30+ идеи за храна за урагани кои треба да се складираат за итни случаи

William Mason 11-10-2023
William Mason
затворени во калај или кеса и чекаат да се загреат.XMRE 1300XT оброци подготвени за јадење (MRE)да јадете.

Поврзано: Најдобрите горилници за пропан на отворено

Сега, ајде да преминеме на уште неколку идеи за оброци.

За идеи за храна за појадок, обично наједноставниот оброк во денот, некои од најдобрите оброци се оние кои ги користат вашите залихи за житарки, овесот и овесот за одмор од овошјата или граната. Денот што е чекор понапред од MRE и другите оброци во кутија се оброците што се засноваат на житарки како ориз, јачмен или палента.

Некои добри примери на едноставни оброци кои можат да се направат со база на зрна се црвен грав и ориз, кари и гума.

Секаков вид на месо или зеленчук може да се болка, колбаси, па дури и сирење и риба.

Комплет за разновидни оброци Peak Refuelимајте при рака онолку дена вредна детска храна колку што би чувале за возрасен.
 • Ако вашите бебиња пијат формула или некоја посебна храна, ќе треба да се складирате со формула, шишиња и вода за да ја измешате формулата.
 • Ако имате помали деца или други членови на семејството кои сè уште пијат млеко редовно, можеби ќе сакате да резервирате млеко во прав. На млекото во прав не му треба ладење додека не се измеша со вода.
 • Јазичиња за преживување 60-дневни 720 табови Замена на храна за итни случаи за активности на отворено Подготвеност за катастрофи Без глутен и без ГМО животен век 25 долари /1$6. Брои)
  • Снабдување со храна „за секој случај“, табовите за опстанок SHTF Bugout Резервна копија на храна за...
  • SHTF Bugout храна содржи 100% од 15 есенцијални витамини и засилувач; Минерали. Направено со највисоко...
  • Оваа комбинација за храна SHTF Bugout ќе го одржува човекот 60 дена

   Кога се подготвувате за тешки временски услови, особено за урагани, секогаш е добра идеја да ја снабдите вашата оставата, чајната кујна со храна што не треба да се чува во фрижидер. Оваа статија прикажува идеи за храна за урагани кои ќе ви дадат многу енергија за да ви трае во текот на денот и ноќта.

   Покрај храната што треба да ја резервирате, важно е да се складирате и со кујнски залихи за кои не е потребна електрична енергија за да можете да ја отворите вашата храна и да ја готвите. Имајќи ги на ум овие информации, ајде да погледнеме неколку добри идеи за храна за урагани.

   Исто така види: Најдобри водоотпорни работни чизми за кал и кал

   Идеи за храна за урагани

   Ако се подготвувате за природна катастрофа како што е ураган или тајфун, може да очекувате дека струјата ќе се исклучи некое време. Може да изгасне неколку часа или неколку дена. Може дури и да биде надвор со недели, што е она што го доживеавме за време на поплавите!

   Кога тоа ќе се случи, треба да имате при рака резерви на храна што или не бара готвење или бара минимална подготовка на плочата за готвење на гас или пропан, ако немате генератор.

   Идеи за готова храна за урагани

   Говедско грчено месо

   Првото нешто што ми паѓа на ум за некои одлични идеи за храна за урагани се работи како што се:

   • Jerky
   • Енергетските шипки
   • Гранола не бараат добра количина<1000><1 за подготовка<100> Основи

    Постојат повеќе намирници што можетесода бикарбона или други залихи за печење што сте ги подигнале при складирање на залихи пред ураган.

    Постојат многу видови леб што може да се направат, во зависност од тоа дали сакате да користите квасец или сода бикарбона. Од ирски газиран леб до чала и обичен бел леб, има многу опции за рецепти од кои можете да изберете ако треба да направите ваш леб поради недостиг на залихи поради ураган или друга природна катастрофа.

    Убавото нешто во врска со печењето леб е тоа што иако е најлесно да се направи во рерна со неговата внимателно контролирана средина, може да се испече исто толку лесно или нешто како во логор или во логор. 1>

    Ако сакате да станете уште поубави со правењето оброци и да потрошите дел од тие овошја и зеленчуци кои се стабилни на полици пред да почнат да се влошуваат, има неколку прекрасно обилни и полни рецепти што можете да ги користите, а кои се исто така прекрасно едноставни и главно лесни за правење.

    Најдобар пример за такви лесни рецепти се питите. За оброци, постојат солени пити како што се овчарска пита, пита со месо или пити со тенџере кои можат да вклучуваат месо и зеленчук или само зеленчук во зависност од вашата желба. Ако треба да го потрошите овошјето, тогаш можете да подготвите неколку десертни пити со користење на овошје, курви или чипс.

    Можеби неколку специфични намирници изоставени од оваа листа на идеи за храна за урагани, но се надеваме дека оваа листа опфатиосновите на она што можеби ќе треба да го резервирате.

    Се надевам дека некои од идеите за рецепти исто така ќе ви помогнат ако и кога ќе дојде време кога можеби ќе треба да подготвите некои оброци за време и по ураганот, особено ако ви снема струја или има недостиг во вашите локални продавници за храна некое време.

    складиште за итен случај. Некои од најосновните прехранбени продукти што треба да ги набавите се:
    • Ориз
    • Грав
    • Тестенини
    • Сува житарка
    • Крекери (побарајте крекери со долг рок на траење како овие Pilot крекери кои траат до 30 години!
    • Food
    • F gar
    • Сол, бибер и други зачини.
    • Конзервирано овошје и зеленчук
    • Mirepoix мешавина (мешавина од зеленчук што има рок на траење до 25 години. Едноставно рехидрирајте со вода.)
    • Овошјето и зеленчукот што се чуваат добро на шалтер и другиот зеленчук се одлична опција. Путер сушен со езе (храната со висока содржина на маснотии е одличен извор на долготрајна енергија!)
    ReadyWise Долгорочна набавка на храна за итни случаи, појадок и најразлични јадења (3 кофи - вкупно 360 порции) 849,99 $ $
   • ОДЛИЧЕН ВКУС: Нашиот комплет за преживување храна во итни случаи содржи оброк за појадок, ручек и вечера...
   • ВКУСНА РАЗНОВИТА: Овој комплет за храна е направен да трае и може да остане свеж до 25 години. Тоа...
   • ЛЕСНО ЗА ПОДГОТВУВАЊЕ: Секоја храна е спакувана во издржлива долготрајна торбичка што ќе се чува...
   • БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ: од итна храна до планинарење и кампување, има ReadyWise храна стабилна на полица...
   Amazon Може да заработиме провизија аконаправете купување, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 02:35 часот по Гринич

   Ова се добра храна за да ги заокружите резервите за ураган или друга природна катастрофа.

   Исто така види: 85+ најдобри имиња на фарма за коњи за вашата штала, ранч или училиште за јавање

   Идеи за храна со висок протеински урагани

   Добрата храна со висока содржина на протеини се одржува без храна

   10>
  • Конзервирано месо и риба, како што се:
    • Виенски колбаси
    • Конзервирано свинско месо
    • Конзервирано говедско месо
    • Конзервирано мисиркино месо
    • Смрзнато сушено месо, како што се овие пилешки гради (2-2-години-рези-лини) ед сирење
    • Аншоа
    • Конзервирана туна
    • Конзервиран лосос
    • Месо во саксии
  С.О.С. Дажби итни барови за храна со 3600 калории (цимет + кокос, 2 пакувања) 19,14 долари (0,37 долари / унца)
  • Секое пакетче содржи 9 барови збогатена храна што обезбедуваат 3682 kcal (15, 460 kj) Климатски услови
  • Земја на потекло: Соединетите Американски Држави
  • Дизајнирано да го одржува животот додека не дојде до спасување или дополнителна храна
  Амазон Може да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 20.07.2023 05:45 по GMT

  Идеи за храна за урагани за бебиња и деца

  Ако имате бебиња или мали деца, има некои дополнителни работи што треба да ги чувате на залиха во случај на итна или природна катастрофа.

  • За бебиња, треба даправило за складирање вода е да бидете сигурни дека имате еден галон вода по лице дневно .

   Запомнете вода и за вашите миленици!

   Сина конзерва 50 години рок на траење Вода $49,99 (0,17 $ / Fl Oz)
    <1 oz: 24 мл>
   • Без вкус на пластика, безбедно се чува на топлина, нема да влијае на вкусот
   • Конзервите се направени од алуминиум отпорен на корозија и се херметички затворени
   • Еколошко пакување, без BPA, без хлор или флуор
   • Температура на складирање: 315C до +1°C до +0 степени F заработете провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 12:45 часот по Гринич

    Можете да погледнете како да купите неелектричен дестилатор за вода за да бидете сигурни дека секогаш имате на располагање чиста вода за пиење, како што е оваа од Lehman’s:

    За домашни миленици, треба да имате при рака. Идеи за оброци за ане

    Сега, кога сте натрупале храна што ќе ве однесе низ ураган, ајде да погледнеме некои оброци што можете да ги подготвите од залихите на храна за урагани.

    Некои од наједноставните намирници што треба да ги јадете се готовата храна, како што се енергетските шипки, гранолата или бурните. Бидејќи овие прехранбени производи се веќе составени, не мора да правите ништо со нив освен да ги јадете за брзо залак или здрава ужина за чувањевашата енергија се зголемува.

    Производот на Амазон

    Кога ќе имате повеќе време, можете да почнете да правите едноставни оброци, како што се сендвичи со путер од кикирики, мешавина со малку гранола, јаткасти плодови и сушено овошје, и други такви брзи и лесни оброци. може да дојде време кога ќе останете без струја или продавниците за храна не можат многу брзо да добијат залихи. Веројатно ќе барате некои добри рецепти за правење со храната што сте ја набавиле кога ги набавувате залихите за урагани.

    Мешавина на палачинка со матеница од Аугасон Фармс од 3 £ 4 oz No. за вафли, бисквити, мафини, леб од банана и слатки
   • Само додајте вода!
   • Имајте при рака за секојдневна употреба и кампување
   • Користете го за долгорочно складирање храна, подготвеност за итни случаи и храна за преживување
   • Рок на траење до 10 години ако заработите дополнителна провизија*><10. 20.07.2023 11:45 часот по Гринич

    Да започнеме со неколку едноставни рецепти кои може да се направат набргу пред да погледнеме некои од посложените рецепти.

    MREs

    Најлесните рецепти за подготовка ќе бидат сите оброци подготвени за јадење, или MRE . Тоа се оброци кои веќе се составени ивкупни порции. 4920 калории. 239 грама протеини. Вкупно 6 торбички....

   Амазон Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас. 21.07.2023 03:00 часот по Гринич

   Тестенините од различни видови исто така прават одлична основа за сосови од месо, сирење или зеленчук, па дури и одлични оброци сами по себе со некои зачини и зачини. Додавањето конзервирана риба, како што се сарделата или сардината во јадењата со тестенини или во пицата е одличен начин да ги внесете многу потребните протеини во вашата исхрана по ураганот, а има и многу сицилијански или други италијански јадења кои ги вклучуваат овие и се едноставни за правење.

   Пицата е исто така одличен начин за правење оброк, а изборот на сирење или пипер не е ограничен. Во денешно време, пиците можат да вградат речиси секаков прелив што ќе ви текне, што ја прави совршен оброк за приготвување со вашата ураганска храна што сте ја чувале.

   Најдобриот дел од пицата е тоа што во случај на прекин на електричната енергија, не е потребна рерна во вашата куќа за да се готви, но може да се готви во рерна од тули на отворено, ако не ја ставите одличната рерна. 8>Поврзано: Pit Boss vs Traeger Pellet Grill

   Ако вашите прекини на струја или недостиг на продавница траат малку подолго или сакате да правите некои од вашите намирници како леб од нула, тогаш можеби ќе треба да започнете да копате во вашите складишта за брашно, сол, шеќер,

  William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.