10+ најдобри страни за дечишта

William Mason 12-10-2023
William Mason
страни, излети на BBQ и многу повеќе. Не содржи конзерви, шеќери или оцет. Прегледите се речиси совршени. Единствениот недостаток? Шишето е само 25 унци.Добијте повеќе информации

Можеме да заработиме провизија ако купите, без дополнителни трошоци за вас.

 • Potatoes Shoestring Organicbratwurst BBQ забава!

  Но – да знаете што да послужите со братвурсти и да ги задоволиме сите е тешка задача.

  Но, без грижи!

  Составивме листа на вкусни и солени прилози за братвурсти.

  И се надеваме дека ќе уживате во нив! 17>

 • Органски пилешки колбас, Братвурст
 • Летото конечно дојде! Долги денови, топли ноќи - и повеќе време за уживање во животот и меѓусебното друштво.

  Еден од најомилените начини на секој да помине летна ноќ со пријателите во дворот е да скинеш трева. И исчистете ја градината.

  Само да се шегувам – да се смести скара во дворот е многу позабавно. Секако!

  И една од нашите омилени вкусни јадења за скара на скара е братвурст.

  Или - оние кои добро ја познаваат германската аристократија со колбаси може да ги наречат со нивниот пријателски прекар, детици.

  Но, што се всушност детиците и братвурстите? И кои се најдобрите страни за детишта ? Ќе одговориме на двете прашања детално.

  Дитиците се колбаси од чисто свинско , со говедско или телешко, или поретко, чисто месо без свинско месо. Точната формула и обликот се разликуваат според потеклото - проценките се дека има над 40 локални братвурст сорти во земјите од германско говорно подрачје.

  Ако сте вегетаријанец или веган , немојте да заминете уште! Има многу вкусни вегански опции за братвурст . А, има уште подобри придружни јадења за дечиња што ќе ги сакаат сите - вклучувајќи ги и веганите.

  Сè што ќе зборуваме овде важи и за колбасите од растително потекло - и за животинските колбаси. Разновидноста е една од одличните работи за концептот на колбас братвурст.

  И – има уште поголема разновидност во работните со братвурст .

  Значи - доволномалку зачаден вкус на сенф, никогаш повеќе нема да посегнете по тоа вештачко жолто шише.

  Добијте повеќе информации 19.07.2023 23:50 часот по Гринич
 • Bechtle баварски стил Spaetzle Германски тестенини од јајца, 17,6 унца (17,6 унци)>

  Ако не сакате да поминете низ процесот на правење домашни тестенини од шпацле и само сакате прво да ги пробате, земете ги овие пакувања со тестенини! Тие се алармантно блиску до вистинското, рачно изработено, а потребни се само неколку минути за да се зготват и послужат.

  Добијте повеќе информации 19.07.2023 23:50 по Гринич

  Заклучок

  Дивиците секако се кралски права меѓу колбасите! Како такви, тие бараат посебен третман во форма на страни кои совршено се совпаѓаат.

  Кога станува збор за прилози за детишта, ние сакаме разновидност. Тешко е да се победи свежиот, рачно исечен помфрит. Но, ние исто така сакаме тавче грав и кисела зелка!

  Се надевам дека оваа листа ви понуди неколку кандидати од кои можете да изберете за вашиот следен собир на скара - и ве опреми со најдобрите аргументи кога неизбежно ќе започне таа древна дебата за најдобрите страни за детиците.

  Што е со вас? Кои се вашите омилени придружни за детишта?

  Некој вкусен рецепт или страни што ни пропуштиле? Кажете ни!

  Повторно ви благодариме за читањето.

  Имајте убав ден!

  вовед! Кои се најдобрите страни за детишта? А што треба да послужите со детиците?
 • Ајде да ја отвориме оваа тема!

  Исто така види: 10 вкусни совети за одгледување чери домати во саксии

  Најдобри страни за детиците

  Помфрит, салата од зелена салата и кисела зелка се три од најпопуларните страни за дечињата. Најдобро го сакаме крцкавиот домашен помфрит. Но, за подобро да ги разберете најдобрите страни на братвурст, прво, треба да разберете од каде доаѓаат детиците - и како повеќето луѓе ги јадат.

  Иако лесно можат да бидат задоволувачки ручек, детиците традиционално се користат како едноставна закуска за брза храна и се омилени германски паб долго време. Но, што значи тоа? Традиционалните страници за братвурст се едноставни и обично однапред направени, спремни да се полнат во чинија.

  Па – кои страни на детиште се најдобри? Ајде да погледнеме подетално некои од нашите омилени омилени.

  Подгответе ги чиниите - и лепчињата со хот-дог!

  Ние сакаме да готвиме братвурсти на нашата скара на гас или на скара за оган во текот на летото. Тајната за изборот на најдобрите страни за детишта е да ја попрскате вистинската количина градинарски билки додека ги готвите. На тој начин - можете да додадете сладок, зачинет или солени вкус за да одговарате на страните што ќе ги послужите. За евиденција – помфрит и зелева салата се нашите две омилени придружни јадења за детишта! Но - има уште многу други за кои ќе разговараме.

  Традиционални придружни јадења за детски деца

  Дивиците се сметаат за закуска во паб и се популарен постхрана што ја продаваат улични продавачи. Така, страните на братвурст не се елаборирани - но сигурно одат совршено со главната работа.

  • Во Германија, традиционалните страни на братвурст обично се кисела зелка или салата од компир во германски стил (со прелив со оцет).
  • Обично, некои печења влегуваат и на сметката. Селскиот леб на база на 'рж или традиционалните ѓевреци се некои од нашите омилени.
  • Иако не е гарнир, вистинскиот вид das Bier (погодувате - пиво ) е критично разгледување. Црвените пива и бледите пива со различни вкусови се одлични избори за да се комбинираат со детишта.

  Кисела зелка

  Киселата зелка е златниот стандарден прилог за детишта. Неговиот малку кисел, но освежителен вкус совршено се вклопува со солено-масно-зачинетата заштитна марка братвурст вкус.

  Свежата кисела зелка може да се сервира на два начина како гарнир на детиштето - или свежа или варена .

  Свежа кисела зелка - ферментот нуди крцкава и освежителна текстура која е прилично салата и работи одлично со колбасот. Двојно, со малку слатка пиперка на врвот!

  Варена кисела зелка - е совршена страна на брату. И, исто така, самостојно јадење. Вообичаено, во зелката за готвење се додаваат малку сок и масло од готвењето на вкусните дечиња. Се впива и во аромата и во мастите, мешајќи го главниот и прилогот во совршена хармонија.

  Некои домаќини сеотпрвин се срамат од употребата на кисела зелка - ако никогаш не ја пробале. Голема грешка! Сметаме дека киселата зелка е лесно една од највкусните страни за детишта! Таа, исто така прави епски прелив за братвурсти. Најдовме епски рецепт за кисела зелка ако сакате да направите. Главните две состојки се зелката и солта. Но – можете да додадете и друг зеленчук! (Препорачуваме моркови - барем.)

  Германска салата од компири

  Со својот лесен оцет-сенф и сочност од кромид, Салатата од компир во германски стил создава совршена рамнотежа кога е обработена со богат, мрсен и малку лут вкус на колбас. пржената сланина совршено ги поврзува двата света.

  (Секогаш сакаме повеќе сланина! Јадењата со сланина се едни од најдобрите страни за детиците!)

  Меѓутоа, ако сте веган, да ја оставите сланината нема да му наштети јадењето, всушност, според некои други е без кондиција.

  Ако сакате, можете да послужите и компир салата во американски стил со прелив на база на мајо. Сепак, како и во случајот со кисела зелка, малку киселиот вкус на германскиот стил оди кај детиците подобро од мрсниот, слатко-мајо вкус. Како и да е, салатата од компири во американски стил може да оди одлично со вегански колбаси кои стандардно се помалку масни.

  Ако барате што да послужите со дечишта - но не сакате пире од компири? Тогаш ви препорачуваме домашен помфрит!

  Тоа сеисто толку добра како салата од компири. Но - некако е чудно да се има две јадења со компири во истиот оброк. Избираме едно или друго.

  Значи – која е најдобрата страна за детишта. Помфрит наспроти салата од компири!

  Не сме 100% сигурни. Ние ги сакаме двете опции!

  Кога зборуваме за најдобрите страни на братвурст - не можете да заборавите на крцкавиот домашен помфрит! Домашниот и рачно исечен помфрит ги прави најдобрите страни за детиците. А најубавиот вкус го имаат кога се добро подготвени и крцкави. Тајната за најдобриот домашен помфрит е да ги прелиете со малку маслиново масло пред да ги печете. Не заборавајте малку кечап и свежа мелена морска сол!

  Spaetzle

  Spaetzle е уште една германска традиционална страна на детиштето. Тоа е како германски тестенини од јајца. Можете да ги купите во продавницата, но многу ентузијасти на братвурст ветуваат дека штом ќе ја пробате вистинската домашна работа - нема да се погледне назад.

  Рецептите за шпаецли се прилично јасни - но најверојатно ќе ви треба производител на шпаец за да успеете во потполност.

  Повеќе придружни јадења за детски и мени Bratwurst

  Традиционалниот обично се смета за најдобар. Но, тоа не е аргумент во кој би сакал да навлегувам веднаш!

  Наместо тоа – би сакал да истакнам дека има многу други странични опции за братвурст – можеби не толку иконски, но сепак вкусни и богати со хранливи материи. Правилно избраните придружни јадења можат да го подигнат целото ваше искуство со скара.

  ПеченоГравот

  печениот грав се занемарува како братвурст страни! Гравот и детиците се задоволувачки, но сепак евтин оброк богат со протеини. И добивате и тони влакна. Само внимавајте со внесот на маснотии.

  Специјалитет во американскиот југ, оваа верзија на тавче грав се прави со сланина. Сепак, поради диетални, етички или здравствени причини, сланината може да се испушти – како во балканската верзија на јадењето – и резултатот сепак ќе биде вкусен.

  Исто така види: Дали опосумите јадат кокошки? Еве како да ја заштитите вашата живина

  Зелена салата

  Крцкавоста на свежата зелка и слаткоста на ренданиот морков помешан со преливот од мајонез или оцет и неколку други зачини се идеални за братвурст страна. Тоа е речиси совршено надополнувачки вкус кој може да се подготви однапред и да се сервира свеж или изладен.

  Освежителните својства на зелевата салата прават да оди толку добро со многу видови месо! Дричицата не се разликуваат.

  Ако сакате вашата салата од зелка да остави импресивен визуелен впечаток (а кој не го сака тоа кога прави забава?), користете комбинација од обична и црвена зелка.

  Зелената салата е уште една закуска што ја прави една од најдобрите страни за детиците. Тајната? Додадете многу свежа сечкана зелка - и испукана пиперка! Најдовме и вкусен рецепт за домашна салата од зелена салата со јаболка. Ние го сакаме слаткиот вкус - совршен за германски братвурсти на скара. Или рерна!

  Пире од компири

  Ја прекривме традиционалната салата од компири, но тоа не е сè штоНајпознатиот клубен за јадење во светот има да понуди кога станува збор за дружење со братвурст.

  Класичните пире од компири одлично се комбинираат со колбаси бидејќи меката текстура и вкусот на садот се во контраст и го надополнуваат братвурстот.

  А ако сте вистински хедонист и сте ги готвеле вашите детишта во тава, истурете малку од преостанатиот сок од тавче од соковите за готвење. Домашен сос со братвурст. Вкусно. Да, ве молам!

  Печени печурки

  Печени или печени печурки – особено големите и месни portobellos – одлично се комбинираат со brats. Нивната сочност и благиот вкус се многу комплементарни со сокот и зингот на колбасите.

  Друга одлична работа во врска со печените портобелови како страна за детиците е тоа што не ви треба детална подготовка пред вашата забава на скара. Можете да ги печете вашите портобелови на скара заедно со детиште и други скара. Само лесно маринирајте ги. И тогаш тие се подготвени.

  Јадењата кои наликуваат на чорба од печурки, исто така, можат да одат добро со детиците. Релативно брзо се прават и чорбите и супите од печурки. Меѓутоа, ако се подготвувате однапред, имајте на ум дека јадењата со печурки никогаш не треба повторно да се загреваат, што може да ги ограничи вашите опции за управување со времето кога се подготвувате за вашата славна забава во дворот.

  Ако немате идеи за тоа што да послужите со детиците - размислете локално. Што растете во вашата градина? Грст тиквичкипридружниците, градинарските домати или билките кои растат во сенка честопати ќе го направат трикот. Локалниот и свеж градинарски зеленчук често ги надминуваат страните на братвурстот купени во продавница - дури и ако продавницата има поубави состојки!

  Тиквички и модар патлиџан на скара

  Како и нашиот пример со печурки, нема детална подготовка со тиквички тиквички и модар патлиџан пред да ги испечете со брадавиците. Само исечете ги по должина и додадете сол и зачини по вкус.

  Нежната, сочна, месести структура на овие зеленчуци доаѓа до израз кога се печат на скара. Исто така, нивната сладост совршено ги надополнува детиците. Тие се потценети гарнитури за детишта. Без сомнение!

  Се разбира, можете да ги премачкате со сос за скара или друг вид маринада според вашите преференции, но верувајте ми – можете да додадете сол и (важно), оставете ги да отстојат малку за да може солта да проработи и да го исцеди вишокот вода од парчињата – и тоа е тоа. Некои велат дека овој метод исто така го ослободува модар патлиџан од секаква горчина. (Но, како и многу теми поврзани со готвењето, тоа предизвикува дебати!)

  Курсеви црвени јајца

  Курсевите јајца се традиционална закуска во паб - особина што ја споделуваат со дечињата. Така, тие се добри придружници.

  Германски пресврт кај киселите јајца е тоа што тие се подготвуваат со додавање на сок од цвекло, што им дава прекрасен црвен капут.

  Најдобри страни на Bratwurst и добрите Bratwurst BBQ!

  Летото е најдобро време да го испланирате вашиот еп

  William Mason

  Џереми Круз е страстен хортикултурен и посветен домашен градинар, познат по својата експертиза во сите работи поврзани со домашно градинарство и хортикултура. Со долгогодишно искуство и длабока љубов кон природата, Џереми ги усоврши своите вештини и знаења во грижата за растенијата, техниките на одгледување и еколошките градинарски практики.Откако израснал опкружен со бујни зелени пејзажи, Џереми рано развил фасцинација за чудата на флората и фауната. Оваа љубопитност го поттикна да продолжи да дипломира по хортикултура на реномираниот универзитет Мејсон, каде што ја имаше привилегијата да биде менториран од ценетиот Вилијам Мејсон - легендарна фигура во областа на хортикултурата.Под водство на Вилијам Мејсон, Џереми стекнал длабинско разбирање за сложената уметност и наука за хортикултурата. Учејќи од самиот маестро, Џереми ги впивал принципите на одржливо градинарство, органски практики и иновативни техники кои станале камен-темелник на неговиот пристап кон домашно градинарство.Страста на Џереми да го сподели своето знаење и да им помага на другите го инспирираше да го создаде блогот Home Gardening Horticulture. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги поттикне и едуцира амбициозните и искусни домашни градинари, обезбедувајќи им вредни увиди, совети и чекор-по-чекор водичи за создавање и одржување на сопствени зелени оази.Од практични совети заизбор на растенија и грижа за справување со заедничките градинарски предизвици и препорачување на најновите алатки и технологии, блогот на Џереми опфаќа широк спектар на теми дизајнирани да ги задоволат потребите на ентузијастите во градината од сите нивоа. Неговиот стил на пишување е привлечен, информативен и исполнет со заразна енергија што ги мотивира читателите да тргнат на нивните градинарски патувања со доверба и ентузијазам.Покрај неговите активности за блогирање, Џереми активно учествува во иницијативи за градинарство во заедницата и локални градинарски клубови, каде што ја споделува својата експертиза и негува чувство на другарство меѓу колегите градинари. Неговата посветеност на одржливите градинарски практики и зачувувањето на животната средина се протега надвор од неговите лични напори, бидејќи тој активно промовира еколошки техники кои придонесуваат за поздрава планета.Со длабоко вкоренетото разбирање на хортикултурата на Џереми Круз и неговата непоколеблива страст за домашно градинарство, тој продолжува да ги инспирира и ги зајакнува луѓето ширум светот, правејќи ги убавината и придобивките од градинарството достапни за сите. Без разлика дали сте зелен палец или штотуку почнувате да ги истражувате радостите на градинарството, блогот на Џереми сигурно ќе ве води и инспирира на вашето хортикултурно патување.