Најдобра мелница за месо за елени, хамбургери, диви дивеч и повеќе

William Mason 12-10-2023
William Mason
 • Вашето купување вклучува една LEM електрична мелница за месо од нерѓосувачки челик 22

  Ако сакате да ловите, можеби претпочитате да го исечете месото од елен. Тоа ви овозможува да прескокнете да го однесете вашето месо од лова во некој вид постројка за преработка. Исто така, ви овозможува да одлучите какви парчиња сакате и сами да го пушите ако сакате.

  За да добиете мелено месо, сепак, или ќе треба да го однесете некаде каде што има мелница или мора сами да набавите мелница за месо од елени. Добивањето мелница за месо за да можете да го мелете вашето месо има и неколку други предности.

  Во овој блог пост, ќе ги анализираме седумте најдобри мелници за месо за елени, хамбургери, див дивеч и друго.

  Ќе разговараме и како да ја избереме најдобрата мелница за месо за вашата ситуација - дали сакате мелница за месо за елен за домашна употреба или позначајна мелница за месо за елени. мелница за месо за елени и, исто така, нашите топ седум најдобри мелници за месо за елени .

  Ајде да погледнеме!

  Нашиот врвен избор

  Лем Биг Бит Мелница за месо

  • Меле 11 £/мин
  Купете на Амазон

  Под овој текст, ќе ја видите нашата листа на најдобрите седум мелници за месо за елени а потоа нашите детални повратни информации - плус водич за тоа како да ја пронајдете најдобрата мелница за месо за елени.

  Топ 7 најдобри машини за мелење месо за елени

  1. маснотии запечатени. На тој начин, не треба да треба да го замените маслото.

   Покрај тоа, брендот Hakka не кажува многу за нивната мелница.

   Hakka не ја дава ниту брзината на мелење во минута, иако тие велат дека нивната мелница за месо може да обработи 176 lbs на час .

   Оваа стапка на мелење месо изнесува околу 3 килограми во минута , што е бавно и веројатно зошто тие претпочитаат да ги наведат кг на час .

   # 6 – Thunderbird 300E Мелница за месо

   Thunderbird нерѓосувачки челик бр.12 1 HP Мелница за месо, 115-волти, 60 Hz $1.200,00
   • Моќна 1 КС; 115V, 60Hz, 1ph
   • Комерцијални мелници за месо
   • Индустриски мелници
   • Индустриски пили за бендови
   • Брзи, доверливи, ефикасни, индустриски квалитет
   Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 03:30 часот по Гринич

   Оваа мелница за месо од Thunderbird можеби не е Лем - но е многу популарна мелница во PHG што вреди да се размисли.

   Thunderbird 300E има #12 глави 12 глави но нивната H H Оваа комбинација нуди брзина на мелење од 8 до 12 lbs во минута.

   Највпечатливо нешто кај оваа мелница за месо е тоа што е погодна за комерцијална употреба без да биде преголема.

   Иако Thunderbird мелницата е малку поголема од домашната мелница за месо, сепак може да се користи во вашитедома.

   На комерцијалните мелници за месо често им треба поцврсто напојување, но оваа работи одлично само со стандарден извор. Оваа удобна придобивка ја прави совршена мелница за месо ако работите многу со неа.

   Од овие причини - машината за мелење месо Thunderbird може да биде вашата најдобра опција ако започнувате бизнис.

   Бидејќи оваа мелница има NSF и UL сертификат, можете да ја користите за бизнис ако сакате.

   Меѓутоа, ова исто така значи дека оваа мелница за месо е на скапата страна, како што може да очекувате за комерцијална мелница за месо. Тоа е најскапиот на оваа листа.

   Малницата за месо Thunderbird има и помалку дополнителни опции во споредба со мелниците за месо Lem - иако е производ од PHG! Има нож што може да го добиете за да ги ослободите рацете, а доаѓа и со садот за месо - убаво.

   Сепак, оваа машина за мелење Thunderbird содржи многу не'рѓосувачки челик. Послужавник за месо, глава, завртка за напојување, прстен за глава, чинија и повеќе се од нерѓосувачки челик за храна.

   # 7 – Електрична мелница за месо од серијата STX Turboforce Classic

   STX Turboforce 3000 Heavy Duty 5-in-1><12 $15 Powerful Si>Оваа мелница за месо е многу полесна и за вашиот џеб и во однос на вистинската тежина. Помалиот профил го прави малку помалку издржлив, но можеби нема да ви треба многу издржлива мелница за месо. Едноставно е да сеупотреба, совршен за вашиот дом, а доаѓа со некои практични алатки како бонус.

   Ми се допадна што оваа мелница за месо STX има обратна функција за сите потенцијални метеж. Сепак, забележав дека се чини дека се заглавува прилично лесно - што ја прави потребна оваа функција за обратна функција. Забележав и дека клипот е пластичен. И, воопшто не многу густа пластика. (Тие губат неколку поени овде за слаби материјали.)

   Добијте повеќе информации Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 08:10 GMT

   Оваа мелница за месо е можеби најмалата и најскапата на списокот. Тоа, рече, сè уште доаѓа со многу одлични работи.

   Тоа е мелница за домашна употреба, со брзина на мелење од 3 до 4lbs во минута. Иако ова е побавно од мелниците за комерцијални цели, сепак е доволно брзо.

   Како домашна мелница, таа не е тешка. Класичната мелница за месо STX Turboforce не е најдобра за мелење ништо друго освен месо.

   Иако некои луѓе го користат ова за коски, не се препорачува со оваа мелница. Тие посебно ве предупредуваат да не се обидувате да мелете коски со него.

   Доаѓа со глава за мелење, бункер за месо, три сечила за сечење, три различни плочи за мелење, чинија за полнење колбаси, три големини на цевки за полнење колбаси, туркач за месо и уште неколку работи.

   Со оглед на ниската цена, т.емногу додатоци кои можете да ги добиете со вашата мелница.

   Што се однесува до спецификите, оваа мелница за месо има глава за мелење со големина #12 и максимална вати од 3.000 . Сепак, дури и додека се меле, има тенденција да користи само 800 до 1.200 вати . Бункерот за месо е голем во споредба со остатокот од него и содржи околу три килограми месо.

   Повеќе од тоа, има она што го нарекува Напредно променливо внесување (AVI) технологија. Оваа функција наводно ви овозможува да поминете поголеми парчиња месо низ неа, што може да ви заштеди време бидејќи не мора да го исечете вашето еленско месо толку ситно.

   Исто така види: Фен за замрзнување наспроти дехидратор - што е најдобро за зачувување на храната?

   Конечно, оваа мелница, како и сите производи на Paradigm Alley USA, доаѓа со 30-дневна Безусловна гаранција за враќање на парите. Има и 3-годишна гаранција која ги вклучува трошоците за деловите како и работната сила.

   Што да барате во мелница за месо за елени?

   Барањето мелница за месо за елени може да биде малку предизвик. Секој што ќе го прашате сигурно има омилена мелница за месо и мислење за тоа што ви треба.

   Иако има некои очигледни пропусти што не сакате да ги имате во ниедна мелница за месо, останатото е едноставно прашање на предност.

   За почеток, марката на мелницата за месо што ќе ја изберете може или не може да ви биде голема работа.

   PHG е добра компанија која продава разни мелници за месо, има добра гаранција и е добро позната. Сепак, може да бидат компании без бренд или непознати компанииисто толку добар во однос на квалитетот додека е поевтин.

   Да се ​​добие совршена мелница за месо за вашата ситуација наликува на класичната дебата за генерички наспроти бренд за името, што главно се сведува на мислење!

   Изборот на мелница за месо за елени не е лесно да се донесе одлука – бидејќи чинат неколку стотици долари! 500$ или 600$ се приближно просечни за мелница за месо. Неколку се поевтини, а оние кои се повеќе за комерцијална употреба имаат тенденција да бидат поскапи.

   Моќност на мелница за месо

   Постојат два аспекта на моќноста на мелницата за месо што треба да ги земете предвид и да ги земете предвид.

   Прво, моторот обично ќе има одреден број на вати или HP . Колку е повисок HP, толку поблиску ќе биде мелницата до работа со комерцијално темпо, но пониските вати се добри за домашна употреба.

   Некаде околу 1 КС е она што го имаат повеќето мелници, и ова е дел од она што се преведува во стапка на мелење , во фунти во минута , и ова ви овозможува да знаете колку брзо мелницата за месо ќе работи за вас.

   Материјали за мелница за месо

   Иако пластиката може да биде одлична за некои работи во кујната, мелницата за месо не е една од нив. Нерѓосувачкиот челик е нешто што мора да го барате овде. Единствената лоша страна за добивање на мелница од нерѓосувачки челик е тежината, но овој тип ќе ви трае многу подолго.

   Исто така види: Како да се собере босилек без да се убие растението

   Особено, треба да се погрижите запчаниците и деловитевнатре во мелницата се од некој вид цврст метал. Овие брзини го преземаат најголемиот дел од работата. Имањето пластични делови овде ќе значи дека поверојатно е да замените нешто по патот.

   Друга причина зошто сакате малку челик е лесното чистење и стерилизација. Челикот лесно се чисти и нема да држи бактерии како што понекогаш може пластиката. И ако некогаш сакате да ја користите вашата мелница за месо во вашата продавница, ќе треба да биде главно челична за да ги добиете вашите сертификати.

   Додатоци за мелница за месо

   Какви видови додатоци функционираат со вашата мелница за месо? Некои мелници за месо ќе ви покажат слика од мелницата за месо со преден плех и неколку други работи. Сепак, тоа не мора да значи дека ќе ги добиете тие разни предмети при купувањето на мелницата за месо.

   Во овој пример, мора да ја купите предната фиока и другите делови посебно ако ги сакате. Затоа, од витално значење е да забележите што купувате. Кога овие артикли доаѓаат со мелницата, таа има тенденција да биде поевтина во целина отколку да ги купувате одделно.

   Повеќе од тоа, можете да бидете уверени дека фиоката, стоперот и другите работи добро ќе се вклопат со мелницата. Кога ги купувате одделно, постои можност да добиете погрешни, што може да биде проблематично од очигледни причини.

   Исто така, некои компании продаваат додатоци што можете да ги добиете со вашата мелница за месо. Еден пример за ова е аДодаток за соковник што ви овозможува да ја користите машината за мелење месо за цедење на одредени работи.

   Секувањето (или други опции) дава повеќе намени на вашата мелница за месо, значи дека ви треба помалку простор на вашиот пулт и ви помага да го искористите најдоброто од него.

   Нема сите мелници за месо додатоци, затоа мора прво да погледнете! Испитајте ги моделите на мелница за месо што ви се допаѓаат ако знаете дека подоцна ќе сакате некоја специфична карактеристика> Ќе најдете и други.

   Системи за заштита на мелница за месо, обратна функција и повеќе!

   Покрај оние главни карактеристики што треба да ги погледнете, има уште неколку работи кои се подеднакво важни да се забележат.

   Некои од најдобрите мелници за месо вклучуваат систем за заштита во нивните прекинувачи. Овие системи ќе ја исклучат мелницата за месо пред да се прегрее, што би го оштетило моторот.

   Кога зборуваме за заштита, ако имате деца кои можеби се наоколу додека ја користите брусичката, можеби ќе сакате да имате чувар на неа. Заштитник на фиоката ги штити вашите раце со тоа што ве спречува да можете да допрете до сечилата што се движат.

   Друг систем е обратна функција. Обратна функција во мелница за месо е корисна за одлепување на месото. Понекогаш ставањето премногу месо одеднаш може да предизвика заглавување, што може да биде незгодно да се откачи без обратна опција.

   Клучот за одржување на вашиот еленМелница за месо!

   Иако мелниците за месо (без разлика дали лова, дивеч или хамбургер) можат да бидат многу работа, тие се едноставни за одржување.

   Клучот е да се чуваат чисти и суви. Хигиената е од витално значење при мелење месо од очигледни причини, а сиот тој челик на крајот може да 'рѓосува ако предолго остане влажен.

   Одржувањето на месото блиску до замрзнување е исто така критично, бидејќи тоа ја олеснува работата на вашата мелница, особено ако планирате да се обидете да сомелете некои од помалите коски. Дури и тогаш, обидете се да се држите до „меките“ коски и не обидувајте се да ги мелете тврдите откако ќе ја добиете вашата нова мелница за месо.

   Што е со вас?

   Дали имате искуство со користење на мелници за месо? Ве молиме известете ни ги вашите размислувања.

   Која машина за мелење месо изгледа најдобро?

   Или – дали имате некои совети за мелење месо за користење мелница за месо или за купување на најдобрата мелница за месо ?

   Ве молиме одговорете><1 и известете нè!

   • Прочитајте за нашиот хранител за кокошки од 5 галони. Доказ за штетници!
   • Како функционираат зоните на цврстина на USDA? Нашиот најнов блог објаснува сè!
   • Еве како да ја вратите вашата леплива и лупечка тава што не се лепи!
   • Започнете го летото со нашите 19 најдобри рецепти за сируп од бозел!
   • Кога козите можат да ги остават своите мајки? Прочитајте ја нашата најнова статија за одгледување кози за да дознаете повеќе!
   22
  2. Pro-Cut KG-12-FS мелница
  3. Weston Pro серијата Мелница за месо
  4. Hakka Brothers TC серијата Мелница за месо TC8
  5. Thunderbird 300E
  6. STX TurboForce Classic 3000 Серија Biatm Biatm Bitm#1 Grinder Electric Meatte
  7. <4 5> LEM Производи W780A Нерѓосувачки челик Big Bite Electric #12-Meat Meat (,75-HP) $550,00
   • Електрична мелница за месо; Индукциски мотор со кондензатор за стартување и работа (9 ампери);...
   • Димензии (целосно склопени): 9" Ш x 19,5" L x 16" В; Димензии (само мотор): 7,5" W x...
   • Технологија Big Bite; Сите метални запчаници со валчести лежишта; Дупка во главата каде што е садот...
   • Куќиште на моторот од не'рѓосувачки челик; Тешка рачка за лесно движење; Вграден во коло...
   • Вклучува: 1 стомак за месо, 1 нож од не'рѓосувачки челик, 1 плоча за полнење од не'рѓосувачки челик, 2...
   Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 06:05 часот по Гринич

   Оваа мелница за месо Lem е достапна и од Amazon и од Pleasant Hill Grain - честопати скратено на PHG. PHG е специјализиран за висококвалитетна опрема за кујна и има одлични, длабински информации за секоја мелница за месо Lem – погледнете ја нивната веб-страница!

   Оваа мелница за месо има убава глава за мелење и мотор со вртежен момент кој е совршен за честа употреба.

   Стапката на мелење е 11 lbs во минута , што не е најбрзо, но сепак е повеќе од доволно задомашна употреба.

   Доаѓа со практична предна фиока за складирање, три пластични цевки за полнење, три мелници од не'рѓосувачки челик, пластична газа и неколку други практични додатоци.

   Можеби најдобрата карактеристика на оваа мелница е колку не'рѓосувачки челик влегува во неа. Сите запчаници во него, па дури и валјакот, плочите за мелење, сечилото, моторот и садот за месо се производи од челик, а не од пластика.

   Значи, не мора да се грижите дали оваа издржлива мелница ќе се скрши на вас.

   Дури пишува дека може да се справи со говедско или свинско месо. Или месо од дивеч! Што и да користите за мелење, сигурно ќе трае долго. Челикот исто така лесно се чисти и стерилизира откако ќе го користите на сурово месо.

   Неколку други бонус поволности за оваа мелница за месо се вградениот прекинувач и шнемите за напојување.

   Прекинувачот го штити моторот од оштетување од преоптоварување, исклучувајќи го пред да се прегрее. Шнелките за храна ги зграпчуваат парчињата месо и ги влечат надолу. На тој начин, не мора да работите толку напорно за да го натерате месото во мелница.

   И јас сметам дека цената е одлична со оглед на квалитетот на мелницата за месо. Можеби единствената лоша страна е тежината - мелницата за месо е малку тешка поради целиот челик.

   Погледнете ја на Амазон Видете ја во Pleasant Hill Grain

   # 2 – Lem Big Bite Meat Mold 22

   LEM Products 17811 Big Bite #22 1HP Elecri Metricless Steel99999$.предна фиока за складирање, три плочи за мелење, три цевки за полнење, пластична газа и уште неколку работи.

   Единственото вистинско прашање е дали малите разлики помеѓу овој Lem 22 и Lem 12 вреди да се плати повеќе - дали вреди цената?

   Потоа, тука е и фактот дека тежината е сè уште на тешката страна, што ја прави оваа мелница таква што нема да сакате да ја носите.

   Меѓутоа, без разлика која од мелниците Lem ќе ја добиете - имате многу опции за додатоци. Еден од нив е практична нога педала која може да ја исклучува и вклучува мелницата за месо додека сеуште ги остава рацете слободни.

   Постои и додаток за соковник, отсечен сечач и неколку други работи што се комбинираат со овој тип на мелница.

   # 3 – Pro-Cut KG-12-FS Grinder

   Pro-Cut KG-12-FS, 3/4 HP мотор 115V, кабинет од нерѓосувачки челик & засилувач; PAN, 400+ LBS/HR капацитет за мелење, прецизен инженерски менувач од челик. $760,00
   • 400+ lb/h. Капацитет на мелење.
   • Моќниот мотор од 3/4 КС ги меле сите видови месо.
   • Дизајниран со компактен отпечаток за операции со ограничен простор.
   • Прецизен инженерски менувач од челик.
   • Цврстиот не'рѓосувачки челик голем сад за храна и каросерија.
   • <10 може да ви заработи дополнителна провизија за Amazon.
21.07.2023 06:35 GMT

Оваа Pro-Cut KG-12 е одлична машина за мелење месо совршеназа внатре во вашиот дом. Уште подобро е прилагоден за комерцијална употреба.

Pro-Cut KG-12 го има и потребниот NSF & засилувач; UL сертификати за употреба во продавница. Значи, ако имате простор за мелница за месо што е речиси 80 фунти , можеби ќе вреди за оние кои сакаат да прават многу мелење.

И покрај тоа што е за комерцијална употреба, мелницата за месо KG-12 сè уште се приклучува на стандарден штекер од 110 V и, изненадувачки, не е премногу поскапа од обична мелница за месо во домаќинството.

Го има истиот мотор #12 глава и 3/4 КС што го има првата опција Лем, што е одлично за домашна употреба.

За жал, големината на оваа мелница за месо значи дека, дури и со иста глава и мотор, таа е бавна. Се справува со месото со брзина од некаде помеѓу 4 фунти и 7 фунти во минута.

Ако мислите дека стапката на намалување од 4 £ и 7lbs изгледа премногу бавна, тогаш има добри вести. Добивате предност заедно со релативно бавната стапка на мелење. Речиси и нема шанси да се прегрее.

Исто така, како и Lem мелницата, овој модел Pro-Cut е достапен во PHG и има добра гаранција. Исто така, има неколку додатоци, иако не толку многу како Lem. Најдоброто од нив е приклучокот за педалата за стапала што ви ги ослободува рацете додека го сечете месото.

Pro-Cut има цврста конструкција од нерѓосувачки челик. Бидејќи е за комерцијална употреба, главата и заврткатасе и леано железо потопено во калај за дополнителна издржливост.

Конечно, последното нешто што треба да се забележи за мелницата за месо Pro-Cut е како ножевите и чиниите за мелење со кои доаѓа се заменливи со мелниците за месо Torrey – бренд кој повеќе се фокусира на домашна употреба.

# 4 – Мелница за месо од серијата Weston Pro

Електрична мелница за месо од серијата Вестон про #22, комерцијална класа 1120 вати, 1,5 КС, 14 фунти. Во минута, сребро (10-2201-W), не'рѓосувачки челик 759,99 $
 • МОЌЕН МОТОР 1,5 КС ЗА КОНТИНУИРАНО МЕЛЕЊЕ ГОЛЕМИ ВОЛИМИ НА МЕСО: 1,5 КС, 1120 вати, 1120 вати...<9 Електричната мелница за месо е дизајнирана за брзина со дизајн со пушка...
 • ИЗДРЖЛИВ & засилувач; ТИВКО: Мелницата за месо Вестон е дизајнирана за тивки перформанси и цврста...
 • ВКЛУЧУВА ДОДАТОЦИ: Мелницата доаѓа со патентиран шпакувач за жлебување, патентиран...
 • ВГРАДЕН ОССТРЛИВ ЗА НОЖ: Мелницата за месо вклучува вградена мелница за месо ФОР... Режимот нанапред-назад е корисен за мелење потврдо месо и...
Amazon Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 03:25 по GMT

Оваа мелница за месо од Вестон има глава #22 и силен мотор 1,5 КС .

Вестон го меле вашето месо помеѓу 9 и 12 фунти во минута, што е типично за повеќето мелници. Тежи приближно 58 фунти – 60 фунти ,така што е малку тежок, но не толку колку другите мелници за месо - особено комерцијалните сорти.

Мелницата за месо Вестон има рачка за да можете да ја движите ако сакате. Исто така, се расклопува без напор. Лесното расклопување, исто така, го олеснува чистењето кога ќе заврши.

Оваа мелница можеби нема да изгледа елегантно, во зависност од вашите преференции за изгледот, но внатрешноста има речиси генијални карактеристики.

За почеток, моторот е воздушно ладен за да се спречи прегревање, а има и функција назад .

Однадвор, делот од фиоката има штитник за да ги заштити вашите раце. Има дури и вградена острилка за ножеви што можете да ја користите кога го сечете месото и го храните внатре.

Што се однесува до цената, таа е речиси точно на просечната линија за мелници за месо - импресивно бидејќи машината за мелење месо Weston Pro зацврстува цврста челична конструкција со скапо чувство. Тоа доаѓа со stomper, капак за прав и неколку други работи.

Конечно, оваа мелница за месо има 5-годишна гаранција и е прилично солидна опција доколку сакате да купите мелница за месо. Можете дури и да го купите од Амазон!

# 5 – Мелница за месо од серијата Hakka Brothers TC TC8

Hakka Brothers TC серија комерцијални електрични мелници за месо од нерѓосувачки челик (TC8) 427,00 $
 • #8 Електрична мелница за месо Commercia
 • Процеси 176 фунти на час
 • Надворешно куќиште од не'рѓосувачки челик за лесно чистење
 • Склопување на напојување и жлеб од нерѓосувачки челик
 • Опремени со прекинувач за коло за безбедно користење на Amazon. 20.07.2023 01:20 часот по Гринич

  Оваа мелница за месо Хака е мала и има тежина под 50 фунти . Освен тоа, доаѓа и со вградена рачка на горниот дел од неа, што го олеснува неговото носење.

  тежината , компактноста и скромната цена се трите најдобри работи за оваа мелница.

  Малката за месо Hakka TC8 е доволно мала за домашна употреба. Погоден е и за комерцијална употреба.

  Тоа би изгледало одлично во продавниците и убаво би се сместило во ќош надвор од патот. Оваа мелница ги исполнува сите безбедносни стандарди потребни за да биде во продавница.

  Практично нема остри агли или шевови, а неговите гумени стапала помагаат да се одржи стабилен и да се спречи лизгање.

  Иако не е целосно изработено од нерѓосувачки челик, надворешното куќиште, склопот на храна и шнеката на машината за мелење месо се. Ова се деловите што треба да ги чистите за вашето месо да биде безбедно за јадење.

  Од внатрешната страна, оваа мелница има прекинувач и вентилатор за ладење за заштита од преоптоварување. Има и обратна опција. Во менувачот, ќе го најдете

William Mason

Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.