвори Не е оценет)
  • Стратешка мрежна вентилација
  • Водоотпорен/отпорен на дамки
  Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 12:50 по GMT

  Оваа градинарска капа има уникатна комбинација на ткаенини, од 88% најлон и 12% полиестер .

  Шапката во недела попладне, исто така, добива солиден UPF рејтинг од 50+, така што помага да се понуди заштита од штетните УВ зраци.

  Должината на сметката на шапката е 3,25 инчи , така што вашето лице ќе има многу прекривка кога ќе ја носите.

  Исто така види: Chokecherry vs Chokeberry

  Шапата се лула и за активности на отворено, како што се веслање во река или пешачење по патека.

  Дали сте загрижени за заштита на вратот од сонцето?

  Оваа капа ве покрива со нејзината наметка долга 6 инчи . ОдморУверивме дека оваа наметка нема да ве закотви бидејќи авантуристичката шапка е лесна.

  Можеби сте под стрес поради тоа што вашата пот продира во шапката? Потоа земете ја во предвид чистата лента за пот која управува со влагата – убав допир.

  Јас исто така ја сакам бравата за очила за сонце, која цврсто ги држи вашите омилени очила за сонце на своето место.

  Отворите на страните на шапката, исто така, ја даваат вашата глава потребната просторија за дишење.

  Достапни големини: 21,25 до 24,625 инчи (приспособливи)

  #2 – Einskey шапка за сонце

  EINSKEY шапка за сонце за мажи, водоотпорна шапка за сончање/WW ing Пешачење градина плажа $29,99 $17,99
  • ПРИСТАБЛИВ & засилувач; UNISEX: Заден дизајн со еластичен врв за влечење, една големина одговара на машка и женска глава...
  • Заштита од СОНЦЕ & засилувач; ВОДООТБОРНИК: Широкиот обод 3,9 инчи ги чува вашето лице и врат безбедни од...
  • УДОБНО & засилувач; ДИШИ: Дизајнот на мрежестите панели овозможува леснотијата на влага и топлина...
  • ПАКУВАЊЕ & засилувач; ЛЕСНА: Капата на корпата може да се преклопи на половина, лесно да се носи во вашата...
  • ЗАБЕЛЕШКА: Поради различните ефекти на осветлување помеѓу компјутерските монитори, мобилниот телефон, бојата...
  Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 08:35 GMT

  Ако барате мек материјал кој ќе понуди удобност за време на летните горештини, тогаш штотуку најдовте еден од нашитеомилени лесни шапки за градинарство.

  Шапка за сонце Einskey!

  Капата за сонце Einskey е пригоден модел кој одговара на повеќето. Големините се движат од 22 до 24 инчи за обемот на главата.

  Кога ќе ја ставите оваа капа од 100% полиестер , ќе имате лежерен стил кој одговара на вашиот двор - исто така изгледа одлично, дури и за капа за градина!

  Оваа капа на Einskey нуди широка заштита од сонце од 7.9 инчи до . Широкиот раб помага да го заштитите лицето и вратот од штетните ултравиолетови зраци.

  Полиестерот е добар материјал ако ја цените облеката со пристојна вододвратна - затоа го ценам вниманието на деталите во оваа капа. На тој начин – ако наеднаш врне дожд во текот на денот, без грижи! (Па, помалку грижи.)

  Ми се допаѓа затворањето на врвките што помага да се задржи шапката прицврстена на вашата глава. Шапката е исто така лесна и може да се пакува. Можете да ја свиткате оваа капа и да ја носите во торба.

  Плус, чини само околу 18 долари - што го прави еден од највредните градинарски капи на оваа листа!

  Cha-ching!

  Достапни големини: 22 до 24 инчи

  #3 – Машка кршена шапка за сонце Safari

  Машка кршена шапка за сонце Safari,Life Guard шапка,Градинарство,>><1Clourelas<644$>>>>>>>>Направено од 100% слама.
 8. ONE SIZE одговара на повеќето мажи со приспособлив кабел за брадата, кој се вклопува до XL.
 9. Опремен со внатрешна еластична лента за капа.Возрасни/Мажи/Жени
 10. Круната е длабока 5,5 инчи.
 11. Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 02:00 часот по Гринич

  Ајде да зборуваме за оваа епска сламена шапка за сафари што создава одлична градинарска капа - а исто така изгледа како една од најудобните градинарски капи на целата оваа листа!

  Секоја загриженост за оваа капа што не ви одговара на вашата глава може да излезе на патот. Без разлика на големината на вашата капа, оваа шапка е способна да се смести, но сепак нуди максимална удобност.

  Шапата исто така го занишува кабелот за брадата со прилагодлив врв кој ја држи шапката на вашата глава и има внатрешна еластична лента за капа. Сламената шапка изгледа добро конструирана и издржлива, и е идеална за оние топли летни денови кога сонцето излегува со полна сила.

  За околу 34 долари, би можеле да имате соодветна сламена шапка (со рустикален изглед) што ќе ги заштити вашите предели на главата и вратот од сонцето - и изгледа забавно да се носи!

  Достапни големини: 23 инчи (One-Size-Fits-Most) – 1> #4 шипка UPF 50+ Машка шапка со широк обод Лео обликувана - Заштитна од сонце $49,00

  • UPF 50+ - блокира 98% од UVA/UVB зраци
  • ТКАФИНА: Лајт ткаенината е ултра мека со чувство на памук, лесна тежина, брзо...FE: 6> обем: 22 1/2 инчи (S/M); 23 1/2 инчи(L/XL); 24 1/2 инчи (XXL);...
  • ПРЕПОРАЧАНО ЗА: секојдневно слободно време, градинарство, работи со трчање, настани на отворено како...
  • НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: пливање, не отпорен на хлор и солена вода или водоотпорен. Може да заработиме дополнителна провизија за Amazon. 21.07.2023 07:25 GMT

   Полиестер е еден од најдобрите материјали за ткаенина доколку сакате да ја заштитите главата од УВ зраците.

   Направена од 100% полиестер , оваа капа со широк обод изработена од Coolibar блокира 98% од штетното УВ зрачење, постигнувајќи одличен 50+ UPF рејтинг .

   Ткаенината што се користи при изработката на оваа капа е лесна и дава чувство на памук. Исто така, дише и има перформанси на брзо сушење доколку се навлажни.

   Имате прилагодлив кабел за брадата што ќе ја задржи шапката на вашата глава. Можете исто така да ја прилагодите круната на шапката за да одговара на обемот на вашата глава.

   Ќе забележите и шипки на екранот во круната што промовираат доволен проток на воздух, што е убав допир.

   Постои и внатрешна лента за пот што ја отстранува влагата. Круната може да се дроби, така што лесно можете да ја спакувате капата за патување.

   Можете лесно да ја измиете и исушите капата на линија. Старото перење е кул - уште еднаш, луѓе!

   Достапни големини: 21 1/8 до 24 3/4 инчи

   #5 – Леникис капа за сонце со вратоврска

   lenikis Unisex активности на отворено UVЗаштита на капи за сонце со вратоврска 14,99$
   • Целосна заштита: има 50+ UPF ткаенина која блокира 98% од УВ зраците. Овие капи со преклоп ќе...
   • Лесно носење: изработени од квалитетен полиестер кој е лесен, брзо се суши, се преклопува,...
   • Мрежа што дише: мрежестите странични панели овозможуваат вентилација што ја прави вашата глава да дише...
   • Едноставно за сите: прилагодлива лента за задна страна (22-24 инчи) без разлика дали се прилагодени за одење (22-24 инчи) и... пешачење, риболов, играње голф, градинарство,...
   Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 10:40 часот по Гринич

   Можеби не сте расположени за капа со кофа што ви дава кружна покривка на главата?

   Ако сте вие, тогаш погледнете ја оваа прекрасна капа за сонце!

   Сега, на прв поглед, можеби мислите дека ова личи на пчеларски превез - но погледнете поблиску.

   Шапата има мрежа за дишење за страничните панели. Мрежата промовира вентилација што ќе ви даде одредена удобност на вашата глава.

   Одлична заштита од УВ зраци доминира со оваа шапка од полиестерска ткаенина која добива рејтинг 50+ UPF .

   Шапата може да помогне да се блокираат 98% штетните УВ зраци - кој градинар или домаќин може да каже не на тоа?

   Поклопецот на вратот е исто така практичен затоа што лесно можете да ги покриете ушите, вратот и задниот дел од главата од УВ зраци со повлекување на капачетонапред.

   Генерално, оваа капа што одговара на сите е целосно функционална без оглед на активностите што ги извршувате.

   Активностите вклучуваат градинарство, пешачење, планинарење, играње голф или риболов.

   Исто така – поклопецот на вратот е совршен додаток за риболов, според мое мислење!

   Достапни големини: 22 до 24 инчи (една големина-одговара за сите)

   #6 – Ontel Arctic Air Hat

   Ontel Arctic Air Hatte, Evaporative $5. 14>
   • Арктичка капа: Останете кул & засилувач; заштитени со Арктичката капа. Оваа капа за ладење со испарување има...
   • Останете кул: се одликува со технологија за хидроладење — испарувачка облога што држи & засилувач; постепено...
   • Одлично за патување: Совршено за на плажа, патување & засилувач; одмор. Arctic Hat ќе ви помогне...
   • Како што се гледа на ТВ: Истражете ја нашата разновидност на забава и засилувач; корисни производи за секојдневниот живот, вклучувајќи:...
   • Водени од потрошувачите: Онтел нуди некои од најиновативните производи за широка потрошувачка на пазарот...
   Amazon Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 02:55 по GMT

   Сега, ако барате нешто чудно и неконвенционално кога станува збор за ладење на главата, тогаш треба да го погледнете овој човек.

   Еве испарувана шапка за ладење со вградена бариера што ја рефлектира топлината на сонцето и УВ зраците.

   Еден улов овде е дека треба да ја намокриш капатапрвиот што го постигна својот врвен ефект на ладење - тоа ми звучи чудно!

   Технологијата за хидро-ладење е средното име на оваа капа (ако имала). Тоа е испарувачка обвивка која држи и постепено ослободува вода за континуиран проток на ладење. Не би рекол дека ќе носите кутија за мраз на главата, но тоа е посакуваниот ефект!

   Со Ontel Arctic Air Hat ќе останете кул со часови. Прилагодлив е и доаѓа во една големина.

   Шапата тежи само 5,61 унци и ви дава олеснување додека сте зафатени со средување на вашата градина!

   Достапни големини: 14,17 x 16,14 x 3,74 инчи (Прилагодлива, One-Allective Beach) Надворешна шапка Simplicity капи за жени UPF 50+ УВ заштита од сонце, кабриолет капа за штитници за плажа 29,99 $23,99 $

   • обем: 22,8", Висина: 5",...
   • 👒 [Мала тежина & засилувач; Материјал што може да дише] - лесниот дизајн што дише овозможува одличен воздух...
   • 👒 [Лесно за пакување за патување] - Оваа практична и убава, преклоплива капа на плажа за жени...
   • 👒 [Сигурна заштита] - Оваа градинарска капа за жени обезбедува дополнителна заштита од УВ...
   Може да заработиме провизија без дополнителна провизија

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.